Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Значення та характеристика інформації у формуванні баз даних

Значення та характеристика інформації у формуванні баз даних

Назва:
Значення та характеристика інформації у формуванні баз даних
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
34,26 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Значення та характеристика інформації у формуванні баз даних
1.1 Інформація як невід’ємна складова управлінського процесу
Слово „інформація” означає роз’яснення, усвідомлення, викладення. Під інформацією розуміють документовані або публічно оголошені відомості про події та явища, що відбуваються у суспільстві, державі та навколишньому природному середовищі [4].
Сама по собі інформація може бути віднесена до категорій абстрактних понять типу математичних, але ряд її особливостей наближає її до матеріальних об’єктів. Так інформацію можна отримати, записати, передати комусь, стерти. Інформація не може виникнути з нічого. Але при розповсюдженні інформації з’являється її властивість, якої не мають матеріальні об’єкти: при передачі інформації із однієї системи до іншої, кількість інформації у попередній системі не зменшується.
Отже, інформація не матеріальна, але інформація є властивістю матерії і не може існувати без свого матеріального носія – засобу переносу її у просторі та часі. Носієм інформації може бути як безпосередньо фізичний об’єкт, так і енергетичний субстрат (коли інформація представлена у вигляді сигналів: світлових, звукових, електричних). При відображенні на носії інформація кодується, тобто їй ставиться у відповідність форма, колір, структура та інші параметри елементів носія. Від вибору носія і способу кодування інформації при виконанні певних інформаційних процедур багато в чому залежить ефективність функціонування системи управління. У зв’язку з цим, при перетворенні у процесі управління інформація, як правило, не раз змінює не тільки свій код, а й тип носія.
Джерелами інформації є такі носії інформації: документи та інші носії інформації, які являють собою матеріальні об’єкти, що зберігають інформацію, а також повідомлення засобів масової інформації, публічні виступи [4].
Практика свідчить, що в сучасних умовах ефективність управління значною мірою залежить від інформаційного забезпечення, від повноти інформації.
Підвищення вимог до організації служби інформації в системі управління викликане високим динамізмом сучасного виробництва, частковою зміною параметрів основних факторів виробництва і вимог до одержуваної продукції (послуг). Тільки систематизована інформація дає змогу керівнику визначати ефективність організаційно-економічних, агротехнічних, соціальних та екологічних заходів і залежно від умов, що складаються, змінювати намічену програму. Чим краще інформований керівник, тим оперативніші, вищі за своєю якістю його рішення [29].
Для того, щоб прийняти правильне рішення, необхідно мати певну кількість інформації. Проте обсяг інформації не може визначатися тільки кількістю документів, сторінок, показників. Можна збирати і обробляти величезні масиви відомостей, які або будуть не потрібні для прийняття рішень, або їх не можна буде засвоїти і використати. Інколи короткі документи можуть бути більш змістовними, ніж великі доповіді й довідки.
Інформацію, що використовується в управлінні, класифікують за різними ознаками:
1) за формою відображення — візуальна (графіки, таблиці, табло і т. д.), аудіоінформація (сприймається на слух завдяки звукозапису), аудіовізуальна (поєднує інформацію у формі зображення і звуку);
2) за формою подання — цифрова, буквена і кодована;
3) за порядком виникнення — первинна і похідна
4) за характером носіїв інформації — документована і недокументована;
5) за призначенням — директивна (розпорядча), звітна і довідково-нормативна;
6) за напрямом руху — вхідна і вихідна (Додаток А);
7) за стабільністю — умовно-перемінна та умовно-постійна;
8) за способом відображення — текстова (алфавітна, алфавітно-цифрова) і графічна (креслення, діаграми, схеми, графіки);
9) за способом обробітку — що піддається і що не піддається механізованій обробці.
Залежно від функції, яку виконує інформація в управлінському циклі, вона буває розпорядчою, зворотного зв'язку, запам'ятовуючою та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: Значення та характеристика інформації у формуванні баз даних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок