Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Пристрої порівняння

Пристрої порівняння

Назва:
Пристрої порівняння
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
10,93 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Пристрої порівняння
курсова робота з інформатики


ЗМІСТ


Вступ
Пристрій порівняння аналогових сигналів (компаратор) виконує функцію порівняння або двох вхідних сигналів між собою, або одного вхідного сигналу з деяким наперед заданим еталонним рівнем. При цьому на виході пристрою формуються тільки два значення вихідного сигналу: якщо один з порівнюваних сигналів більший за інший, то вихідний сигнал рівний Ав, інакше вихідний сигнал рівний Ан. У загальному випадку в якості вхідних і вихідних сигналів схеми порівняння можуть виступати різні параметри постійного струму. Але найчастіше під Ав і Ан мають на увазі напруги.
Слід зазначити, що в загальному випадку напруга Uв і Uн можуть відрізнятися як за величиною, так і за знаком. Проте на практиці найбільшого поширення набули пристрої, що формують на виході або напруги протилежної полярності при практично рівних абсолютних значеннях, або напруги однієї полярності. Перший випадок характерний для використання в якості схеми порівняння операційного підсилювача (ОП), друга – при використанні спеціалізованих інтегральних схем. У другому випадку вихідні напруги компаратора узгоджені за величиною і полярністю з сигналами, що використовуються в цифровій техніці.
Тому можна сказати, що вхідний сигнал компаратора носить аналоговий характер, а вихідний – цифровий. Унаслідок цього компаратори часто виконують роль елементів зв'язку між аналоговими і цифровими пристроями, тобто виконують роль простих аналого-цифрових перетворювачів.
Повертаючись до термінології, слід зазначити, що, як правило, безпо-се-ре-дньо під компаратором розуміють спеціалізований пристрій. При використанні в якості схеми порівняння ОП говорять про компараторний режим його роботи. Слід зазначити, що для створення такого режиму роботи ОП звичайно охоплюють ланцюгом зворотного зв'язку, тоді як у спеціалізованому компараторі такий зв'язок не потрібний. Для з'ясування принципів, закладених в основу роботи пристроїв порівняння аналогових сигналів, розглянемо роботу ОП без ланцюгів ОС при великих амплітудах вхідного сигналу.
Розділ 1. Робота операційного підсилювача при великих амплітудах вхідного сигналу
Розглянемо випадок, коли не виконується умова, що при всіх змінах вхідної напруги вихідна напруга не досягає свого максимально можливого рівня. Для цього звернемося до схеми інвертуючого підсилювача, наведеної на рис. 1.1, а. У даній схемі еталонний рівень напруги, з якою порівнюється вхідний сигнал, рівний нулю.
Рис. 1.. Схема детектора нуля (а), її передавальна характеристика (б) і тимчасові діаграми, що пояснюють роботу у разі Um > Uвих.max / KU0 (в)
Припустимо, що ОП володіє деяким, відмінним від нескінченності, коефіцієнтом посилення KU0 і на вхід підсилювача подано змінну напругу
uвх = Umsіnщt, причому амплітуда сигналу Um більше максимального значення вхідного сигналу, що забезпечує роботу підсилювача без обмеження вихідної напруги, тобто |Um|Uвих.max| / KU0 (див. рис. 1.1, б). Тимчасові діаграми, що пояснюють роботу підсилювача в цьому випадку, наведені на рис. 1.1, в.
Очевидно, що до тих пір, поки вхідна напруга відповідатиме умові
|Umsіnщt| > |Uвих.max| / KU0, то Uвих = KU0Umsіnщt. На інтервалах, коли вхідна напруга перевищить значення |Uвих.max| / KU0, вихідний сигнал ОП залишатиметься постійним і рівним |Uвих| = Uвих.max.
Неважко помітити, що чим більше за абсолютним значенням Um, тим меншу частину періоду зберігатиметься пропорційність між вхідною і вихідною напругами і тим довше вихідна напруга ОП буде рівна своєму максимуму.
Знайдемо залежність тривалості інтервалу, протягом якого існує пропорційність між вхідною і вихідною напругами ОП і параметрами підсилювача і вхідного сигналу. При цьому вважатимемо, що операційний підсилювач ідеальний (виключаючи припущення про нескінченність коефіцієнта посилення); максимально і мінімально можливі вихідні напруги ОП рівні, тобто |–Uвих.max| = Uвих.max; для амплітуди вхідного сигналу справедливе співвідношення
Um> Uвих.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Пристрої порівняння

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок