Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Українською курсова робота: Оптимізація жорстких дисків

Оптимізація жорстких дисків / сторінка 12

Назва:
Оптимізація жорстких дисків
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,50 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Таким чином, обмеження, що накладаються неоптимальними температурними режимами експлуатації і недостатніми швидкісними параметрами електронних і механічних елементів жорстких дисків, є основними стримуючими чинниками розгону даних пристроїв.


8. Інші засоби підвищення продуктивності роботи жорстких дисків
Збільшити швидкість роботи жорстких дисків можна також, якщо враховувати деякі особливості їх роботи. Наприклад, при розподілі файлів доцільно враховувати різну швидкість зчитування/запису залежно від місця їх розташування на дисках накопичувача. Файли, доступ до яких для читання і запис необхідно здійснювати за мінімальний час, доцільно розміщувати на початку жорсткого диска – в областях, відповідних мінімальним номерам циліндрів. Чим далі розташовані програми і дані від початку жорсткого диска, тим більший час доступу до них (в 3-5 разів). Це можна зробити, наприклад, за допомогою такої операції, як виконання певної послідовності початкового запису файлів на жорсткий диск. Файли, записувані на жорсткий диск першими, розміщуються апаратно-програмними засобами на початку області зберігання даних, що забезпечує найшвидший до них доступ.
Іноді підвищити продуктивність комп'ютера можна збільшенням швидкості роботи жорсткого диска для деяких файлів за рахунок їх перегруповування. Зміна розташування файлів на вужі заповненому жорсткому диску виконується за допомогою ряду спеціальних програмних засобів. Наприклад, перемістити файли для систем MS-DOS і Windows 3.1 можна за допомогою програми дефрагментації файлів (speedisk.exe) з пакету Norton Utilities. Для цього після запуску даної програми необхідно в меню Configure вибрати команди – Directory Order, File Sort, Files to Place First і встановити необхідні параметри. Подібні настройки є і в розглянутій програмі Speed Disk для Windows 9x/NT/2000. Відповідний вибір параметрів програми забезпечить не тільки дефрагментацію файлів, але й зміну порядку їх розміщення на диску, а, отже, і часу доступу до файлів для читання і запису інформації.
Слід ще раз відзначити, що впорядкування збережених на жорстких дисках файлів програм і даних, а також урахування різної швидкості доступу до інформації залежно від її фізичного розташування в робочому просторі цих пристроїв може істотно підвищити швидкість роботи дискової підсистеми пам'яті. А це, кінець кінцем, збільшує продуктивність і всього комп'ютера.
Сучасні жорсткі диски використовують різні способи апаратного і програмного управління, що забезпечує високу швидкість зчитування і запису даних. Це підтримується відповідними апаратно-програмними засобами комп'ютера: вживання алгоритмів і засобів апаратного кешування, використання запису, читання і обміну блоками і т.д. Як правило, такі можливості передбачені в BIOS Setup. Існують і відповідні програмні засоби. Часто управління засобами, що надають подібні можливості, здійснюється сучасними операційними системами. Все це, звичайно, вирівнює потік даних і підвищує швидкість роботи накопичувачів.
Фірми – виробники жорстких дисків постійно вдосконалюють їх конструкції і покращують параметри. При цьому не тільки випускаються нові зразки, але достатньо довго здійснюється супровід раніше випущених пристроїв. В Internet на сайтах крупних фірм – виробників жорстких дисків часто можна знайти нові драйвери як для тільки що випущених моделей, так і для досить старих. Нерідко нові драйвери дозволяють істотно підвищити продуктивність жорстких дисків.
Збільшити швидкість роботи жорстких дисків можна за допомогою різних програмних засобів, таких як програми-прискорювачі. Як приклад можна навести програму Drive Rocket Date Accelerator v.1.14 фірми Ontrack Computer Systems Inc. Дана програма часто використовується спільно з програмою Disk Manager тієї ж фірми для управління жорсткими дисками, наприклад, фірми Western Digital. Ще один варіант програм-прискорювачів – XStore Pro (busmaster-драйвери для Windows 9x, що рекомендуються фірмою Chaintech) від фірми HighPoint Technologies.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота на тему: Оптимізація жорстких дисків

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок