Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> курсова робота: Нефелометричний і ультрамікроскопічний методи аналізу

Нефелометричний і ультрамікроскопічний методи аналізу / сторінка 2

Назва:
Нефелометричний і ультрамікроскопічний методи аналізу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,07 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 

При спостереженні збоку чиста рідина або молекулярні розчини (безбарвні і забарвлені) представляються оптично порожніми, тоді як у разі колоїдного розчину спостерігається рівномірне світіння освітленої ділянки (ефект Тіндаля). Наявність окремих блискіток указує на присутність грубодисперсних частинок, для яких характерне не розсіяння, а відбиття світла. Подібний же ефект легко спостерігати в темній кімнаті, де світлові смуги можна бачити лише в тому випадку, якщо повітряне середовище містить колоїдні частинки диму. Грубодисперсні частинки пилу виділяються у вигляді окремих, яскраво освітлених блискіток, що знаходяться в броунівському русі.
Теорію світлорозсіяння розвинув лорд Релей для сферичних, непоглинаючих світло, непровідних частинок. При проходженні світлової хвилі змінне в часі електромагнітне поле викликає їх поляризацію. Виникаючі диполі із змінними електромагнітними моментами є джерелами випромінювання світла. У однорідному середовищі світло, випромінюване всіма диполями внаслідок інтерференції розповсюджується тільки в первинному напрямі (принцип Гюйгенса). Якщо ж в середовищі є неоднорідності з іншим показником заломлення, наприклад, колоїдні частинки або системи з флуктуаціями густини (обумовлені асоціатами молекул або окремими макромолекулами), значення дипольного моменту в цих вузлах стає іншим і диполі випускають випромінювання, що не компенсується, у формі розсіяного світла. Момент індукованого диполя залежить від поля, тобто від частоти або довжини хвилі .
Таким чином, інтенсивність світлорозсіювання I повинна бути функцією показників заломлення дисперсної фази n1 і дисперсійного середовища n0, довжини хвилі , об'єму частинки V, оскільки поляризація - об'ємна властивість, а також від концентрації c, і нарешті, від інтенсивності падаючого світла I0 [4].
Дійсно, інтенсивність світлового потоку, розсіюваного найдрібнішими частинками колоїдної системи, описується рівнянням Релея (1):


де k - коефіцієнт; - густина речовини частинок [5].
Рівняння Релея – основа оптичних методів дослідження колоїдних систем за світлорозсіянням.
2. Нефелометричний метод аналізу
2.1 Сутність методу та області його застосування
Нефелометричний аналіз -- метод хімічного кількісного аналізу, заснований на вимірюванні інтенсивності світла, розсіяного дисперсними системами. Цей вид дослідження проводиться з метою визначення концентрації, розміру і форми диспергірованих частинок в дисперсних середовищах.
Спочатку цей метод застосовувався для аналізу деяких природно каламутних об'єктів (наприклад, річкової води). Використовування нефелометричного аналізу вимірювання каламутності питної води дозволяє значно (у десятки разів) скоротити час, необхідний для виконання вимірювань, а також істотно понизити погрішність вимірювань.
Пізніше для визначення концентрації розчинених речовин стали використовуватися штучні суспензії. Наприклад, для визначення сульфатів у воді одержують при допомозі BaCl2 суспензію BaSO4, інтенсивність світлорозсіяння якої вимірюють в нефелометрі, а потім по калібрувальному графіку знаходять концентрацію іонів SO42-. Метод застосовується для визначення нафтопродуктів у воді, при аналізі фармацевтичних, харчових і інших продуктів, у метеорології, фізиці моря тощо.
Нефелометричний аналіз може бути використаний для визначення концентрації антигенів, оскільки при додаванні до них антитіл утворюються імунні комплекси, які розсіюють світло. Нефелометрія дозволяє з високою точністю визначити концентрацію білків. Цей метод підходить для визначення білків в низькій концентрації, наприклад IgE, рівень якого в сироватці не перевищує 1 мкг/мл. В даний час багато лабораторій використовують нефелометрію як стандартний метод кількісного визначення імуноглобулінів.
Методом нефелометрії також визначають вміст трансферріна для сучасної діагностики анемій.
Нефелометричний аналіз придатний для визначення речовин у області концентрацій 10-5 – 10-4 % з точністю біля 5% [6].
Таким чином, можна визначати дуже малі концентрації речовин, здатних до утворення суспензій (сульфати, хлориди і ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота на тему: Нефелометричний і ультрамікроскопічний методи аналізу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок