Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Програма Maple і застосування її до звичайних диференціальних рівнянь

Програма Maple і застосування її до звичайних диференціальних рівнянь

Назва:
Програма Maple і застосування її до звичайних диференціальних рівнянь
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,57 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота
Програма Maple і застосування її до звичайних диференціальних рівнянь


Зміст
Вступ.
Робота з Maple і інтерфейс................................................................. 3
Знаходження похідної функції і інтеграла за допомогою
системи Maple...........................................................................................9
Аналітичний розв’язок звичайних диференціальних рівнянь.........12
Розв’язання задачі Коші для ДР в системі Maple............................14
Знаходження числового розв’язку ДР...............................................15
Наближені методи розв’язання звичайних ДР.................................16
Структура об’єкта Desol. Застосування до ДР.................................17
Пакет Detools. Застосування..............................................................18
Застосування пакета Matlab до знаходження числового
розв’язку системи ДР..............................................................................21
Висновки.
1. Робота з MAPLE і інтерфейс.
Графічний інтерфейс MAPLE використовує звичайні засоби роботи з файлами і редагування (мишка і клавіатура). Після запуску виконуючого модуля wmaple або в середовищі Unix з’являється оболонка з новим документом (worksheet). В верхній частині вікна розміщене меню (пункти File, Edite і т.д), нижче - рядок значків Tolbar для ряду часто виконуваних операцій, ще нижче - рядок значків Context Bar, які організовують представлення даних в сеансі. Потім слідує одне або кілька вікон з документами, в яких розміщуються формули, малюнки і т.д. В нижній частині вікна знаходиться полоса Status line, яка містить інформацію про систему.
Робота в Maple в режимі сесії (session) - користувач вводить команди, математичні вирази, процедури, які сприймаються і інтерпретуються Maple. Кожна команда повинна завершуватися крапкою з комою (;) або двокрапкою (:). В першому випадку під запрошенням буде виведений результат виконання команди або інформація про помилку, в другому випадку результат не виводиться. Для того, щоб відмінити всі зроблені дії і початку нового сеансу без виходу із Maple використовують команду restart.
Крім того, в Maple можна вводити таблиці і текстові параграфи, структурувати текст і документ, добавляти гіперссилки, які об’єднують кілька документів в книги подібні до електронних. В документ також можна вставляти об’єкти (рисунки і таблиці) і другі програми, використовуючи інтерфейс OLE2.
Зазначимо, що різні документи, відкриті в одному сеансі, використовують спільну область пам’яті, і значення, присвоєне змінній в одному документі, зберігається при переході до другого документу. Для реалізації багатозадачної роботи існує програма Parallel Server maple 6. Її інтерфейс ідентичний головній програмі wmaple, але при роботі призначення змінних дійсні тільки в межах “рідного” документу.
Оболонка
Команди Maple набираються після запрошення (>). Можливі два способи представлення введеного: стандартна математична нотація і нотація Maple.В першому випадку на екрані дисплея інтеграли, суми та ін. будуть задаватися своїми математичними формулами, в другому - за допомогою текстових еквівалентів.
Натискання клавіші Enter запускає виконання введених команд. Якщо інтерпретатор порахував введене кінцеве представлення, то команди виконуються, в іншому випадку Maple очікує закінчення вводу. Знайшовши помилку, Maple видає в наступному рядку інформацію про неї, при синтаксичній помилці символом ^ задається перша цифр. Яка не розпізнається.
Результати роботи можуть бути збережені в файлах різних форматів. Поточний документ (області вводу і виводу, коментарі, текст, графіка) записуються в файл з розширенням .mvs. При записі в файли з другими розширеннями зберігаються тільки області вводу і тексти коментарів. Крім того ввесь документ або його частина можуть бути збережені в форматах, які допускають їх використання в других програмах.
В пакеті Maple постійно з’являються нові команди, відповідно, можливості для проведення математичних викладок, обчислень, графічного відображення інформації, при цьому відбуваються зміни в синтаксисі і оболонці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Програма Maple і застосування її до звичайних диференціальних рівнянь

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок