Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Перспективи розвитку інформаційних технологій

Перспективи розвитку інформаційних технологій

Назва:
Перспективи розвитку інформаційних технологій
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,69 KB
Завантажень:
520
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
«Перспективи розвитку інформаційних технологій»


План
Вступ
Перехід людства до віку інформації.
Розвиток понять про інформаційне суспільство.
Зміни в управлінні організаціями під впливом інформаційних технологій.
Сфера інформаційних технологій в Україні: проблеми та перспективи розвитку.
Використання новітніх інформаційних технологій для формування іміджу держави.
Зростання можливостей взаємодії інформаційних технологій.
Інформаційний ринок у країнах Центральної та Східної Європи.
Вплив людського фактору на інформаційні технології
Висновок
Використана література
Перехід людства до віку інформації.
Якщо книгодрукування поклало початок паперової технології обробки інформації, то поява комп’ютерів відкрила можливості застосування безпаперової технології та створення автоматизованих систем обробки інформації. Телефонний зв’язок, а пізніше спеціальні мережі передачі даних стали надійною технічною основою для інтеграції комп’ютерів в обчислювальні комплекси і розподілені мережі. На цій технічній основі створюються комп’ютерні мережі з розподіленими базами даних, багатофункціональні автоматизовані інформаційні системи різноманітного призначення, розвинуті комунікації з широким спектром послуг, які становлять на сьогодні суть нових інформаційних технологій в організаціях.
Остання чверть ХХ століття увійде в історію людства, як період значних здобутків у багатьох галузях науки і техніки, які стали основою науково-технічного прогресу. Промислово розвинуті країни почали перехід від віку енергетики до віку інформації, який характеризується:
по-перше, подвоєнням обсягів інформації у світі кожні 2-3 роки (так лише за останні три десятиріччя загальні обсяги використовуваної інформації в організаціях зросли у 150-200 разів);
по-друге, зростанням матеріальних затрат на збереження, пересилання, обробку інформації до обсягів, що на даний час перевищують аналогічні витрати на енергетику.
На сучасному етапі розвитку людства спостерігаються рекордні темпи росту інформаційних потоків, з якими важко впоратися традиційними способами. Достатньо сказати, що кількість публікацій у світі подвоюється кожні 10-15 років, число телефонних каналів зростає вдвічі за період близько 11 років, за такий же період число автоматизованих систем даних зростає на порядок. Всесвітній книжковий фонд становить вже понад півтори мільярди назв. Фонд патентних документів біля тридцяти мільйонів, і він щорічно збільшується приблизно на один мільйон документів. Досягнення останніх років в галузі інформатики, обробки інформації та комунікацій призвели до створення нової системи знань, яка кардинально вплинула на розвиток практичного життя суспільства, в тому числі і на економічне осмислення його розвитку. Інформація претендує стати найважливішим ресурсом суспільства і вже стала невід’ємним фактором діяльності організацій на всіх рівнях. Сьогодні переважна більшість спеціалістів виділяє інформацію, як четвертий фактор виробництва, поряд з фінансовими, матеріальними і трудовими ресурсами.
Розвиток понять про інформаційне суспільство
Сьогодні прийнято думати, що розвиток мережі INTERNET став вирішальним кроком на шляху до інформаційного суспільства. Тому теперішнє суспільство, у якому мережа INTERNET та інші засоби масової комунікації відіграють усе помітнішу роль, прийнято називати інформаційним - на противагу вчорашньому індустріальному. Проте, зміст поширюваного поняття "інформаційне суспільство" не співпадає з моделями, описаними у роботах Д.Белла, А. Турена, З. Бжезінського, А.Тоффлера. ***Узагальнюючи написане соціологами і футурологами в 60-90-ті роки XX сторіччя, можна, так описати уявне інформаційне суспільство:
Визначальним чинником громадського життя в цілому стане теоретичне знання. Економічні і соціальні функції капіталу перейдуть до інформації. Ядром соціальної організації, головним соціальним інститутом стане університет, як центр виробництва, переробки і накопичення знання. Промислова корпорація втратить чільну роль.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Перспективи розвитку інформаційних технологій

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок