Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Скачати: Оптимізація жорстких дисків

Оптимізація жорстких дисків

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Оптимізація жорстких дисків
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,50 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Оптимізація жорстких дисків
курсова робота з інформатики


ЗМІСТ


Вступ
Накопичувачі на жорстких дисках (вінчестери) призначені для постійного зберігання інформації, що використовується при роботі з комп'ютером: програм операційної системи, пакетів програм, що часто використовуються, редакторів документів, трансляторів з мов програмування і т.д. Наявність жорсткого диска значно підвищує зручність роботи з комп'ютером.
Для користувача накопичувачі не жорсткому диску відрізняються один від одного перш за все своєю місткістю, тобто тим, скільки інформації поміщається на диску. Зараз комп'ютери в основному оснащуються вінчестерами від 20 Гбайт і більше.
Швидкість роботи диска характеризується двома показниками:
Часом доступу до даних на диску.
Швидкістю читання і запису даних на диск.
Ці характеристики співвідносяться один з одним приблизно так само, як час розгону і максимальна швидкість автомобіля. При читанні або записі коротких блоків даних, розташованих в різних ділянках диска швидкість роботи визначається часом доступу до даних – подібно тому, як при русі автомобіля по місту в час пік з постійними розгонами і гальмуваннями не так вже важлива максимальна швидкість, що розвивається автомобілем. Зате при читанні або записі даних (в десятки і сотні кілобайтів) файлів набагато важливіше пропускна спроможність тракту обміну з диском – точно також, як при русі автомобіля по швидкісному шосе важливіше швидкість автомобіля, чим час розгону.
Слід відмітити, що час доступу і швидкість читання-запису залежать не тільки від самого дисковода, але й від параметрів всього тракту обміну з диском: від швидкодії контролера диска, системної шини і основного мікропроцесора комп'ютера.


1. Виявлення і виправлення помилок жорстких дисків
Функціональні можливості і продуктивність комп'ютерів в значній мірі визначаються жорсткими дисками. При цьому швидкість їх роботи залежить не тільки від технічних параметрів, але і від режимів роботи і організації даних.
Експлуатація жорстких дисків нерідко ускладнюється як збоями в роботі електроніки, так і механічних частин, а також файлової системи. Наслідком цього можуть служити часті збої в роботі комп'ютера, крах всієї системи в цілому і втрата цінної інформації. У зв'язку з цим всі сучасні операційні системи включають спеціальні програмні засоби, здатні боротися з різного роду проблемами.
Помилки, які можуть виникнути в процесі експлуатації жорстких дисків, на яких зберігаються програми і дані, що використовуються в роботі комп'ютерів, можна розділити на дві групи – апаратні пошкодження самого пристрою або його оточення і програмні збої у файловій системі. Слід зазначити, що необхідно боротися і з тими і з іншими: уміти їх знаходити і ліквідовувати. Слід уточнити, що збої нерідко бувають взаємозв'язаними. Наприклад, механічні пошкодження часто спричиняють серйозні помилки у файловій системі і тим самим ускладнюють відновлення інформації.
Втрата інформації – це неминучий наслідок недбалого відношення до жорсткого диска. Не варто забувати, що інформація часто представляє велику цінність і її втрата може спричинити великі фінансові втрати. Іноді відновлення інформації з непрацездатного диска можливе. Існують спеціальні сервіс-центри і організації, що надають подібні послуги, проте в цьому випадку йдеться про великі витрати. При належному відношенні до цієї проблеми багатьох втрат можна уникнути.
Як приклад можна розглянути появу пошкоджених і втрачених ділянок – так званих, bad-кластерів і lost-кластерів. Такі ділянки сповільнюють роботу жорстких дисків, зменшують корисну місткість і знижують надійність зберігання інформації. Bad-кластери є одними з найпоширеніших механічних пошкоджень. Вони можуть з'явитися в результаті дій на жорсткий диск (вібрації, удари і т. п.). Нерідко псевдопошкоджені кластери можуть виникнути в результаті роботи деяких вірусів. Причиною появи lost-кластерів, як правило, є помилки, пов'язані з некоректним відкриттям і закриттям файлів.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота на тему: Оптимізація жорстких дисків

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок