Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Проектування та розробка бази даних

Проектування та розробка бази даних

Назва:
Проектування та розробка бази даних
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
7,36 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
КУРСОВИЙ ПРОЕКТ
Тема Проектування та розробка бази даних


ЗМІСТ
Стор.
ВСТУП………………………………………………………………….4
РОЗДІЛ 1 ПОСТАНОВКА ЗАДАЧІ………………………………...6
РОЗДІЛ 2 ХІД РОБОТИ……………………………………………...10
2.1 Створення таблиць……………………………………..10
2.2 Створення зв’язків між таблицями ………………….13
2.3 Створення запитів……………………………………...14
2.4 Створення форм………………………………………...15
2.5 Створення звітів………………………………………...19
РОЗДІЛ 3 ІНСТРУКЦІЯ КОРИСТУВАЧА………………………..24
ВИСНОВОК……………………………………………………………25
ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ НА ДЖЕРЕЛА……………………………26
ДОДАТКИ………………………………………………………………27


ВСТУП
База даних – це один або кілька файлів, що містять зв'язану (за змістом) між собою інформацію. Припустимо, в одному файлі ви зберігаєте дати народження ваших друзів, в іншому - ваші спільні фотографії. Або можна створити кілька файлів електронних таблиць, де ви будете враховувати ваші доходи й витрати за певні періоди. Якщо ви організована людина то використовуючи спеціальну структуру каталогів і підкаталогів, ви справитеся із сотнею інших файлів. Однак рано, або пізно ви зіштовхнетеся з таким завданням, що буде занадто великим. Що робити? Що робити, якщо якісь дані повинні використовувати кілька додатків або людей, і при цьому не можна допустити, щоб ті самі дані коректували одночасно? Коли ви постаєте перед подібними проблемами, вам потрібна система управління базами даних (СУБД).
Майже всі сучасні системи засновані на реляційній (relational) моделі управління базами даних. Назва «реляційна» пов'язана з тим, що кожен запис містить інформацію, яка відноситься тільки до одного об'єкта. У таких базах дані не дублюються, а зв'язуються за визначеними полями. Наприклад, при вказівці товарів і їхніх категорій не доцільно згадувати всі відомості про постачальника, що зберігаються в окремій таблиці. Досить зв'язати ці товари з вище зазначеною таблицею, за номером (кодом) постачальника.
Можна виділити три основні функції СУБД:
- визначення даних (Data definition) – ви можете визначити, яка саме інформація буде зберігатися у вашій базі даних, задати структуру даних і їхній тип (наприклад, максимальна кількість цифр або символів), а також указати, як ці дані зв'язані між собою. У деяких випадках ви можете також задати формати й критерії перевірки даних;


- обробка даних (Data manipulation) – дані можна обробляти різними способами. Можна поєднувати дані з іншою зв'язаною з ними інформацією й обчислювати підсумкові значення;
- управління даними (Data control) – ви можете вказати, кому дозволено знайомитися з даними, коректувати їх або надавати нову інформацію. Можна також визначити правила колективного користування даними.


РОЗДІЛ 1 ПОСТАНОВКА ЗАДАЧІ
Системи управління базами даних (СУБД).
У діловій сфері часто приходиться працювати з даними з різних джерел, кожне з який пов'язане з певним видом діяльності. Для координації всіх цих даних необхідні певні знання й організаційні навички.
Електронною базою даних (БД) називається послідовність даних заданої структури, записана на магнітний диск комп'ютера.
Системи управління базами даних (СУБД) є набором програмних засобів, необхідних для створення, використання і підтримки баз даних.
База даних – це набір даних з наступними властивостями:
· дані логічно пов'язані між собою і несуть відповідну інформацію;
· структура баз даних звичайно відповідає тому специфічному набору даних, які вона містить;
· бази даних відображають тільки окремі аспекти реального світу, що дає змогу визначити їх як "мікросвіт".
Система управління базами даних (СУБД) поєднує відомості з різних джерел в одній реляційній базі даних. Створювані форми, запити і звіти дозволяють швидко й ефективно обновляти дані, отримувати відповіді на питання, здійснювати пошук потрібних даних, аналізувати дані, друкувати звіти, діаграми і поштові наклейки.
Системи управління даними першого покоління.
СУБД першого покоління характерні тим, що кожна група користувачів розроблялє своє власне програмне забезпечення по управлінню даними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Курсова робота на тему: Проектування та розробка бази даних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок