Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> курсова робота: Перспективи розвитку інформаційних технологій

Перспективи розвитку інформаційних технологій / сторінка 2

Назва:
Перспективи розвитку інформаційних технологій
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,69 KB
Завантажень:
520
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Рівень знань, а не власність, стане визначальним чинником соціальної диференціації. Розподіл на "заможних" і "незаможних" набуде принципово нового характеру, в якому привілейований прошарок утворять поінформовані, неінформовані - це "нові бідні". Осередок соціальних конфліктів переміститься з економічної сфери в сферу культури. Основний конфлікт переміститься в сферу "надборотьби" між тими, хто підтримує стару традиційну культуру, і представниками нової. Її результатом стане становлення нових і занепад старих соціальних інститутів. Інфраструктурою інформаційного суспільства повинна стати нова "інтелектуальна", а не "механічна" техніка. Соціальна організація й інформаційні технології утворять "симбіоз". Суспільство вступить в "технотронну еру", коли соціальні процеси зможуть програмуватися.
Сучасне розуміння інформаційного суспільства дещо змінилося. В його основі лежить нове відношення до інформації. Щоб зрозуміти це, потрібно чітко розрізняти повідомлення (або послання), інтерпретацію (або сприйняття) і комунікацію. Повідомлення (message) - це "річ" або ж “матеріалізований продукт“ інтелектуальної діяльності людини. Інтерпретація - це "думка", тобто знання, що одержується. Комунікація - це лише операція передачі, трансляції. Сьогодні в комп’ютерних мережах саме ця операція трансляції стала визначальною ланкою в тріаді повідомлення - комунікація - інтерпретація. Дивлячись на сучасних політиків, біржових брокерів, менеджерів, неважко зауважити, що більше поінформована людина - це не та, яка найбільше знає, а та, яка здійснює найбільше число своєчасних комунікацій. Тільки інформація, як комунікація, а не, як знання або предмет, спроможна викликати нові операції. Це відбувається тому, що інформація не стільки ресурс, скільки мотив діяльності. Тому в сучасному суспільстві інформація - це двигун та основа діяльності, тоді, як у традиційному суспільстві, вона ніяк не могла претендувати на таку роль. Отже, на сьогодні в інформації найважливіше - це комунікація, що спонукає до дії. Головним феноменом нашої епохи стали не гігантські електронні банки даних і штучний інтелект, а Internet, у якому не створюється ніякого знання, але який зате багаторазово збільшує можливості здійснення комунікацій.
Вчені стверджують, що в США сформоване інформаційне суспільство. Сьогодні мережа INTERNET забезпечує роботу всіх державних і наукових установ США. Вона охоплює всі серйозні суб'єкти господарської діяльності Північної Америки. Електронне спілкування через мережу стало незамінним засобом ділового спілкування, перевищивши інформативність звичайного.
Під інформаційною технологією (ІТ) розуміють систему методів і способів збирання, накопичення, зберігання, пошуку і оброблення інформації на основі застосування засобів обчислювальної техніки. ІТ відповідають на питання “як, за допомогою чого?”.
ІТ залежать від різних компонентів, зокрема:
технічних засобів;
персоналу, здатного використовувати їх;
організації, яка об'єднує засоби і персонал в єдиному процесі;
інформаційних засобів, що здійснюють формування й видачу інформації.
З появою ЕОМ настала ера “комп'ютерної” інформаційної технології. Здешевлення варто-сті ПЕОМ і широке їх охоплення глобальними комп'ютерними мережами, що грунтується на платформі “клієнт-сервер”, сприяло виникненню високих ІТ (ВІТ).
Основними завданнями ВІТ є:
досягнення універсальності методів комунікацій;
підтримка систем мультимедіа і максимальне спрощення інтерфейсу “людина-ЕОМ”;
відкритість стандартів, тобто використання протоколів та програмних інтерфейсів, що гарантували б створення єдиного інтерфейсу для всіх взаємодій з ЕОМ (доступу до файлів, повідомлень, сторінок, документів, тобто до локальних дисків і Wеb-сторінок, графіки та мультимедіа).
Метою етапу ВІТ є зниження вартості інформаційного контакту, необмеженість обсягу доступної користувачеві інформації.


Класифікація інформаційних технологій
Зміни в управлінні організаціями під впливом інформаційних технологій.
Відбуваються значні зміни в управлінні організаціями, модернізуються їхні структури управління, йде перерозподіл повноважень та відповідальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Перспективи розвитку інформаційних технологій

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок