Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> курсова робота на тему: Нефелометричний і ультрамікроскопічний методи аналізу

Загрузка...

Нефелометричний і ультрамікроскопічний методи аналізу / сторінка 3

Назва:
Нефелометричний і ультрамікроскопічний методи аналізу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,07 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
), тобто метод є дуже чутливим. Так, помітна каламутність золя сірчистого миш'яку може бути знайдена при концентрації 10-3 %, а золя золота -- навіть до 10-5 %.
Для досягнення необхідної точності вимірювань методом нефелометрії слід використовувати достатньо розбавлені системи, в яких можна нехтувати вторинним розсіянням світла. При нефелометричних дослідженнях дуже розбавлених систем необхідне ретельне видалення пилу з дисперсної системи і облік розсіяння світла на флуктуаціях густини і концентрації [3].
Серйозні труднощі в практиці нефелометрії полягають у тому, що інтенсивність розсіяного світла залежить від об'єму частинок. Велике значення в зв'язку з цим набуває уніфікація методики приготування суспензії -- строге дотримання концентраційних і температурних умов, порядку і швидкості змішування розчинів, введення захисних колоїдів і т.д. При строгому дотриманні цих умов об'єми частинок суспензії виходять приблизно однакові, і їх розмір цілком задовільно відтворюється від досвіду до досвіду. [7].
Як було зазначено вище, інтенсивність світла, розсіяного дисперсними системами, описується рівнянням Релея (1). При нефелометричних визначеннях величини n1, n0, , , V залишаються постійними; тому, об'єднуючи всі постійні величини в рівнянні в одну константу, можемо записати:
I = kC
тобто інтенсивність розсіяного світлового потоку прямо пропорційна концентрації частинок суспензії. При цьому рідко ведеться безпосередній розрахунок за рівнянням Релея; частіше проводиться співставлення каламутності чи світлорозсіяння системи, що вивчається, з властивостями системи з відомою концентрацією і розміром частинок. Для двох каламутних середовищ з частинками однакової форми і розмірів відношення інтенсивностей розсіяного світла пропорційне відношенню концентрацій частинок:
,
звідки рівняння (2):
.
Рівняння (2) і використовують при нефелометричних визначеннях. концентрації. Знаючи концентрацію С2 стандартного золя, можна знайти невідому концентрацію С1 досліджуваного колоїду [5].
Аналогічно, якщо потрібно визначити невідомий розмір колоїдних частинок в досліджуваній системі, то за умови рівності концентрацій стандартної і досліджуваної систем знаходять невідомий об'єм частинки V1 досліджуваної системи із співвідношення інтенсивностей розсіяного світла і об'ємів частинок:
,
звідки:
,
де V2 -- об'єм частинки в стандартній системі [2].
2.2 Апаратура і методика вимірювань
Прилади, призначені для нефелометричних досліджень, називаються нефелометрами. Довжини хвиль, які використовуються в більшості нефелометрів, знаходяться в діапазоні 340-650 нм.
Якщо врахувати, що використовувані в апаратурі довжини хвиль - величини того ж порядку, що і розміри досліджуваних частинок, велика частина світла розсіюватиметься під кутом 90°. Тому, хоча для вимірювання розсіюваного світла датчики можуть бути встановлені під кутом від 5° до 90°, якнайкращі характеристики по чутливості при нефелометричних вимірюваннях будуть досягнуті, якщо вимірювати інтенсивність світла, розсіяного під кутом 90° .
Основні компоненти, які використовуються при побудові нефелометричних приладів, включають джерело світла, фільтр і систему лінз, яка фокусує світловий потік, кювету із зразком і детектор з пристроями відображення і реєстрації результату. Як джерело світла звичайно використовуються ртутні дугові лампи, вольфрамо-йодисті лампи і гелій-неонові лазери. Лазери випромінюють монохроматичне світло, сконцентроване у вузький і інтенсивний промінь. Проте лазери дуже дорогі і можуть випромінювати обмежений набір фіксованих по частоті хвиль.
Розглянемо докладніше прилад, який використовувався на протязі багатьох років для визначення концентрації колоїдних розчинів, суспензій і емульсій методом нефелометрії – нефелометр НФМ.
Прилад побудований на принципі зрівнювання двох світлових потоків, одного - від розсіюючої суспензії, іншого - від матового або молочного скляного розсіювача приладу. Зрівнювання потоків відбувається шляхом зміни інтенсивності одного з потоків за допомогою змінної діафрагми, зображення якої проектується в зіницю ока спостерігача.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота на тему: Нефелометричний і ультрамікроскопічний методи аналізу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок