Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> LPT-порт і СOM-порт

LPT-порт і СOM-порт

Назва:
LPT-порт і СOM-порт
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,59 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
LPT-порт і СOM-порт
курсова робота з інформатики


ЗМІСТ


Вступ
Історія інтерфейсів з'єднання комп'ютерів із зовнішніми пристроями є підтвердженням теорії спірального розвитку. Послідовний інтерфейс СOM-порту RS-232C, що прийшов від віддалених терміналів, колись використовувався навіть для підключення лазерних принтерів. Незабаром з інтерфейсів послідовний RS-232C принтерів був витиснений паралельним інтерфейсом Centronics, реалізовуваним LPT-портом, але по мірі зростання роздільної здатності принтерів продуктивності навіть «скорострільних» ЕРР і ЕСР виявляється недостатньо. Ті ж проблеми стоять і з підключенням пристроїв введення (наприклад, сканерів) і пристроїв з принципово двонаправленим характером передачі (зовнішні диски, швидкісні модеми). Виявилося, що підвищити швидкість можна знову переходом на послідовний інтерфейс, який знімає проблеми виготовлення багатопровідних кабелів і багатоконтактних з'єднувачів з нормованими параметрами затримок сигналів.
За способом передачі інформації інтерфейси підрозділяються на паралельні і послідовні. В паралельному інтерфейсі всі біти передаваного слова (звичайно байта) виставляються і передаються по відповідних паралельно дротах одночасно. В PC традиційно використовується паралельний інтерфейс Centronics, реалізовуваний LPT-портами. В послідовному інтерфейсі біти передаються один за одним звичайно по одній лінії. СOM-порти PC забезпечують послідовний інтерфейс відповідно до стандарту RS-232C.
При розгляді інтерфейсів важливим параметром є пропускна спроможність. Технічний прогрес приводить до неухильного зростання об'ємів передаваної інформації. Якщо раніше матричні принтери, що друкують в символьному режимі, могли обходитися і СOM-портом з невисокою швидкістю обміну, то сучасним лазерним принтерам при високому дозволі не вистачає і продуктивності найшвидших LPT-портів. Те ж стосується і сканерів. А передача «живого» відео, навіть із застосуванням компресії, вимагає раніше немислимих рівнів пропускної спроможності.
Цілком очевидно, що при однаковій швидкодії приймально-передавальних ланцюгів і пропускної спроможності сполучних ліній по ефективній швидкості передачі даних паралельний інтерфейс повинен перевершувати послідовний. Проте підвищення продуктивності за рахунок збільшення тактової частоти передачі даних упирається в хвильові властивості сполучних кабелів. У разі паралельного інтерфейсу починають позначатися затримки сигналів при їх проходженні по лініях кабелю, і, що найнеприємніше, затримки в різних лініях інтерфейсу можуть бути різними внаслідок неідентичності проводів і контактів роз'ємів. Для надійної передачі даних тимчасові діаграми обміну будуються з урахуванням можливого розкиду часу проходження сигналів, що є одним з чинників, стримуючих зростання пропускної спроможності паралельних інтерфейсів. В послідовних інтерфейсах, звичайно ж, є свої проблеми підвищення продуктивності, але, оскільки в них використовується менше число ліній (в межі – одна), підвищення пропускної спроможності ліній зв'язку обходиться дешевше.
Для інтерфейсу, що сполучає (фізично або логічно) два пристрої, розрізняють три можливі режими обміну – дуплексний, напівдуплексний і симплексний. Дуплексний режим дозволяє по одному каналу зв'язку одночасно передавати інформацію в обох напрямках. Він може бути асиметричним, якщо пропускна спроможність в протилежних напрямках має значення, що істотно розрізняються, або симетричним. Напівдуплексний режим дозволяє передавати інформацію в протилежних напрямках по черзі, при цьому інтерфейс має засоби перемикання напряму каналу. Симплексний (односторонній) режим передбачає тільки один напрямок передачі інформації (в зустрічному напрямі передаються тільки допоміжні сигнали інтерфейсу.
Іншим важливим параметром інтерфейсу є допустиме віддалення пристроїв, що сполучаються. Воно обмежується як частотними властивостями кабелів, так і перешкодозахищеністю інтерфейсів. Частина перешкод виникає від сусідніх ліній інтерфейсу – це перехресні перешкоди, захистом від яких може бути застосування витих пар проводів для кожної лінії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: LPT-порт і СOM-порт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок