Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Моделювання тривимірної моделі методами AutoCad

Моделювання тривимірної моделі методами AutoCad

Назва:
Моделювання тривимірної моделі методами AutoCad
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,48 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Кафедра програмне забезпечення автоматизованих систем
Моделювання тривимірної моделі методами AutoCad
(тема курсової роботи )
КУРСОВА РОБОТА
З курсу Графічне та геометричне моделювання
Зміст
Вступ……………………………………………………………………………7
Постановка задачі…………………………………………………………….8
1.Теоретичні відомості про програми і розробників систем графічно-геометричного моделювання……………………………………………….9-40
2. Теоретичні відомості для побудови тривимірної моделі фігури
в середовищі AutoCAD………………………………………………………40-54
1.1 Площини побудови і системи координат
1.2 Області
1.3 Тіла
Висновки……………………………………………………………………….55
Список використаних джерел……………………………………………….56
Додатки…………………………………………………………………………57-58


Вступ
AutoCAD - універсальна система автоматизованого проектування (САПР) фірми Autodesk (США), що завоювала найбільшу популярність у всьому світі - 76% користувачів працюють в середовищі AutoCAD. Навики роботи в середовищі AutoCAD необхідні для кожного інженера, оскільки саме ця система використовується на багатьох підприємствах.
Існує ряд версій AutoCAD під DOS і Windows, а також національні (російські, французькі, німецькі...) підверсії.
Слід ясно розуміти, що “отрисовка” креслень за допомогою графічного редактора - важливий, але не основний режим роботи AutoCAD. Він застосовується при розробці принципово нових виробів і не дає великих переваг в продуктивності праці в порівнянні з традиційним кресленням на папері, хоча автоматизація простановки розмірів, штрихування, копіювання елементів креслення, “отрисовки” рамки і основного напису помітно полегшує роботу. Зростання продуктивності в 15..20 раз забезпечується створенням на базі AutoCAD спеціалізованих САПР за допомогою вбудованої мови програмування Автолісп.
AutoCAD (а також CorelDRAW, Visio і ін.) відноситься до програм векторної графіки: зображення зберігається як набір координат базових крапок, задаючих положення відрізків і дуг. Існує ще і растрова графіка (Adobe Photoshop, Paint), коли зображення розбивається на безліч точок-пікселів і запам'ятовується колір кожного пікселя. Векторну графіку, на відміну від растрової, можна масштабувати без втрати якості і легко змінювати. Тому у всіх САПР застосовується тільки векторна графіка. Крім того, при необхідності векторне зображення без проблем переводиться в растрове, а ось зворотний перехід фактично неможливий.


Постановка задачі
Побудувати в програмі AutoCAD тривимірну модель фігури, зображеної на рис.1. На основі побудованої фігури зробити три вигляди: спереду, зверху та збоку у двохвимірних проекціях. Фігуру в тривимірному просторі побудувати за допомогою програми Visual Basic for AutoCAD. Програму на Visual Basic привести з поясненнями до використаних об‘єктів та технологій побудови фігури в окремому розділі пояснювальної записки.
Фігуру побудовану у тривимірному просторі візуалізувати засобами рендерингу.
Завдання на креслення:
1. Фігуру побудувати використовуючи декілька шарів для кожного окремого блоку фігури. Окремий шар створити для додаткових ліній розмірів для двовимірних проекцій фігури.
2. Виставити повний набір розмірів на проекціях фігури.
3. Рендеринг фігури вивести в окремий файл із розширенням “.tif”. Рендеринг виконати PhotoTrace шайдером.
4. Розміри файла рендеринга задати 1024х768.
5. В графічній частині привести рендеринг ізометричного вигляду фігури та три проекції із проставленими габаритними розмірами.


1.Теоретичні відомості про програми і розробників
Лучше изучить лишнее,
чем ничего не изучить.
Сенека Старший
Просунутим користувачам варто звернути увагу на такі пакети як: Autodesk Mechanical Desktop, Inventor, SolidWorks (тривимірне параметричне моделюван-ня), ANSYS, Unigraphics, Pro/Engineer, MSC/NASTRAN (серйозні розрахункові пакети). WinMachine найбільше повно відповідає вимогам практики конструю-вання, що включає підсистеми розрахунку на прочність, жорсткість і стійкість механічних систем, реалізовані МКЗ. За допомогою WinMachine можна швидко і без проблем одержувати раціональні геометричні АРМ розміри елементів машин і будівельних конструкцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Моделювання тривимірної моделі методами AutoCad

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок