Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Писанкарство в українських школах

Писанкарство в українських школах

Назва:
Писанкарство в українських школах
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,47 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота на тему:
Писанкарство в українських школах


План
Вступ……………………………………………………………1
1.Історія зародження писанкарства.
А) Яйце, як символ Сонця у стародавніх слов‘ян...........................1-2
Б) Писанка, як оберіг від усього злого……………………………...2
В) Символіка стародавніх зображень…………………………….2-4
Г) Писанка, як джерело магічного впливу………………………….5
Д) Легенди і традиції пов‘язані з писанками………………………..5
2.Художні особливості і технологія написання.
А) Традиція написання писанок у давнину……………………….5-6
Б) Технологія написання крашанок, крапанок, писанок, дряпинок, мальованок………………………………………………………6-9
В) Символіка малюнку і кольору на писанках……………………6-8
Г) Виготовлення фарб для писанок з природних матеріалів..........9-10
3.Методика викладання.
А) Аналіз шкільних програм і альбомів, етнографічних посібників з писанкарства………………………………………………….11-16
Б) Методика організації, оцінювання, методи і рекомендації щодо проведення уроків з писанкарства.............................................16-22
Висновки……………………………………………………….23
Вступ
Розпис писанок – найпоширеніший вид декоративно – прикладного мистецтва у деяких народів: українців, румун, поляків, чехів, та ін. Збереження цього звичаю – свідоцтво безперервного розвитку народного мистецтва, його зв’язку з далеким минулим і сьогоденням.
Яких тільки епітетів не вживають на похвалу писанці. Та й вона сама використовується як порівняльна ознака чогось винятково гарного. То найкраще визнання господаря, коли про його хату кажуть, що вона, як писанка. Найвищого поетичного ґатунку порівняння з писанкою села.
Насамперед бачимо в писанці красу, не замислюючись над її значимістю. А багато хто думає, що це витвір наших сучасників. І так, і ні. Писанки є однією з найдавніших галузок народного ужиткового мистецтва. Ми продовжуємо використовувати елементи творів давніх українців, додаючи від себе чи то якусь їх давню комбінацію, чи то нове кольорове рішення деталей, а в основі залишаються все ті ж наші прадавні орнаменти, які від початку були не окрасою, а магічними знаками заклинання, охоронцями від злих, недобрих сил, тобто оберегами.
Писанки – це своєрідний мініатюрний живопис України, наповнений ритуальним значенням: величання споконвічного закону весняного пробудження сонця і відродження природи.
Яйце з його предивною таїною, - з прозорої рідини та жовтка з‘
являється в світ нове життя, - було чи не найбільшим об’єктом культу. Різні народи світу шанували яйце і мали свою власну атрибутику його возвеличення. Та, мабуть, жоден з народів не доніс до сьогодення свої автохтонні графічні уявлення про життя так виразно, як український.
І тепер українська писанка разом із нашими земляками помандрувала в далекі світи. І тепер немало американців, австралійців, канадців сприймають як свою рідну. Й не уявляють Великоднього свята без писанки. Більше того, наші земляки в Канаді задумали спорудити й пам’ятник, щоб у серцях поселенців він будив любов до рідного краю. І ось біля міста Калгарі гордо знісся пам’ятник. Красується 10-метрова українська писанка багатьма різнокольоровими трикутниками.
1.
Історична частина
Писанка – важливий предмет язичницького культу, її історія сягає сивої давнини і пов’язана з релігійними уявленнями первісних людей, зокрема з поклонінням плодоріддю, з ритуалом величання весняного відродження життя на землі. Яйце символізує сонце і відродження, у такому значенні воно відоме всім народам світу. На писанках повторюються малюнки, що знаходять археологи на мальованій кераміці трипільської доби, це дає підстави розрізняти слов‘янські й неслов’янські доісторичні могили, адже писанкарство було притаманне саме слов‘янським етнічним групам, які пізніше стали називатись українцями.
У дохристиянські часи писанка виконувала роль оберега. Керамічні писанки із кульками всередині, які постукували при струсі і відганяли злі сили, знайдено у похованнях в Києві та Новгороді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Писанкарство в українських школах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок