Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> курсова робота українською: Нефелометричний і ультрамікроскопічний методи аналізу

Загрузка...

Нефелометричний і ультрамікроскопічний методи аналізу / сторінка 5

Назва:
Нефелометричний і ультрамікроскопічний методи аналізу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,07 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 

Включають лампу приладу і обертанням диска 9 встановлюють перед окуляром приладу той світлофільтр, колір якого близький до забарвлення досліджуваної рідини в розсіяному світлі. Якщо рідина безбарвна, то використовують зелений світлофільтр. Після цього встановлюють обидва вимірювальні барабани на 0 за червоною шкалою і підбирають розсіювач обертанням диска . Для роботи застосовують той з розсіювачів, при якому ліве фотометричне поле окуляра трохи світліше правого. Обертанням правого барабана зрівнюють фотометричні поля по яскравості і беруть відлік за червоною шкалою. Вимірювання повторюють не менше п'яти разів і, визначивши середнє значення з відліків, знаходять число, яке прийнято називати "відносною оптичною густиною".
Подібним же чином вимірюють відносну оптичну густину для всіх зразків у порядку убування їх концентрацій. Калібрувальний графік будують, відкладаючи на осі абсцис концентрації, а на осі ординат -- відповідні їм значення відносної оптичної густини. Маючи калібрувальні графіки, можна визначити невідому концентрацію речовини в рідині. Для цього вимірювання виконують в умовах, в яких був одержаний калібрувальний графік [5,9].
Як приклад застосування нефелометричного аналізу, в додатку 1 наведена практична робота "Нефелометричне визначення хлорид-іону".
Сучасні нефелометри. Сьогодні існують і використовуються сучасні автоматичні .нефелометри, які застосовують комп'ютери. Наведемо декілька прикладів.
Нефелометр Behring Nephelometer 100 концерну DADE — Behring (США, Німеччина). Це високопродуктивний автоматизований нефелометр для визначення специфічних білків в сироватці, сечі і спинномозковій рідині, який має продуктивність -- 105 тестів в годину.
Вже протягом декількох років в лабораторії хімічних методів аналізу питної води Центру дослідження і контролю води (Росія) для визначення каламутності застосовується спеціалізований нефелометр 2100 ANIS фірми "HACH".
У Центрі дослідження і контролю води (Росія) встановлено, що аналізатори типа Флюорат-02-3М можуть використовуватися в лабораторіях по дослідженню питних і природних вод як універсальний засіб вимірювань, який поєднує властивості флуоріметра, фотометра і нефелометра.
Скоро у продажу з'явиться автоматичний нефелометр "DELTA" (Виробник: SEAC, Італія, Ціна: 56000 євро). Як стверджують виробники, це - найдосконаліша нефелометрична система, призначена для аналізу білкових фракцій в сироватці крові, сечі і інших біологічних рідинах. Прилад має вбудований комп'ютер і кольоровий рідкокристалічний дисплей, легко сприймане програмне забезпечення з вбудованим контролем якості.


3. Ультрамікроскопічний метод аналізу
3.1 Сутність методу та області його застосування
Ультрамікроскопічний метод аналізу мав велике значення в розвитку колоїдної хімії. Якщо нефелометричний аналіз – це метод хімічного аналізу, заснований на вимірюванні інтенсивності світла, розсіяного дисперсними системами в цілому, то ультрамікроскопічний метод оснований на реєстрації розсіяння (дифракції) світла на окремих частинках, тобто цей метод використовує описаний вище ефект Тіндаля.
Як вже указувалося, розміри колоїдних частинок менші, ніж довжина хвилі видимого світла, і тому побачити колоїдні частинки в звичні оптичні мікроскопи не можна. Світло, яке розсіюють колоїдні частинки, дуже слабке і не помітне на фоні світла, яке проходить. Для того, щоб помітити світло, розсіяне кожною колоїдною частинкою, треба розглядати колоїдну систему в мікроскоп на темному фоні і при сильному бічному освітленні. При цьому кожна колоїдна частинка стає джерелом розсіяного світла і спостерігається у вигляді точки, що світиться, на темному фоні. Ми спостерігаємо не власне колоїдну частинку, а лише світло, яке вона розсіює. Але спостерігаючи за точками, що світяться, в центрі яких знаходяться колоїдні частинки, ми можемо констатувати присутність колоїдних частинок, підрахувати їх кількість (тобто визначити концентрацію частинок дисперсної фази) і бачити їх переміщення [2].
Такі досліди, проведені Перреном, Сведбергом і іншими вченими, з'явилися підтвердженням правильності теорії броунівського руху і молекулярно-кінетичної концепції в цілому [3].
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота на тему: Нефелометричний і ультрамікроскопічний методи аналізу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок