Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Комп'ютерна гра як елемент сучасної культури

Комп'ютерна гра як елемент сучасної культури

Назва:
Комп'ютерна гра як елемент сучасної культури
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,26 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
курсова робота
Комп'ютерна гра
як елемент сучасної культури

Зміст
І.
ІІ. Комп'ютерна гра як елемент сучасної культури
1.
1.1
1.2.
нових медій
1.3
2. Комп'ютерна гра як вона є, або про що ми говоримо
2.1
2.2 Жанри комп'ютерних ігор
2.2.1 Action
Принципи action
Action "від третьої особи" або аркада
Action "від першої особи"
2.2.2. "Ролеві ігри" (Role Playing Game
Тext-only RPG
Графічні RPG
2.2.3. Стратегія ( Strategy )
2.2.4. "Симулятори" ( Simulator )
2.2.5. Спортивні ігри
3. Комп'ютерна гра як...
3.1
віртуальних реальностей
3.2
3.3
3.4
3.5
4. Анатомія гри
4.1 Діалог
4.2
4.3
4.4
первісного сенсу гри.
4.5
комп'ютерних ігор
4.6 гра та
кінематограф, гра та література
4.7 Створення ігрової ВР як гра з перспективою
5. Феномен комп'ютерної гри і суспільство
5.1
5.2
5.3
5.4
ІІІ. Висновки
Вступ        
Кількість любителів комп'ютерних ігор у сучасному світі становить цифру із більше ніж шістьома нулями і дорівнює населенню не найменшої країни. І кожен з них після роботи чи навчання живе у вибраному ним для себе куточку світу ілюзій. Існуючи вже близько тридцяти років, комп'ютерна гра давно перестала бути дріб'язком, не вартим уваги, як безкоштовний та приємний додаток до серйозної обчислювальної апаратури.
       Перетворившись на елемент сучасної культури як "найпопулярніший вид пасивного відпочинку," комп'ютерна гра стала не тільки новим виміром гри як такої, не тільки новим видом мистецтва, а й набула якості симптому нової людини, життя якої протікає у кіберпросторі.
      Імовірних версій пояснення феномену народження та розповсюдження комп'ютерних ігор в сучасному світі досить багато. Проте фактом лишається ( і це можна по-різному тлумачити), що країною народження і становлення новоявленого феномену була Америка. Лише в цій країні (про це пишуть і Бодрійар, і Еко), можуть існувати цілі міста розваг, як Лас-Вегас, яке не просто "комунікує заради життя, а живе заради комунікації", "дегенеративна утопія" Діснейленд і де протягом багатьох років створено і укріплено цілу індустрію "Абсолютної Підробки"[див. Есо U, URL]. В контексті культури, в якій імітація набула усіх прав абсолютної реальності, культури, яка настільки демократизувала історію, що переформувала її за своїм образом і подобою, виникнення віртуальної гри є явищем практично закономірним.
       Кожна епоха має певну країну, що виготовляє культурні кліше для всесвітнього споживання. Колись це була Франція, потім Англія, а зараз (в силу певних обставин) США. От і не дивно, що разом із джинсами, цигарками Мalboro та MacDonald'сами розповзлися світом віртуальні забави.
       З іншого боку, щоб ні в якому разі не образити європоцентрично налаштоване товариство, можна розглянути проблему у світовому масштабі, з точки зору зміни мислення людини , результатом чого стала відмова від "старих іграшок" і потреба нових.
       У силу зміни парадигми та апарату мислення, коли на зміну мисленню поняттєвому прийшло образне, уяви про перебування у світі гри стало недостатньо. Сама уява сучасної людини настільки облінилась, що практично не хоче рухатись, але хоче все бачити. Тож і гра має бути явленою очам, явленою "реально", візуально відображаючи всі ті умовності, за які перше була відповідальна уява.
       У пошуках відповіді на питання: "Чому комп'ютерна гра?…" - можна послатись на аристократичну ідею бажання втечі від нудного світу, або, в умовах переходу світу на супершвидкості, аргументувати гру як потребу прожиття більш ніж одного життя.
       Немаловажним є також контекст злету популярності науково-фантастичних сюжетів, як у кінематографі, так і у літературі, якраз у час зародження ігрової індустрії та створення нових потужних жанрів нової фантастики, як наприклад, кіберпанк. Розкручування ідей віртуальної реальності засобами mass media, теж принесло неабиякі плоди.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Комп'ютерна гра як елемент сучасної культури

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок