Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Компютерні мережі

Компютерні мережі

Назва:
Компютерні мережі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,91 KB
Завантажень:
588
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
«Компютерні мережі»


Вступ
1. Комп’ютерні мережі
1.1. Локальні мережі.
1.2. Глобальні мережі.
1.3. Мережева архітектура.
1.4. Технічні засоби комп’ютерних мереж.
1.5. Мережеві технології.
1.6. Операційні системи комп’ютерних мереж.
2.2. Глобальна мережа Internet.
2.1. Загальна характеристика мережі Internet.
2.2. Служби Internet.
2.2.1. Глобальна інформаційна служба WORLD WIDE WEB (WWW).
2.2.2. Пошукові системи Web-сторінок.
2.2.3. Служба FTP (File Transfer Protocol).
2.2.4. Електронна пошта.
2.2.5. Телеконференції (USENET).
2.2.6. TELNET.
2.3. Електронна комерція.
2.4. IP-телефонія.
2.5. Захист інформації в Internet.
Висновок
Використана література


Вступ
Комп’ютерна мережа – це система розподіленої обробки інформації між комп’ютерами за допомогою засобів зв’язку. Передача інформації між компютерами відбувається за допомогою електричних сигналів, які бувають цифровими та аналогічними. Існують локальні та глобальні мережі.
У локальних мережах інформація передається на невелику відстань, а в глобальних мережах можуть знаходитися в різних містах і навіть країнах. Локальні мережі поєднують комп’ютери, що розташовані недалеко один від одного. Основу середовища передачі інформації глобальних мереж складають вузли комутації, які повязані між собою за допомогою каналів передачі даних. Є такі типи локальних мереж: зірка, кільце, шина, дерево, комбінована.
Підключення комп’ютерів до мережі виконується за допомогою спеціальних пристроїв – мережевих контролерів (адаптерів), які забазпечують взаємодію робочих станцій. З’єднання мережевих компонентів виконується за допомогою кабелів. Тип кабеля для з’єднування мережевих компонентів визначає максимальну швидкість передачі даних та можливу віддаленість компютерів один від одного. Для передачі інформації у мережах використовуються: коаксіальний кабель, скручена пара напівпровідників, оптоволоконний кабель. Щодо мережевих пристроїв глобальних мереж, то під час передачі даних телефонними каналами звязку використовуються модеми. Модем – це пристрій, який перетворює цифрові сигнали на аналогові і навпаки. Методи передачі – асинхронний, синхронний. Апаратна реалізація модемів можливі внутрішня та зовнішня. Внутрішні модеми являють собою плату, яка вставляється у системний блок компютера. Зовнішні модеми підключаються через COM-порти. З’єднання різних мереж між собою відбуваються за допомогою мостів, шлюзів та маршрутизаторів.
Комп’ютерні мережі
Комп’ютерна мережа – це система розподіленої обробки інформації між комп’ютерами за допомогою засобів зв’язку.
Передача інформації між комп’ютерами відбувається за допомогою електричних сигналів, які бувають цифровими та аналоговими. У комп’ютері використовуються цифрові сигнали у двійковому вигляді, а під час передачі інформації по мережі – аналогові (хвильові). Частота аналогового сигналу –це кількість виникнень хвилі у задану одиницю часу. Аналогові сигнали також використовуються на телефонних лініях для передачі інформації. Для перетворення даних зі цифрового вигляду в аналоговий використовуються модеми, які двійковий ноль перетворюють у сигнал низької частоти. Існують локальні (Local Area Network) та глобальні мережі (Wide Area Network).
1.1. Локальні мережі
У локальних мережах інформація передається на невелику відстань. Локальні мережі поєднують комп’ютери, що розташовані недалеко один від одного (у межах декількох миль). Для передачі інформації використовується високошвидкісний канал передачі даних, швидкість у якому приблизно така сама, як швидкість внутрішньої шини комп’ютера.
Топологія локальних мереж
Топологія мережі – це її геометрична форма або фізичне розташування комп’ютерів по відношенню один до одного. Існують такі типи топологій: зірка, кільце, шина, дерево, комбінована.
Мережа у вигляді зірки (рис. 5.1) містить центральний вузол комутації (мережений хаб, мережений сервер), до якого посилаються всі повідомлення з вузлів (робочих станцій).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Компютерні мережі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок