Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Системи індикації

Системи індикації

Назва:
Системи індикації
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
38,42 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Системи індикації
курсова робота з інформатики


ЗМІСТ


Вступ
Велику частину інформації (біля 80%) ми отримуємо по зоровому каналу. Тому справедливе рекламне твердження: небагато областей сучасної електроніки викликають такий великий інтерес, як засоби відображення інформації (ЗВІ). Саме ЗВІ – той «електронний перекладач», який дозволяє всякому (незалежно від віку або освіти) сприйняти і, отже, осмислити закодовану електричними сигналами інформацію. На прикладі самого популярного «перекладача» – телевізійного приймача легко зрозуміти, наскільки користувач близько приймає до серця будь-яке поліпшення якості зображення в ЗВІ, будь то вдосконалення перенесення кольорів, велика чіткість зображення або стійкість до перешкод, збільшення одних розмірів (діагоналі екрана) при зменшенні інших (глибини приймача). Цілий ряд менш традиційних, в порівнянні з телевізором ЗВІ не тільки, можна сказати, проникли в наше життя, але і міняють характер роботи, побут і відпочинок.
Діапазон ЗВІ досить широкий – від величезних пристроїв колективного користування, подібних стадіонним вокзальним та іншим інформаційним табло, великим екранам і численним різновидам світлової реклами, до мініатюрних індикаторів, які вбудовані в прилади переважно особистого користування, такі, як електронні години, кишенькові калькулятори і комп'ютери, електронні ігри і навіть електронних перекладачів (ці словники розміром з портсигар допомагають подолати мовний бар'єр). Ще більш принадним виглядає найближче майбутнє ЗВІ – плоский телевізійний екран у всю стіну і він же – універсальний домашній дисплейний термінал, який замінить газету, пошту, відеотелефон і навіть дозволить, не виходячи з дому, контактувати з великою ЕОМ.


Розділ 1. Системи індикації
1.1. Види і основні характеристики індикаторів
Універсальні дисплейні термінали – пристрої, приєднані до ЕОМ або обчислювальної мережі і призначені для видачі візуальної інформації або для її зворотного введення в систему. Такі інтерактивні термінали дозволяють організувати обмін інформацією – діалог між людиною і ЕОМ. Діапазон їх застосувань охоплює як чисто інженерні задачі на зразок автоматизації проектування, так і задачі більш гуманітарного характеру: проектування архітектурних споруд, обробку текстів, якою вимушені займатися журналісти, редактори і частково письменники, і навіть малювання (наприклад, мультфільмів).
Вбудовані індикатори для електронних годинників, калькуляторів, мікро-ЕОМ, електронної гри, перекладачів, пишучих машинок і т. д. Такі індикатори, як правило, працюють в малогабаритних переносних електронних пристроях і повинні тому споживати надзвичайно малу потужність.
Екрани колективного користування – інформаційні табло і т. п., відмітною особливістю яких є великі розміри і часто необхідність роботи і на світлі й в темряві.
Основна задача ЗВІ – відображення на екрані інформаційної моделі. Прикладів інформаційних моделей можна назвати безліч: від найпростішої – чисел на індикаторах електронних годинників або калькуляторів до найскладнішої – багатоколірного креслення архітектурної споруди в перспективі, та ще й з написами, що характеризують властивості окремих його частин.
Розрізнюють три категорії інформаційних моделей: наочні, абстрактні і змішані. Приклад інформаційної моделі, що наближається по наочності до ідеалу, – це яскраве кольорове об'ємне телевізійне зображення з високою дозволяючою здатністю, що дозволяє відтворювати найдрібніші деталі. Безсумнівно, що чим сильніше ми насичуємо наочну інформаційну модель деталями і властивостями, тим швидше у спостерігача може виникнути ілюзія, що він має справу з реальним об'єктом. Однак це зовсім не означає, що «ідеальна» наочна модель абсолютно підходить фахівцеві, працюючому з системою автоматичного проектування (САПР), або оператору, взаємодіючому з системою автоматичного управління (САУ). Адже деякі властивості об'єкта краще передати у вигляді цифр або символів, а зайві деталі наочної моделі можуть відволікати увагу і заважати правильно і швидко оцінювати реальну ситуацію і ухвалити потрібне рішення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Курсова робота на тему: Системи індикації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок