Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Метод динамічного програмування для задачі пошуку найбільших спільних послідовностей

Метод динамічного програмування для задачі пошуку найбільших спільних послідовностей

Назва:
Метод динамічного програмування для задачі пошуку найбільших спільних послідовностей
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,47 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Метод динамічного програмування для задачі пошуку найбільших спільних послідовностей
курсова робота з інформатики


ЗМІСТ


Вступ
Мова програмування Pascal була розроблена в 1968-1971 рр. Ніклаусом Віртом в Цюріхському Інституті інформатики (Швейцарія), і названа на честь Блеза Паскаля – видатного математика, філософа і фізика 17-го століття. Первинна мета розробки мови диктувалася необхідністю створення інструменту "для навчання програмуванню як систематичній дисципліні". Проте дуже скоро виявилася надзвичайна ефективність мови Pascal в найрізноманітніших додатках, від вирішення невеликих задач чисельного характеру до розробки складних програмних систем – компіляторів, баз даних, операційних систем і т.п. До теперішнього часу Pascal належить до групи найбільш поширених і популярних у світі мов програмування:
існують численні реалізації мови практично для всієї машинної архітектури;
розроблені десятки діалектів і проблемно-орієнтованих розширень мови Pascal;
навчання програмуванню і науково-технічні публікації в значній мірі базуються на цій мові.
При рішенні практично будь-яких задач автоматизації і моделювання постає проблема отримання, збереження (накопичення) і представлення інформації, властивій вирішуваній задачі. Наприклад, при автоматизації бухгалтерського обліку інформація про переміщення грошових коштів та інших активів підприємства за деякий період часу повинна зберігатися яким-небудь чином і бути доступна для перегляду бухгалтеру або директору підприємства, а також піддаватися обробці автоматизуючою програмою з метою складання звітної документації.
Об'єм інформації в таких системах наперед невідомий, що викликає певні труднощі при описі структур даних в програмі.
Всі глобальні змінні і типізовані константи розміщуються в одній безперервній області оперативної пам'яті, яка називається сегментом даних. Довжина сегменту визначається архітектурою процесора 8086 і складає 64 Кілобайт (65536 байт), що може викликати певні труднощі при описі і обробці великих масивів даних.
З другого боку об'єм стандартної пам'яті – 640 Кілобайт. Вихід – використовувати динамічну пам'ять.
Динамічна пам'ять – це оперативна пам'ять ЕОМ, що надається Турбо-Паскалевій програмі при її роботі, за вирахуванням сегменту даних (64 К), стека (звичайно 16 К) і власне тіла програми.
За умовчанням розмір динамічної пам'яті визначається всією доступною пам'яттю ЕОМ і, як правило, складає не менше 200-300 Кбайт.
Динамічну пам'ять звичайно використовують при:
1. обробці великих масивів даних;
2. розробці САПР;
3. тимчасовому запам'ятовуванні даних при роботі з графічними і звуковими засобами ЕОМ.
Розміщення статичних змінних в пам'яті здійснюється компілятором в процесі компіляції.
Динамічні змінні – розміщуються в пам'яті безпосередньо в процесі роботи програми.
При динамічному розміщенні наперед невідомі ні тип, ні кількість розміщуваних даних, до них не можна звертатися по іменах, як до статичних змінних. Турбо-Паскаль представляє засіб управління динамічною пам'яттю: покажчики.


Розділ 1. Динамічні структури даних
Структури даних, які не змінюють свого розміру протягом усього часу існування, називають статичними. Так регулярні і комбіновані типи мови Паскаль визначають статичні дані. Розмір статичних даних можна завжди визначити за описами цих даних, розміщеними в розділі опису типів або в розділі опису змінних. На відміну від статичних даних, дані динамічної структури змінюють свої розміри в процесі виконання програми. Може трапитись, що наперед не відомий не тільки розмір деякого об'єкта, а взагалі чи цей об'єкт буде. Дані, які виникають уже в процесі виконання програми або ж їхній розмір під час виконання програми змінюється, називають динамічними.
Розглянемо таку задачу. В деякому тексті треба визначити перше слово, яке має певні властивості: довжину більшу, ніж п'ять символів, і починається з букви г. Зрозуміло, що такого слова може взагалі не бути, тоді для розміщення його не потрібно виділяти пам'ять.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Метод динамічного програмування для задачі пошуку найбільших спільних послідовностей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок