Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Постійна пам'ять

Постійна пам'ять

Назва:
Постійна пам'ять
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,06 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Постійна пам'ять
курсова робота з інформатики


ЗМІСТ


Вступ
В наш час у світі ведеться інтенсивна розробка інтегральних напівпровідникових ВІС ПЗП, досліджений ряд питань схемотехнічних і конструктивно-технологічних рішень ПЗП. Зусилля розробників направлені як на проектування ПЗП з новими схемотехнічними і структурними рішеннями, так і на вдосконалення відомих варіантів. Можливість використання різних напівпровідникових елементів (діодів, біполярний і МДП-транзисторів) забезпечує отримання великої різноманітності схемотехнічних і конструктивно-технологічних варіантів ПЗП. Це дозволяє здійснити промисловий випуск ПЗП в різному конструктивно-технологічному виконанні, відмінних інформаційною місткістю, споживаною потужністю, часом прочитання інформації і способом її занесення, діапазоном робочих температур, електричною сумісністю з логічними елементами різних типів та ін. Безперервно росте функціональна складність ПЗП, збільшується ступінь їх інтеграції, зростають вимоги до технології виготовлення. При цьому виникає ряд задач, від рішення яких залежить вибір того або іншого принципу проектування апаратури цифрової техніки. До цих задач можна віднести:
вибір критеріїв для порівняльної оцінки різних типів ПЗП, вибір оптимального варіанту побудови ПЗП;
визначення основних схемотехнічних і конструктивно-технологічних задач і способів їх рішення з урахуванням сучасних досягнень в області мікросхемотехніки і інтегральній технології.


розділ 1. Постійна пам'ять
Масочні постійні запам'ятовуючі пристрої – ПЗУ або ROM – мають саму високу швидкодію (час доступу 30-70 нс). Ці мікросхеми в PC широкого застосування не отримали в зв'язку з складністю модифікації вмісту (тільки за допомогою замовлення на виготовлення нових мікросхем), вони іноді застосовувалися як знакогенератори в деяких моделях графічних адаптерів CGA, MDA, НІС.
Постійні запам'ятовуючі пристрої, що однократно програмуються – ППЗУ або PROM мають аналогічні параметри і завдяки можливості програмування виготівником обладнання (а не мікросхем) знаходять більш широке застосування для зберігання кодів BIOS і в графічних адаптерах. Програмування цих мікросхем здійснюється тільки за допомогою спеціальних програматорів, в цільові пристрої вони встановлюються в «ліжечко» або запаюються. Як і масочні, ці мікросхеми практично нечутливі до електромагнітних полів (в тому числі, і до рентгенівського опромінення), і несанкціонована зміна їх вмісту в пристрої виключена (звичайно, не вважаючи відмови).
Репрограмувальні постійні запам'ятовуючі пристрої – РПЗУ або EPROM до недавніх пір були самими поширеними носіями BIOS як на системних платах, так і в адаптерах, а також використовувалися як знакогенератори. Найбільш популярні мікросхеми мають восьмибітну організацію і позначення вигляду 27xx-tt або 27Cxx-tt для мікросхем CMOS. Тут хх визначає місткість в кілобітах: 2708 – 1Кх8 – родоначальник сімейства, 2716/32/64/128/256/512 мають місткість 2/4/8/1G/32/64 Кбайт відповідно, 27010 і 27020 – 128 і 256 Кбайт. Час доступу tt лежить в діапазоні 50-250 нс. Шістнадцятибітні мікросхеми (наприклад, 27001 або 27002 місткістю 64К або 128К 16-бітних слів) в PC застосовуються рідко.
Мікросхеми EPROM також програмуються на програматорах, але відносно простий інтерфейс запису дозволяє їх програмувати і в пристрої (але не в штатному його режимі роботи, а при підключенні зовнішнього програматора). Стирання мікросхем здійснюється ультрафіолетовим опроміненням протягом декількох хвилин. Спеціально для стирання мікросхеми мають скляні віконця. Після програмування ці віконця заклеюють для запобігання стиранню під дією сонячного або люмінесцентного опромінення. Час стирання залежить від відстані до джерела опромінення, його потужності і об'єму мікросхеми (більш ємні мікросхеми стираються швидше). Замість штатних стираючих пристроїв можна користуватися і звичайною медичною лампою з відстані порядку 10 см. Для мікросхем 2764 орієнтовний час стирання становить 5 хвилин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Постійна пам'ять

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок