Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Планування ресурсу „Оперативна пам’ять”

Планування ресурсу „Оперативна пам’ять”

Назва:
Планування ресурсу „Оперативна пам’ять”
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,80 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Планування ресурсу „Оперативна пам’ять”


1. Оперативна пам’ять
Оперативна пам'ять - це важливий ресурс любої обчислювальної машини, оскільки без неї неможливе виконання ні однієї програми. Від вибраних механізмів розподілу пам'яті між виконуючими процесорами дуже сильно залежить і ефективність використання ресурсів системи, і можливості, якими можуть користуватися програмісти при створенні своїх програм. Способи розподілу часу ЦП також сильно впливають і на швидкість виконання окремих обчислень, і на всю ефективність обчислювальної системи.
Отже, ОС виконує такі функції, зв'язані з управлінням задачами:*
Створення та знищення задач;*
Формування процесів і диспетчеризація задач;*
Синхронізація задач.
Задача планування процесів виникла дуже давно - в перших пакетних ОС при планувані пакетів задач, які повинні були виконуватись на комп'ютері і оптимально використовувати його ресурс. В наш час актуальність цієї задачі не така велика. На перший план вже дуже давно вийшли задачі динамічного планування.
1.1. Управління пам'яттю
Пам’ять є важливим ресурсом, який вимагає управління зі сторони мультимедійної ОС. Особлива роль пам’яті пояснюється тим, що процесор може виконувати інструкції програми тільки в тому випадку, якщо вона знаходиться в пам’яті. Пам'ять розподіляється, як між модулями прикладної програми, так і між модулями самої ОС.
В перших ОС управління пам’яттю зводилося просто до завантаження програми і її даних із деякого зовнішнього носія в пам'ять. З появою мультипрограмних ОС функції ОС розширились. Вони полягають в розподілі наявної пам’яті між декількома одночасно виконуваними програмами.
Функції ОС по управлінню пам’яттю
Відстежування вільної і зайнятої пам’яті.
Виділення пам’яті процесам і звільнення пам’яті після завершення процесу.
Виштовхування кодів і даних процесів із ОП на диск, коли розміри ОП недостатні для розміщення в ній всіх процесів і повернення процесів в ОП, коли в ній достатньо місця. Ї
Наладка адрес програми на конкретну область фізичної пам’яті.
Дефрагментація пам’яті.
Захист пам’яті заключається в тому, щоб не дозволити виконуючому процесу записувати або зчитувати дані із пам’яті призначені іншому процесу. Ця функція, як правило реалізується програмними модулями ОС в тісній взаємодії з апаратними засобами.
Розподілу підлягає вся ОП, не зайнята ОС. Звичайно ОС розташовується в самих молодших адресах, однак може займати і самі старші адреси.
ЗП ПК, чи пам'ять, призначені для збереження інформації. Основні операції, виконувані запам'ятовуючими пристроями, - запис і зчитування інформації, що у сукупності називаються звертанням до пам'яті.Найбільш важливі характеристики пам'яті - її об’єм (обсяг збереженої інформації) і час доступу.
На виконання операцій перезарядження іде визначений час, через що швидкість роботи динамічної пам'яті знижується. Крім того, час збереження заряду конденсатора обмежено, тому щоб збережена інформація не спотворювався, необхідно її періодичне перевстановлення. Воно виконується в спеціальних циклах регенерації (Refresh cycle). Час доступу до динамічної пам'яті приблизно в 3-4 рази менше такту роботи ЦП.
Існує пам'ять статичного типу, у якій інформація зберігається на статичних тригерах. Для статичної пам'яті не потрібні цикли регенерації й операції перезарядження. Час доступу до статичної пам'яті істотно менше, ніж до динамічної пам'яті. Швидкодія використовуваної ОП багато в чому визначає швидкість роботи процесора і впливає на продуктивність усієї системи. Однак для реалізації одного запам'ятовуючого елемента динамічної пам'яті потрібно 1-2 транзистора, для статичної - 4-6 транзисторів. Відповідно вартість статичної пам'яті істотно вище вартості динамічної пам'яті, а виконання ОЗП на елементах статичної пам'яті приводить до значного подорожчання ПК.
Тому в сучасних ПК звичайно використовується ОП динамічного типу, а для підвищення продуктивності системи використовується зверхоперативна, чи кеш-пам'ять, виконана на елементах статичного типу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Планування ресурсу „Оперативна пам’ять”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок