Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Скачати безкоштовно: Комп'ютерна гра як елемент сучасної культури

Комп'ютерна гра як елемент сучасної культури / сторінка 7

Назва:
Комп'ютерна гра як елемент сучасної культури
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,26 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Клющинський 2 , "ми не маємо відношення до реальності, в якій існуємо. Тому ми створюємо штучну реальність, що, ніби має бути під нашим контролем". Навіть програвши у грі маємо змогу (теоретично) залізти у програму і щось змінити.
       "Можливо ми маємо справу із глибинним почуттям панування над світом і природою, якого завжди прагнула людина. Панувати - значить володіти нездоланністю стороннього глядача, прибульця, в той час, коли зовнішній світ виявляється крихким, зникаючим, легко змінюючим свої обриси." [Подорога,1999,с.65].
        З іншого боку, "універсум, звільнений від звичайного стримування, перетворюється на універсум безмежного садомазохістського насилля і нестримного прагнення панування." [Жижек, 1999а , с.127].
       Гра як елемент візуального інтерактивного мистецтва вдовольняє будь-які бажання, слухняно підкоряється волі навіть того, хто сам звик у дійсності підкорятись, а не командувати, підносить гравця на бажану висоту (будь-яке втілення, будь-яка ситуація і по суті будь-яка розв'язка). За законами гри ти завжди " маєш, що ти бачиш"3 , і це примушує декого проголошувати слова остороги відносно дії комп'ютерної гри на психіку. Але якщо нове суспільство мислить вже не поняттями, а образами (розділ 5.2), то це варто врахувати. Психологам ще потрібно буде з'ясувати чи зумовить споживання образів гри новою людиною такі самі наслідки, що пророкувались людині старого, поняттєвого мислення.
       
3.3 …текст       
…можлива як в образному, так і у буквальному значенні. З одного боку належність до світу медіа-мистецтва і певне смислове навантаження перетворюють гру на як візуальну message, що несе інформацію та вимагає рефлексії. Текстуальність гри закладена у її сутності - адже первісно гра - програма, що містить певну послідовність команд, зрозумілих машині наказів, знаків і символів.
       Текст і його передача становить сутність окремих ігор з неграфічним, чисто текстовим інтерфейсом (text-only), а їхня популярність наводить на певні роздуми щодо питання пріоритету між графікою і сюжетом.
       Відповідно до законів інших текстів, випливає потреба поділу на жанри. Подібно до літератури чи продукції кіноіндустрії "візуальні іграшки" розподіляються на повністю активні (action), якому відповідає жанр бойовика, де основною цінністю є краса і швидкість вільного руху. Детективу відповідає RPG (особливо quest), де головна ціль та цінність - розв'язування ситуаційних завдань. Є спроби втілити у комп'ютерну гру жанр мелодрами, коли гравцю пропонується прожити і побудувати на свій смак ще одне життя: знайти роботу, одружитись, виховати дітей.
       Подібно до будь-яких інших текстів, за рівнем сприйняття і тлумачення, вже є поділ на елітарну та масову продукцію, правда елітарність визначається за дещо іншими параметрами - це просто товариства, "поведені" на певній грі. (розділи 5.3, 5.1).
       
3.4 ..."чисто чоловіча сфера діяльності"...        
...часто сприймається як дане, як факт, обумовлений еволюцією, світоглядною позицією і ще бозна чим. Досить часто у комп'ютерній періодиці можна зустріти заяви типу : "Для реалізації жіночого начала у сучасній західній цивілізації створені максимально сприятливі умови, адже сім'я і навіть просто жінка захищені досить непогано. А ось можливості реалізації чоловічого начала лишається все менше і менше (…).Так що ж робити чоловіку в сучасному світі буржуазного споживання, викроєному жінками по виключно жіночим міркам ?"[ Кузнецов, 1999, с.40]
        Звичайно, корені такої позиції далеко виходять за межі сприйняття комп'ютерної гри як такої і міститься у загальносуспільній ідеології. Стереотип сучасного суспільства, відносно того, що математика (а значить і кібернетика) справа чоловіча, призводить до того, що більшість програмістів - чоловіки 4 .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Комп'ютерна гра як елемент сучасної культури

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок