Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> курсова робота: Комп'ютерна гра як елемент сучасної культури

Загрузка...

Комп'ютерна гра як елемент сучасної культури / сторінка 2

Назва:
Комп'ютерна гра як елемент сучасної культури
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,26 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Тож не дуже розбираючись у тонкощах, що справжня ВР і комп'ютерні ігри все ж таки не одне і теж, пересічний американець чи японець (а значить невдовзі і європеєць), що має трохи вільного часу, вирішує присвятити його останній улюбленій забаві століття.
       Феномен гри полягає у тому, що саме поле являє собою досить невеликий прямокутник екрану, який оточує навколишній світ. Проте в умовах гри саме цей прямокутник важить найбільше, а великий світ, що його оточує, зникає; відбувається руйнування присутності у світі буденщини і народження у світі матеріалізованої уяви.
       Позаекранний світ має свої закони, улюблений часовий та просторовий вимір. Створюючи альтернативну реальність, гра дає можливість гравцю діяти і навіть панувати у давно відомому, але традиційно незмінному світі літературних творів та фільмів, програючи - проживаючи життя персонажів і маючи змогу навіть змінити сюжет.
        Комп'ютерна гра лишається елементом індустрії розваги для сучасної масової культури, але якщо розглядати її в контексті кіберпанківської субкультури, то значення її в корені міняється. Йдеться вже про розколоту самість, яка знаходиться в стані війни із собою, а також про "свідомість, що розривається між цифровим та людським тілом"[A. and M. Kroker, URL].
       Застосовуючи усталену схему комунікації (адресат - повідомлення - адресант), можна подивитись на нового homo ludens (чи може homo virtualis), гравця із позаекранного світу очима творця гри - програміста, на програміста - очима скептика і нарешті на гру, як на послання, своєрідний текст.
       Сама ж по собі комп'ютерна гра унікальна вже тому, що по суті є останнім наративом комп'ютерної культури, що здебільшого побудована на основі database (бази даних).
       До того ж не треба забувати, що в компетенцію сучасного творця ігор входять досить небезпечні знання, наприклад, як злякати людину, як принести їй задоволення, як обманути її око, створивши потрібний візуальний ефект.
       Щоб дізнатись про справжній стан сучасної культури, чи не першочерговим завданням є відновлення експонату на підставці з ярликом "Ecce homo"? Хто ж та "двонога без пір'їв", що ризикнула назватись сучасною людиною? І чи не логічною є спроба відповісти на це питання зазирнувши в її матеріалізовані сни ?
       Враховуючи це, дослідження феномену комп'ютерної гри є спробою віднайти хвороби суспільства за тими знеболювачами, які воно приймає, щоб забутись, за тими ілюзіями, яких воно прагне. Це можливість поглянути на пристрасті сучасної (? пост- чи нео-) фаустівської душі в момент її безперервного пошуку нових віртуальних світів. Відповівши на питання, що жене її із тої реальності, що ми звикли називати "дійсністю" в інші, генеровані процесором комп'ютера, можна отримати повніше уявлення про цю так звану "дійсність".
        Але перед тим треба розібратись, що ж собою являє цей новий сон, які його властивості і сутність, чого він з'явився і як функціонує. Розгляду саме цього питання і присвячена подана робота. І щоб повною мірою відповісти на всі поставлені запитання, спершу слід розглянути, у чому ж таки полягає феномен комп'ютерної гри.
1.Феномен комп'ютерної гри
       
В дискусії навколо комп'ютерних ігор суспільство розділилось на дві групи: гравців і не гравців.
       "По мірі того, як комп'ютерна реальність ставатиме все більше і більше схожою на справжню, можуть виникнути складні етичні проблеми, і вже сьогодні багато хто замислюється над тим чи не виявиться вплив віртуальної реальності (ВР) ще більш негативним ніж той, яким відрізняються засоби масової інформації", - стверджують одні [Вейбель,1996, с.15].
       "Хіба література, музика, живопис не втягують так само, висмоктуючи із повсякденного життя у ІНШЕ .
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Комп'ютерна гра як елемент сучасної культури

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок