Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Середньовічна забудова Івано-Франківська

Середньовічна забудова Івано-Франківська

Назва:
Середньовічна забудова Івано-Франківська
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,99 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Курсова робота
з історії мистецтв
на тему:
Середньовічна забудова Івано-Франківська


ЗМІСТ
1. Вступ
2. Забудова старого Станіславова
2. 1 Заснування міста-фортеці
2. 2 Костел Потоцьких – одна з найдавніших пам’яток міста
2. 3 Будівництво магнатського замку
2. 4 Спорудження костелу ОО. Тринітарів
2. 5 Комплекс споруд ОО. Єзуїтів
3. Висновки
4. Список використаних джерел
5. Додатки
Вступ
Територія Галицької землі, яка з середини XIV ст. і включно до кінця 30-х років ХХ ст., входила до складу різних західноєвропейських держав – Польської Корони, Речі Посполитої, Австрійської монархії, Австро-Угорської імперії, - відігравала активну роль у політичній та економічній історії, розвитку культури всієї Західної Європи. Тут, починаючи з XIV ст., виникає ряд нових населених пунктів, яким статуси міст надають польські королі. Одним із таких міст є Станиславів – Івано-Франківськ. Засноване в середині XVII ст. польськими магнатами Потоцькими, місто набуло всіх найхарактерніших рис передового середньовічного західноєвропейського містобудівного планування та архітектурних стилів. На будівництво Станиславова запрошувалися відомі талановиті й досвідчені інженери-фортифікатори, будівничі культових та цивільних споруд, які враховували особливості призначення нової фортеці.
Необхідність заснування міста в межиріччі Бистриць була викликана, насамперед, військово-стратегічними міркуваннями: часті турецько-татарські набіги на землі Речі Посполитої, оборона перед загрозою зростаючого національно-визвольного руху українського народу вимагали надійного захисту. Побудований як міцноукріплена фортеця, Станиславів дуже швидко перетворився на одне з найкрасивіших європейських міст. Станиславівська фортеця якнайкраще поєднала в собі всі функції міста – військово-оборонну, політико-адміністративну, економічну та релігійну. Кожній з цих основних функцій відповідали конкретні зовнішні атрибути: фортифікаційні споруди, культові будівлі та споруди адміністративно-судового і цивільного призначення.
Зовнішній вигляд середньовічного міста визначали його оборонні стіни, що були невід’ємною частиною архітектурного ансамблю, та силуети адміністративних і культових споруд, які в значній мірі теж мусили бути пристосовані до оборонних дій. Станіславівська фортеця, побудована первісно у вигляді рівновеликого шестикутника, у XVII – першій половині XVIII ст. набула величавого вигляду – її оточували міцні високі муровані стіни.
Прекрасно фортифікований, з урахуванням передових західно-європейських зразків містобудування, Станіславів одночасно набув характерних лише для нього особливостей архітектурного планування. Це виявилося у восьмикутній формі фортеці, якої вона набула після спорудження тут кам’яного палацу Потоцьких, у неповторній архітектурі міської ратуші, що має у плані форму хреста тощо.
У 1687 р. наше місто відвідав французький мандрівник Фр. Далеран, який в подорожніх нотатках зробив такий запис: “Серед усіх покутських міст найбільшим і найкрасивішим є Станіслав, розташований на чудовій рівнині за дві милі від Дністра. Його регулярні фортифікації вражають своєю довершеністю. Є тут величний палац, збудований з каменю. Його ринок, будівлі та арсенал значно вирізняють місто серед інших міст Русі.
Забудова старого Станіславова.
Заснування міста-фортеці
Як свідчать історичні джерела, задум будівництва могутньої фортеці в межиріччі Бистриць (біля старого українського села Заболоття), де зустрічались старі відомі торгові шляхи, що прямували з Перемишля і Львова на Молдавію та з Галицького Поділля на Закарпаття, виник ще у Станислава Ревери Потоцького – коронного гетьмана та краківського воєводи. Але перші будівельні роботи здійснив його син Андрій Потоцький, який 7 травня 1662 р. дає новозаснованій фортеці-місту магдебурзьке право та герб, підтверджені Яном Казимиром в 1663 р.
За висновками дослідників середньовічної міської архітектури, забудова Станиславова XVII – XVIII ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Курсова робота на тему: Середньовічна забудова Івано-Франківська

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок