Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Шина USB

Шина USB

Назва:
Шина USB
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,21 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Шина USB
курсова робота з інформатики


ЗМІСТ


Розділ 1. Аналіз, передумови
USB (Universal Serial Bus – універсальна послідовна шина) є промисловим стандартом розширення архітектури PC, орієнтованим на інтеграцію з телефонією і пристроями побутової електроніки. Шина розроблена порівняно недавно – специфікація версії 1.0 була опублікована в січні 1996 року, – і в ній відобразилися сучасні досягнення різних областей комп'ютерної техніки. Архітектура USB визначалася наступними критеріями:
Легко реалізовуване розширення периферії PC.
Дешеве рішення, що підтримує швидкість передачі до 12 Мбіт/с.
Повна підтримка в реальному часі передачі аудіо- і стислих відеоданих.
Гнучкість протоколу для змішаної передачі ізохронних даних і асинхронних повідомлень.
Інтеграція в технологію пристроїв, що випускаються.
Доступність в PC всіх конфігурацій і розмірів.
Забезпечення стандартного інтерфейсу, здатного швидко впровадитися в продукцію.
Відкриття нових класів пристроїв, що розширюють PC.
З погляду кінцевого користувача привабливі такі риси USB:
Простота кабельної системи і підключень.
Ізоляція подробиць електричного підключення від кінцевого користувача.
Периферія, автоматичний зв'язок пристроїв з драйверами і конфігурація, що самоідентифікується.
Можливість динамічного підключення і реконфігурування периферії.
З середини 1996 року багато фірм випускають PC з вбудованим контроллером USB, реалізовуваним прямо чіпсетом системної плати. Спочатку USB єхидно розшифровували як "Unused Serial Bus" – "невживана послідовна шина", але ситуація, схоже, змінилася. З'явилися модеми, клавіатури, сканери, динаміки та інші пристрої введення-виведення з підтримкою технології USB, а також монітори з USB-адаптерами – такий монітор грає роль хаба для підключення інших пристроїв.
Розділ 2. Будова, принцип функціонування
USB забезпечує обмін даними між хост-комп'ютером і множиною одночасно доступних периферійних пристроїв. Розподіл пропускної спроможності шини між підключеними пристроями планується хостом і реалізується їм за допомогою посилки маркерів. Шина дозволяє підключати, конфігурувати, використовувати і відключати пристрої під час роботи хосту і самих пристроїв – динамічне (або "гаряче") підключення і відключення.
Пристрої (Device) USB можуть бути хабами, "функціями" або їх комбінацією. Хаб (Hub) забезпечує додаткові точки підключення пристроїв до шини. "Функції" (Function) USB надають системі додаткові можливості, наприклад підключення до ISDN, цифровий джойстик, акустичні колонки з цифровим інтерфейсом і т.п. Пристрій USB повинен мати інтерфейс USB, що забезпечує повну підтримку протоколу USB, виконання стандартних операцій (конфігурація і скидання) і стандартне представлення інформації, що описує пристрій. Багато пристроїв, що підключаються до USB, мають в своєму складі і хаб і "функції".
Роботою всієї системи USB управляє хост-контроллер (host controller), що є програмно-апаратною підсистемою хост-комп'ютера.
Фізичне з'єднання пристроїв USB здійснюється по топології багатоярусної зірки.
Центром кожної зірки є хаб, кожний кабельний сегмент сполучає дві точки – хаб з іншим хабом або з функцією. В системі з USB є один (і лише один) хост-контроллер, розташований на вершині піраміди пристроїв і хабів USB. Хост-контроллер інтегрується з кореневим хабом (root hub), що забезпечує одну або декілька точок підключення – портів. Контроллер USB, що входить до складу чіпсетів більшості сучасних системних плат, звичайно має вбудований двопортовий хаб.
Логічно пристрій, підключений до будь-кого хаба USB і конфігурований (див. нижче), може розглядатися як безпосередньо підключений до хост-контроллера.
"Функції" є пристроями USB, здатними передавати або приймати дані або управляючу інформацію по шині. Типово "функції" є окремими периферійними пристроями з кабелем, що підключається до порту хаба. Проте фізично в одному корпусі може бути і декілька "функцій" із вбудованим хабом, який забезпечує їх підключення до одного порту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Шина USB

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок