Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Поняття Інформаційного забезпечення

Поняття Інформаційного забезпечення

Назва:
Поняття Інформаційного забезпечення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,65 KB
Завантажень:
523
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Поняття Інформаційного забезпечення
1.1 Роль та місце інформації у суспільстві та у діяльності органів державної влади
Управління суспільством - це процес сполучення, обробки і передачі інформації, так як сучасний світ стрімко змінюється, накопичуються знання та дані, книги та інші друковані видання не встигають фіксувати та розповсюджувати інформацію. Інтерактивний світ інформаційних технологій, кіберпростір стали реальною основою розвитку інформаційної культури і врешті-решт людства в цілому.
Розуміння необхідності створення і розвитку інформаційної інфраструктури, оволодіння засобами роботи з інформацією на всіх етапах її життєвого циклу, опанування інформаційною культурою - є глобальним процесом, який забезпечує людству вихід на новий рівень цивілізації. Окрім того, стрімкий ріст і диференціація попиту на всі види інформації, в тому числі наукову, економічну і службову, а також підвищення вимог до змісту і форм представлення даних є серйозними стимулами розвитку ринку інформаційних і комунікаційних технологій. Задоволення постійно зростаючих потреб користувачів стає одним з актуальних завдань сфери інформаційного бізнесу.
Слід зазначити, що розвиток політичних і соціально-економічних процесів у суспільстві і державі відбувається в інформаційному середовищі -національному інформаційному просторі, в якому створюється , поширюється, оновлюється і використовується інформація. Аналіз динаміки цих процесів в останні роки свідчить про значне зростання соціальної значущості інформації. Це пояснюється кількома причинами.
a) Ускладненням і зростанням напруженості громадських відносин, що збільшує інформаційні потреби усіх верств суспільства. Інформація все більш стає масовим продуктом.
б) Перетворенням інформації на економічну категорію набуття ринкової оцінки. Виникає інформаційний ринок. Збільшуються інвестиції в інформаційну сферу з метою отримання нової інформації, нового прибутку та впливу на поведінку громадян.
в) Децентралізацією - підвищенням ступеня свободи окремих громадян, груп, регіонів, коли важливі рішення вони приймають самостійно і незалежно від центру.
г) Швидким розвитком технологічних можливостей створення, отримання, передачі, зберігання й використання інформації.
д) Виникненням феномена інформаційної переваги, який поступово трансформується у переваги економічного, соціального політичного характеру, якщо у суспільстві створюються умови для нерівномірного розподілу інформації, неоднакової доступності до неї для різних соціальних груп. Інформація стає важливою рушійною силою соціальних і суспільних процесів.
Таким чином, структура інформаційного простору ототожнюється з інфраструктурою інформаційного суспільства, різноманітні мережі передачі інформації, засоби масової інформації утворюють інформаційно-технологічний базис.
На сьогоднішній день існує багато визначень поняття "інформація", кожне з яких використовується із конкретними цілями і задачами. Традиційне поняття "інформація" ототожнюється з поняттями "значення", "дані", "показники" і т.д. Можна сказати, що інформація - це дані про оточуючий світ і всі процеси, які у ньому відбуваються, які сприймаються людиною або спеціальними приладами. Відповідно від сфери діяльності, у якій використовується інформація, умовно виділяють наступні її види: управлінська, технічна, сільськогосподарська і т.д.
Управлінська інформація використовується установами, організаціями, підприємствами у цілях управління. Вона повинна бути повною, оперативною, достовірною, доступною для сприйняття. Повноту інформації характеризує її об'єм, який повинен бути достатнім для прийняття управлінського рішення.
Відсутність інформації веде до прийняття невірних рішень, її і надлишок - до збільшення об'єму повідомлень (без збільшення інформативності) і, лишнім затратам часу і праці на їх опрацювання.
Управлінська інформація повинна бути оперативною, тобто такою, щоб за час її передачі і обробки, стан об'єкта у якому вона знаходиться, не змінився. Достовірність інформації визначається ступінню відповідності її змісту об'єктивності стану речей і явищ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Курсова робота на тему: Поняття Інформаційного забезпечення

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок