Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Скачати безкоштовно: Нефелометричний і ультрамікроскопічний методи аналізу

Нефелометричний і ультрамікроскопічний методи аналізу / сторінка 7

Назва:
Нефелометричний і ультрамікроскопічний методи аналізу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,07 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Проміні, що йдуть від дзеркала мікроскопа, прямують в низ таким чином, що дають бічне освітлення, і колоїдні частинки, що зустрічаються на їх шляху, розсіюють світло. При цьому саме проміння у поле зору мікроскопа не потрапляє, тому колоїдні частинки видно як точки, що світяться, на темному полі зору.
Конденсорами темного поля можна виконувати ті ж спостереження, що і ультрамікроскопом [2].
Порядок роботи. Щоб визначити розміри колоїдних частинок за допомогою ультрамікроскопічних спостережень, поступають таким чином. Сильно розбавлений золь з процентною концентрацією, рівною с, поміщають в кювету ультрамікроскопа і підраховують у полі зору окуляра мікроскопа, обмеженому сіткою, число точок (частинок), що світяться.
Оскільки в результаті інтенсивного броунівського руху число частинок в полі зору безперервно міняється, то підрахунок роблять декілька десятків разів (через певні проміжки часу) і потім знаходять п -- середнє число частинок у полі зору окуляра, обмеженому сіткою. Об'єм золя, в якому спостерігалися частинки, можна обчислити як добуток обмеженою сіткою окуляра площі, на якій робився підрахунок частинок, на глибину поля зору мікроскопу, що є константою приладу.
Тоді п/V буде частковою концентрацією золю або числом частинок в одиниці об’єму. Якщо тепер процентну концентрацію с розділити на число частинок в одиниці об'єму, то вийде середня маса однієї колоїдної частинки:
.
Але маса однієї частинки дорівнює добутку об'єму цієї частинки на її густину. Прийнявши всі частинки за кульки однакової величини, можна написати
r3d.
Отже,
r3d = .
Зробивши перетворення і позначивши постійні величини через К, одержимо:
.
Отже, підрахувавши п - середнє число частинок у полі зору мікроскопа і знаючи: с - процентну концентрацію золя, d - густину дисперсної фази і V- об'єм, в якому підраховані частинки, можна визначити середній розмір колоїдних частинок [2].


Висновки
Нефелометричний і ультрамікроскопічний методи є оптичними методами аналізу колоїдних систем. В основі цих методів лежить розсіяння світла колоїдними частинками.
Нефелометричний аналіз заснований на вимірюванні інтенсивності світла, розсіяного дисперсними системами, і дозволяє визначати концентрацію, розмір і форму диспергірованих частинок в дисперсних середовищах. Основним достоїнством нефелометричного методу є його висока чутливість, що особливо цінне по відношенню до елементів або іонів, для яких відсутні кольорові реакції. По точності нефелометрія поступається фотометричним методам, що зв'язане, головним чином, з труднощами отримання суспензій, що володіють однаковими розмірами частинок, стабільністю в часі і т.д.
Ультрамікроскопічний метод оснований на реєстрації розсіяння (дифракції) світла на окремих частинках дисперсних систем і дозволяє встановити наявність і концентрацію частинок, вивчати їх рух, а також судити про форму колоїдних частинок. Але, безумовно, більш точним методом вивчення розмірів і форми колоїдних частинок є електронна мікроскопія.
 
 


Додаток 1
Практична робота з нефелометричного аналізу
"Нефелометричне визначення хлорид-іону"
Мета роботи. Приготування суспензії і визначення концентрації хлориду.
Сутність роботи. Відомо, що хлорид-іони при взаємодії з іонами срібла у водних розчинах утворюють малорозчинний осад хлориду срібла:
Ag+ + Cl- = AgClv
При малих концентраціях хлорид-іона випадання осаду не відбувається, а виникає помутніння розчину (опалесценція). Ступінь помутніння залежить за інших рівних умов від концентрації хлорид-іонів в розчині. Ця властивість давно використовується для визначення малих кількостей хлорид-іонів в різних об'єктах (у воді, солях брому і йоду, в біологічних матеріалах і т.п.). Вимірювати ступінь помутніння можна методом стандартних серій, в нефелометрах і фотонефелометрах.
Прибори та реактиви
Нефелометр НФМ.
Желатин, 0,5% розчин (який не містить Cl-). Розчиняють при нагріванні 0,5 г желатина в 100 мл води. Розчин фільтрують і охолоджують до кімнатної температури.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота на тему: Нефелометричний і ультрамікроскопічний методи аналізу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок