Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Інформаційні системи в економіці та можливості їх побудови засобами сучасних систем управління базами даних

Інформаційні системи в економіці та можливості їх побудови засобами сучасних систем управління базами даних

Назва:
Інформаційні системи в економіці та можливості їх побудови засобами сучасних систем управління базами даних
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
42,55 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
BASIC (Бейсік) - мова програмування високого рівня, метою створення якої бу
ло отримати просту в користуванні мову програмування


Тема роботи: “Інформаційні системи в економіці та можливості їх побудови засобами сучасних систем управління базами даних”.


План
1.Основні поняття інформаційних систем.
1.1.Історія створення та розвитку ІС.
1.2.Ознаки та методи класифікації ІС.
1.3.Принципи побудови управлінських ІС.
2.Роль ІС в економіці.
2.1.Місце ІС в інноваційній моделі розвитку України.
2.2.Національна політика розвитку інформаційного суспільства в Україні.
2.3.Організаційно-правові основи розвитку ІС.
3.Сучасні системи управління базами даних.
3.1.Структура БД.
3.2.Класифікація БД.
3.3.Архітектура СУБД та основи її технології.


1.Основні поняття інформаційних систем.
1.1.Історія створення та розвитку ІС.
Інформацiйна систeма ( Information system) — сукупність організаційних і технічних засобів для збереження та обробки з метою забезпечення інформаційних потреб користувачів. Таке визначення може бути задовільним тільки при самій узагальненій і неформальній точці зору і підлягає подальшому уточненню. Інформаційні системи діють у нашій країні під назвою «автоматизовані системи ()».
Інформаційні системи здавна знаходять (в тому чи іншому вигляді) досить широке застосування в життєдіяльності людства. Це пов'язано з тим, що для існування цивілізації необхідний обмін інформацією — передача знань, як між окремими членами і колективами суспільства, так і між різними поколіннями.
Найдавнішими і найпоширенішими ІС слід вважати . І, дійсно, здавна в бібліотеках збирають (або їх аналоги), зберігають їх, дотримуючись певних правил, створюють різного призначення для полегшення доступу до книжкового фонду. Видаються спеціальні журнали та , що інформують про нові надходження, ведеться облік видачі.
Найстаріші (у моральному і у фізичному розумінні) ІС повністю базувалися на ручній праці. Пізніше їм на зміну прийшли різні механічні пристрої для обробки даних (наприклад, для сортування, копіювання, асоціативного пошуку, тощо). Наступним кроком стало впровадження автоматизованих інформаційних систем (АІС), тобто систем, де для забезпечення інформаційних потреб користувачів використовується зі своїми носіями інформації. В наш час — епоху — розробляється і впроваджується велика кількість самих різноманітних АІСів з дуже широким спектром використання.
Призначення автоматизованих систем (АС) в економіці — це автоматизація розрахунків, під якою розуміють людино-машинне розв'язування економічних завдань.
Для розв'язання за допомогою обчислювальної техніки будь-якої економічної задачі необхідно створити певні умови. Ця проблема вирішується розробкою і впровадженням визначених державним стандартом з упровадження інформаційних технологій видів забезпечення, зокрема правового, інформаційного, програмного, математичного, методичного, організаційного, технічного, лінгвістичного та ергономічного.
За час виникнення і розвитку АС в економіці мали різну структуру цих компонентів, яка значною мірою залежала від техніко-експлуатаційних характеристик обчислювальної техніки, що в той чи інший період використовувалася для автоматизації економічних завдань.
Тому періодичність розвитку інформаційних систем в економіці нашої країни можна обмежити етапами, наведеними на мал. 1.
Між цими етапами немає чіткої межі, хоча певний вплив на їх зміст мав склад технічної бази управління. У кожному етапі, у свою чергу, можна виділити підетапи, що різняться деякими особливостями.
Початок створення АС у нашій країні відносять до 1963 року, коли на великих підприємствах почали використовувати ЕОМ для розв'язування завдань організаційно-економічного управління. Перші такі системи обмежувалися розв'язуванням деяких функціональних управлінських завдань, наприклад завдань бухгалтерського обліку. Тому системність автоматизованої обробки економічної інформації на початку 60-х років характеризувалася частковістю та локальністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Курсова робота на тему: Інформаційні системи в економіці та можливості їх побудови засобами сучасних систем управління базами даних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок