Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Скульптура

Скульптура

Назва:
Скульптура
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,10 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
План
Вступ.
1. Історія розвитку скульптури.
2. Приклади впливу релігії на формування естетичного світосприйняття у європейській скульптурі.
3. Історія та розвиток української скульптури.
Висновок.


Вступ
Скульптура (лат. sculptura, від sculpo — висікаю, вирізую), творення, пластика (греч. plastike, від plasso — ліплю), вид мистецтва, заснований на принципі об'ємного, фізично тривимірного зображення предмету. Як правило, об'єкт зображення в З. — людина, рідше — тварини (анімалістичний жанр), ще рідка — природа (пейзаж) і речі (натюрморт). Постановка фігури в просторі, передача її руху, пози, жесту, світлотіньове моделювання, що підсилює рельєфність форми, архітектонічна організація об'єму, зоровий ефект його маси, вагових відносин, вибір пропорцій, специфічних у кожному випадку характер силуету є головними виразними засобами С. Об'ємна скульптурна форма будується в реальному просторі по законах гармонії, ритму, рівноваги, взаємодії з навколишнім архітектурним або природним середовищем і на основі спостережень в натурі анатомічних (структурних) особливостей тієї або іншої моделі.
Розрізняють два основні різновиди скульптури.: , яка вільно розміщується в просторі, і рельєф, де зображення розташовується на площині, створюючій його фон. До творів круглої скульптури., звичайно вимагаючої кругового огляду, відносяться: статуя (фігура в зростання), група (дві або декілька фігур, що становлять єдине ціле), статуетка (фігура, значні менша натуральної величини), торс (зображення людського тулуба), бюст (погрудне зображення людини) і т.д. Форми рельєфу варіюються залежно від його призначення і положення на архітектурній площині [, фронтонна композиція, і т. д.]. По висоті і глибині зображення рельєфи підрозділяються на низькі, високі, поглиблені і контррельєфи.
За змістом і функціям скульптура. ділиться на монументально-декоративну, станкову і т.з. Скульптура малих форм. Хоча ці різновиди скульптури розвиваються в тісній взаємодії, у кожної з них є свої особливості. Монументально-декоративна: скульптура розрахована на конкретне архітектурно-просторове або природне оточення. Вона носить яскраво виражений суспільний характер, адресується до мас глядачів, розміщується перш за все в суспільних місцях — на вулицях і площах міста, в парках, на фасадах і в інтер'єрах суспільних споруд. Монументально-декоративна скульптура покликана конкретизувати архітектурний образ, доповнювати виразність архітектурних форм новими відтінками. Здатність монументально-декоративної скульптури вирішувати великі ідейно-образні задачі з особливою повнотою розкривається в творах, які називають монументальними і до яких звичайно відносять міські , , . Величавість форм і довговічність матеріалу з'єднуються в них з підведеною образного ладу, широтою узагальнення. Станкова скульптура, прямо не пов'язана з , носить більш інтимний характер. Зали виставок, музеїв, житлові інтер'єри, де її можна розглядати поблизу і у всіх деталях, є звичним її середовищем. Тим самим визначаються особливості пластичної мови скульптури, її розміри, улюблені жанри (портрет, побутовий жанр, ню, анімалістичний жанр). Станкової скульптури у більшій мірі, ніж монументально-декоративної, властиві інтерес до внутрішнього світу людини, тонкий психологізм, оповідь. скульптури малих форм включає широкий круг творів, призначених переважно для житлового інтер'єру, і багато в чому стуляється з мистецтвом. До скульптури малих форм належать також монети і медалі.


1. Історія розвитку скульптури
Виникнення скульптури, що відноситься до первісної епохи, безпосередньо пов'язано з трудовою діяльністю людини і магічним віруваннями. У палеолітичних стоянках, відкритих в багатьох країнах (Монтеспан у Франції, Віллендорф в Австрії, Мальта і Буріти в Радянському Союзі і ін.), знайдені різноманітні скульптурні зображення тварин і жінок — прародительок роду, до яких належать і т.з. палеолітичні Венери. Ще ширший круг неолітичних скульптурних пам'ятників. Кругла скульптура, звично невеликих розмірів, різалася з м'яких порід каменя, з кістки і дерева; рельєфи виконувалися на кам'яних пластинах і стінах печер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Скульптура

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок