Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> СИСТЕМНІ ОБОЛОНКИ ТА УТИЛІТИ(Norton Commander, Norton Utilities, PCTools)

СИСТЕМНІ ОБОЛОНКИ ТА УТИЛІТИ(Norton Commander, Norton Utilities, PCTools)

Назва:
СИСТЕМНІ ОБОЛОНКИ ТА УТИЛІТИ(Norton Commander, Norton Utilities, PCTools)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,40 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
СИСТЕМНІ ОБОЛОНКИ ТА УТИЛІТИ
(Norton Commander, Norton Utilities, PCTools)


Зміст


Системні оболонки та утиліти
Вступ
Із значного числа загальносистемних сервісних пакетів і програм для IBM-подібних комп'ютерів, мабуть, найбільше розповсюдження одержали Norton Commander, Norton Utilities, PCTools. Вказані пакети надають користувачу широкі, інколи унікальні, можливості роботи з файлами та дисками в зручній діалоговій формі. Зокрема, за допомогою вказаних пакетів можна виконувати практично всі внутрішні та зовнішні команди операційної системи MS DOS.
Звичайно, пакети Norton Commander і Norton Utilities використовуються разом. Їх загальний об'єм становить (в залежності від версії) від 1.5 Mбайт до 45 Мбайт. Тому вони застосовуються, як правило, на комп'ютерах, що мають жорсткий диск (вінчестер). В той же час, програма PCTools порівняно невелика (біля 170 Kбайт) і може з успіхом використовуватися на комп'ютерах без жорсткого диска. Відмітимо також систему PCShell, яка є розвитком PCTools і за своїми можливостями та об'ємом аналогічна нортонівській системі.
Далі будуть розглянуті досить докладно системи Norton Commander, Norton Utilities і PCTools.
Зручно розмістити всі нортонівські програми в одному з каталогів жорсткого диска. Надалі будемо вважати, що вони знаходяться в каталозі NORTON диска C:. Щоб одержати доступ до будь-якої нортонівської програми з довільного диска, його розділу, каталогу або підкаталогу, необхідно включити до файлу AUTOEXEC.BAT рядок
path c:\norton ,
який вказує відповідний шлях пошуку.
Аналогічно можна поступити і з програмою PCTools.
Система Norton Commander (версія 5.0)
Склад системи
До складу системи Norton Commander (версія 4.0) входять у першу чергу такі програми та допоміжні файли:
NC.EXE (3,358 bytes, 100593) резидентна частина системи;
NCMAIN.EXE (212,777 bytes, 100593) головна програма системи;
NC.HLP (55,245 bytes, 100593) файл допомоги (підказки) системи;
NC.INI файл початкової установки системи;
NC.MNU файл меню користувача;
NC.EXT файл розширень.
Останні три файли (NC.INI, NC.MNU, NC.EXT) можуть бути утворені або змінені користувачем.
Про інші файли системи Norton Commander мова буде йти нижче. Загалом система містить більше 40 файлів і займає біля 1.5 Мбайт дискового простору.
Призначення системи
Оболонка Norton Commander призначена для переглядання, редагування, копіювання, перейменування, видалення, пошуку файлів, змінювання їх атрибутів, створення, видалення (під)каталогів, запуску виконуваних програм, а також для реалізації багатьох інших процедур у зручній діалоговій формі.
Виклик системи
Виклик системи Norton Commander із середовища DOS здійснюється набиранням на клавіатурі директиви NC з наступним натисканням клавіші Enter (). Звичайно, початковий виклик даної системи виконується автоматично при (пере)завантаженні операційної системи. Для цього в кінці файлу AUTOEXEC.BAT включається рядок
C:\NORTON\NC .
Далі більш докладно розглянуті всі можливості, що надаються користувачу системою Norton Commander.
Меню, що спускається (Pull-down menu)
Меню, що спускається (Pull-down menu), можна викликати натисканням клавіші F9 (PullDn). При цьому в верхньому рядку екрана з'являється меню верхнього рівня:
Left Files Commands Options Right
Вибір одного з розділів цього меню здійснюється натисканням виділеної літери або переміщенням курсора з наступним натисканням клавіші Enter. Вказані дії викликають появу меню нижнього рівня, що спускається (випадає), яке відповідає одному з наведених вище розділів (Left, Files тощо). Вибір команд меню нижнього рівня здійснюється так само, як і для меню верхнього рівня, або натисканням функціональних клавіш F1F10 (можливо, разом з клавішами Shift, Alt або Ctrl).
Меню команд (Commands menu)
Це меню забезпечує доступ до багатьох команд системи Norton Commander. Існують чотири групи команд.
Перша група містить п'ять покращаних команд DOS для швидкого змінювання каталогів, пошуку файлів, виклику тих команд DOS, які недавно використовувалися, зміни числа рядків на екрані, надання інформації про Ваш комп'ютер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: СИСТЕМНІ ОБОЛОНКИ ТА УТИЛІТИ(Norton Commander, Norton Utilities, PCTools)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок