Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Вишивка

Вишивка

Назва:
Вишивка
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,56 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
КУРСОВА РОБОТА
Вишивка


Зміст
Вступ
І. Техніка вишивки..................................................................................................
ІІ. Одягова вишивка................................................................................................
ІІІ. Творчий пошук..................................................................................................
Що надихнуло.............................................................................................
Як можна застосувати вишивку в сучасному одязі.................................
Роль вишивки у оформленні одягу............................................................
Висновок...................................................................................................................
Список використаної літератури.........................................................................


ВСТУП
У розмаїтті українського декоративного мистецтва художнє вишивання посідає одне з провідних місць. Це улюблений і здавна поширений різновид народної творчості. Адже для вишивання не потрібно складних пристосувань. Колись за кількістю й довершеністю вишитих рушників, сорочок, скатерок, які дівчина підготувала до свого весілля, робили висновки про її працелюбність. Вміння серцем відчувати навколишню красу і відтворювати її в узорах кожна дівчина змалечку вчилась у своєї матері, бабусі.
Вишивка в Україні - це світ краси і фантазії, поетичного осмислення навколишньої природи, схвильована розповідь про думки і почуття людини, світ натхненних образів, що сягають давньої міфології, звичаїв і уявлень наших предків.
До наших днів дійшла українська народна вишивка лише кінця XVIII - початку XIX століття - насамперед тому, що сприйняття її як витвору мистецтва утвердилося лише у 80-90-х роках ХІХ століття. Саме з того часу прогресивні діячі культури починають цікавитись вишивкою і колекціонувати її в музеях та приватних збірках.
У процесі історичного та культурного розвитку в Україні в кожній місцевості усталились характерні орнаментальні мотиви і композиції, колірні гами, специфічні техніки виконання. Вони дбайливо передавалися з покоління в покоління, майстри відшліфовували кращі досягнення своїх попередників, розвиваючи і вдосконалюючи їх.
Вишивкою займалися повсюдно. Кожний район, навіть кожне село відзначалися місцевою своєрідністю.
Художня довершеність і різноманітність вишивки залежать не тільки від створення досконалої орнаментальної композиції, тонкого відчуття кольору, а й значною мірою від вибору техніки виконання. У кожному регіоні у вишивках склалася своя, відшліфована сторіччями єдність орнаменту, засобів вираження його, своя колірна гама.
Зразки старовинної народної вишивки вражають нас простотою виробів, іх лаконічністью, різноманітністю і художньою майстернісю. Вони служать невичерпним джерелом для розвитку декоративно-прикладного мистецтва України.
З глибокої давнини ручною вишивкою оформляли різні вироби необхідні людям в побуті. Популярна вишивка і сьогодні. Красиві оригінальні сучасні вироби оформлені Українською народною вишивкою: панно, блузи, джинси, куртки, шарфи і т.д.
В сучасній Українській вишивці поступово змінюються колорит і шви якими виконуються узори. Традиційні орнаменти збагачуються новими елементами і цікавими композиційними рішеннями. Оформляючи вироби за народними мотивима сучасні майстри зберігають багатовікові традиції народної вишивки, використовують кольорові рішення, орнаменти, техніку виконання характерну для окремих областей України.


Процес виконання вишивок досить цікавий. Вишивання розвиває естетичний смак. Прививає акуратність усидчевість, творче відношення до праці.
Створюючи орнаменти для вишивки художники у всі часи звертались до природи, але не просто копіюючи їїї, а переробляли, стилізували, спрощували зберігаючи саме характерне.
В українській народній вишивці зустрічаються рослинні, геометричні, рослнно-геометричні орнаменти, орнаменти із зображенням тварин, орнаменти з емблемами, орнаменти оздоблені бісером та штучним перлинами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Вишивка

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок