Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Традиційні осередки художньої обробки дерева Прикарпаття

Традиційні осередки художньої обробки дерева Прикарпаття

Назва:
Традиційні осередки художньої обробки дерева Прикарпаття
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,29 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Традиційні осередки художньої обробки дерева Прикарпаття


Зміст
Вступ.
Різьба по дереву як ужиткове мистецтво
І. Традиційні осередки художньої обробки дерева Прикарпаття
1.1. Історія розвитку різьби по дереву
1.2. Регіональні особливості різьби по дереву
1.3. Композиційна структура художнього різьблення даного регіону, образність її орнаменту
ІІ. Ознайомлення з основами різьблення по дереву
2.1. Види різьблення
2.2. Технологія різьблення
2.3. Інструменти та пристрої
2.4. Додатки
ІІІ. Висновок
ІV. Список використаних джерел


Важливою віхою в розвитку різьбарства Коломийщини було заснування у 1894 р. в місті школи деревного промислу. Випускники її були добрими будівничими виконавцями. Значну увагу школа приділяла скульптурі. Тут продовжувалися кращі традиції різьбярської культури. Але, з часом, тут стало переважати так зване промислове ремісництво.
Деякий час викладав відомий майстер різьби Іван Семенюк з Печеніжина. Він добре знав традиції різьбярства, технологію матеріалів, орнаментальні мотиви. Основну увагу майстер у творах концентрує на центральному мотиві, виводячи навколо нього декілька мотивів другорядних. Різьба його глибока, інкрустація бісером, вдало доповнюють нескладну орнаментальну композицію.
Випускник Коломийського технікуму народних художніх промислів Василь Ровенчук – один з найяскравіших представників Коломийської школи різьблення. Його роботи сучасні, своєрідні і різноманітні. За формою, у них вдало поєднується тонка, суха різьба з незначною кількістю різнобарвного бісеру (цукорниці, свічники, шкатулки, сільнички). Орнаментальні композиції прості як за кількістю, так і за розташуванням мотивів у виробах на фоні. Митець працює з деревом, не фарбуючи його, лиш підкреслює натуральну красу матеріалу, красу його фактури.
Учитель із с.Мишина М.Миронюк – майстер інкрустації, оздоблює свої вироби деревом, природного кольору, що надає творам пастельного, майже непомітного переходу барв з одного мотиву на інші. Виготовляє жіночі прикраси, шкатулки, тарілки, цукорниці, вази. Нині в Коломиї працює ряд цікавих молодих митців, випускників Косівського технікуму народних художніх промислів - С.Лісневич, П.Абрам'як, В.Ласійчук.
Роботи Лісневича привертають до себе увагу дотриманням традицій національної школи, вони традиційні і модерні водночас.
На роботах П.Абрам'юка відчутний вплив творчості родини Семенюхів. Доповнює роботи інкрустацією металом, бісером, деревом, шукає нових варіантів як у композиції, так і у виконанні.


ІІ. Ознайомлення з основами різьблення по дереву
Найважливішою якістю деревини є поєднання в ній пластичності. А це залежить від породи дерева, місце де воно росло, його будови. Добру пластичність мають липа, вільха, червоне дерево, горіх, черешня, яблуня. У художній творчості використовують поперечний, радіальний розрізи деревини. На деревині є природні кільця – текстура. Темну часту у поперечному розрізі стовбура називають ядром, світлу – заболонню. Симетричне поєднання таких частин дає створити різні зображення. Щоб дерево давалося обробці, його потрібно вміти заготовити, вміло висушити, поступове висихання надає тріщини.
Є два способи виконання виробів із дерева – столярний і токарний. Художник-столяр повинен вміти використовувати можливості деревини. Які одержують в процесі роботи: колір, текстури, напливи, сучки.
Столярна обробка дає змогу використовувати можливості деревини: гранчастість площини, витягування, наклеювання площин і металевих окремих елементів.


2.1. Види різьблення
Плоске різьблення: контурне різьблення, в якому тематичні й орнаментальні композиції виконуються за допомогою різака способом двохгранних порізок або напівкруглою стамескою на чистій поверхні;
Контурне різьблення геометричного лінійного орнаменту з наступним фарбуванням ліній, що виконують переважно на темному тонованому фоні: лінійно-гравіювальне різьблення сюжетно-тематичних композицій і портретів; пригранно-виймчасте геометричне різьблення і геометрично-серповидне різьблення або лускоподібне, виразки напівкруглою стамескою нагадують луску риби або кігтеподібним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Традиційні осередки художньої обробки дерева Прикарпаття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок