Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Технологія організація масивів даних RAID. Порівняння RAID1 та RAID4

Технологія організація масивів даних RAID. Порівняння RAID1 та RAID4

Назва:
Технологія організація масивів даних RAID. Порівняння RAID1 та RAID4
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,28 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота
Технологія організація масивів даних RAID. Порівняння RAID1 та RAID4


ЗМІСТ


ВСТУП
На сьогоднішній день існує величезна різноманітність електронних пристроїв, що претендують на назву "комп'ютер", — від одно-кристальних мікропроцесорів ціною в декілька доларів до суперкомп'ютерів, що коштують мільйонів доларів. Відрізняються вони функціональними можливостями, продуктивністю, розмірами, областю застосування і, природно, ціною. По-друге, швидкість розвитку комп'ютерної технології на сучасному етапі не зменшилася — ця галузь як і раніше прогресує такими темпами, з якими навряд чи може порівнятися будь-яка інша. Прогрес зачіпає всі аспекти комп'ютерної технології, від виробництва електронних компонентів до принципів паралельної організації таких компонентів в єдину систему.
Але не дивлячись на такий гігантський крок вперед, існують певні, достатньо консервативні принципи, які складають фундамент всієї стрункої будівлі сучасної комп'ютерної науки. Повнота реалізації цих принципів визначається можливостями технології на поточному етапі і міркуваннями оптимального вибору співвідношення ціна/продуктивність, якими керується проектувальник тієї або іншої системи.
При створенні операційної системи важливе місце займають засоби вводу-виводу і система управління файлами. При розгляді вводу-виводу ключовим питанням є продуктивність. Від вдалого проектування засобів вводу-виводу багато в чому залежить продуктивність всієї обчислювальної системи. Якщо звернути увагу на функціонування комп'ютерних систем, то можна побачити, що швидкість роботи процесора безперервно зростає, а якщо один процесор працює недостатньо швидко, то підвищити продуктивність можна шляхом використовування SМР-конфігурації. Швидкість доступу до основної пам'яті також зростає, хоча і повільніше, ніж швидкість роботи процесора. При розумному використовуванні одного, двох або більш рівнів внутрішньої кеш-пам'яті можливо прискорити доступ до основної пам'яті, компенсуючи цим відставання швидкості роботи основної пам'яті від швидкості роботи процесора. Помітимо, проте, що продуктивність при операціях вводу-виводу залишається істотною проблемою, особливо при роботі з дисковою пам'яттю.
Продуктивність важлива і при розгляді файлових систем. Тут на перший план виступають також такі вимоги, як надійність і безпека. З погляду користувача, файлова система є, можливо, найважливішим аспектом операційної системи: користувачу необхідний не тільки швидкий доступ до файлів, але і гарантія того, що файли залишаться непошкодженими і буде захищений від несанкціонованого доступу.
На сьогоднішній день магнітні диски залишаються найпоширенішим компонентом підсистеми зовнішньої пам'яті комп'ютерів. Практично в будь-якому комп'ютері — від найпростіших персональних до великих обчислювальних систем і суперкомп'ютерів— використовуються або змінні, або фіксовані (жорсткі) магнітні диски.
Оптичні технології зберігання інформації також відіграють велику роль в комп'ютерних системах всіх типів. На додаток до компакт-дисків, які широко використовуються вже багато років, останнім часом популярність набувають нові типи пристроїв цієї групи — магнітооптичні диски, компакт-диски з можливістю запису.
Проте висока продуктивність і надійність серверів і великих обчислювальних систем забезпечується застосуванням масивів дисків — технології RAID. Під абревіатурою RAID розуміється методика використання безлічі магнітних дисків у вигляді паралельно функціонуючого масиву пристроїв зберігання інформації, в якому за рахунок структурної надмірності забезпечується надійна робота при збоях або навіть виході з ладу окремих пристроїв.
1 МЕТОДИ І ЗАСОБИ ЗБЕРІГАННЯ ДАНИХ
1.1 Класифікація пристроїв збереження інформації
Пристрої збереження інформації можна класифікувати по наступних критеріях:
по типу елементів, що запам'ятовують
по типу способу організації обігу
по характеру зчитування
за способом зберігання
за способом організації
1. По типу елементів, що запам'ятовують
Напівпровідникові
Магнітні
Конденсаторні
Оптоелектронні
Голографічні
Криогенні
2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Технологія організація масивів даних RAID. Порівняння RAID1 та RAID4

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок