Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Сучасні тенденції та напрямки організації автоматизованих систем управління

Сучасні тенденції та напрямки організації автоматизованих систем управління

Назва:
Сучасні тенденції та напрямки організації автоматизованих систем управління
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,73 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Сучасні тенденції та напрямки організації автоматизованих систем управління
1.1 Визначення задач автоматизованого управління транспортними платформами
Важливим чинником, що забезпечує конкурентоспроможність підприємства, є ефективність виробництва. В зв'язку з цим, як за кордоном, так і у нас розуміють необхідність використання сучасних технологій на різних рівнях управління підприємством. Необхідність бути конкурентоздатним виробником ставить на передній план питання автоматизації технологічних процесів і використання на підприємствах сучасних інформаційних технологій для більш високого рівня управління виробничим процесом. Ефективне управління дозволить підвищити якість продукції, зменшити загальні витрати.
В цеху №3 ТзОВ “Керемікбудсервіс” на даний час існує застаріла система керування транспортними платформами. Рухом пічних вагонів керує людина-оператор, тоді, як вже тривалий час існують системи керування такими пристроями, які можуть заміняти декілька людей-операторів. При чому, продовж 80-90% свого робочого часу, оператор не є задіяним в виробничому процесі.
Однією з основних задач, що поставлені зараз перед підприємством, є задача ефективного контролю та управління транспортними платформами, розв’зок якої забезпечить еконмічну вигідність та доцільність використаня тих чи інших апаратно-прогамних засобів [1,2].
В даній роботі приведене вирішення такої задачі. Проводиться аналіз існуючих систем, описуються переваги створеного проекту та наводяться конкретні числа, які говорять про доцільність впровадження даного проекту на підприємстві.
1.2 Огляд програмних засобів для побудови систем автоматизованого управління
Для графічного відбраження техологічного процесу використовуються SCADA-системи. SCADA-система – це система супервізорного керування та збору інформації (Supervіsory Control And Data Acquіsіtіon). Це сукупність пристроїв керування і моніторингу, а також спосіб взаємодії з технологічним об'єктом. На сьогоднішній день під цим терміном розуміють набір програмних й апаратних засобів для реалізації операторських робочих місць.
При створенні інформаційної системи поєднуються в один функціональний вузол велика кількість локальних підсистем, які найчастіше мають різні програмні інтерфейси. Це значно ускладнює завдання узгодження таких підсистем й зменшується швидкодія системи в цілому. Тому доцільно приєднання локальних функціональних вузлів з однакової програмною платформою. SCADA-система реалізує цей підхід, тому її застосування в цей час поширене та актуально. Також розробляється апаратна частина безпосередньо для програмного пакета, що дозволяє створити інформаційну систему більш дешево й з мінімальними витратами часу [2].
На сьогоднішньому ринку програмного забезпечення представлена велика кількість SCADA-систем. Найбільш популярні з них представлені в таблиці 1.1.
Таблиця 1.1 – Найбільш поширені SCADA-системи
SCADA-системи | Фірма виробник | Країна
LabVIEW | National Instruments | США
WinCC | Siemens | Німеччина
Trace Mode | Росія
RSView | Rockwell Software Inc | США
Protool | Siemens | Німеччина
Будь-яка SCADA-система повинна тією або іншою мірою забезпечувати ряд функціональних можливостей. Перелічимо основні можливості й засоби, які властиві всім системам і відрізняються тільки технічними особливостями реалізації:–
автоматична розробка, що дає можливість створення програмного забезпечення без реального програмування; –
засоби збору первинної інформації від пристроїв нижнього рівня; –
засоби керування й реєстрації сигналів про аварійні ситуації; –
засоби зберігання інформації з можливістю її наступної обробки; –
засоби обробки первинної інформації; –
засоби візуалізації процесів.
Перераховані можливості таких систем у значній мірі визначають вартість і терміни створення програмного забезпечення, а також терміни окупності.
Одним з факторів, що впливає на вибір подібної системи – це програмно-апаратна платформа, на якій реалізована SCADA-система.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота на тему: Сучасні тенденції та напрямки організації автоматизованих систем управління

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок