Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Декоративне мистецтво

Декоративне мистецтво

Назва:
Декоративне мистецтво
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
4,15 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
???????????????????????????
ПЛАН
Мистецтво вишивки.
Ткацтво – вид народних промислів.
Декоративне оздоблення дому.
Майстер ручного ткацтва с. Жукова.
Мотиви орнаментів на тканинах.
Художні вироби митця.


Старі дерева не гнуться,
Сиві ріки не висихають, -
Мовить прислів'я про міцність давніх традицій.
Багатство художньої творчості народу яскраво проявилося в мистецтві вишивання.
У візерунках гуцульської вишивки втілена любов до декоративності, барвистості, прагнення до краси. Орнаментика і техніка вишивання на Гуцульщині збереглися з глибокої давнини. Є в них ряд особливостей, спільних з вишивками інших областей України.
Експонуються давні вишивки – “виставки-мережки”. Їх орнаменти будують горизонтальними рядками геометричних візерунків нескладної композиції, симетрично розміщених з двох боків ажурної мережки.
Найбільш типовий орнамент вишивки – дрібний, геометричний, в якому сполучені різні мотиви, переважно ромби й трикутники.
На Гуцульщині найбільш поширеними були вишивані мотиви: “сливові”, “баранячі роги”, “скриньові”, “головкаті”, “чічкаті”.
Своєрідна особливість притаманна вишивкам села Жукова. Їм характерна яскрава кольорова гама, що переливається від яскраво-жовтого до темно-вишневого. Орнамент твориться дрібними геометричними мотивами, вишитими хрестиками. Найбільш поширені їх назви: “дубовий лист”, “безконечні”, “пушкаті”, “летєчі”, “черешневі”.
У вишивках гірських сіл зустрічаються і рослинні візерунки, найчастіше – “ружі”.
Гуцульські вишивки переважно виконані “низзю”, способом, при якому нитки йдуть паралельно основі, шиються з вивороту.
Орнамент сучасних гуцульських вишивок в більшості традиційний, геометричний. Він постійно збагачується новими елементами та композиційними рішеннями.
Найбільш поширений дрібний геометричний орнамент, який суцільно вкриває поверхню.
Після вишивки ручне ткацтво є найбільш поширеним і масовим видом народних промислів. За останнє десятиріччя ще більше розквітла творчість майстрів художнього ткацтва та килимарства. Використовуючи кращі традиції минулого, вони створюють нові композиції, розширюють асортимент виробів, враховуючи якість нових матеріалів та вимоги всезростаючої культури сучасного побуту.
Мабуть немає на Україні жодного села, де б жінки не ткали у себе вдома полотно з конопляної і лляної пряжі, а також вовняної тканини для одягу.
Ткацтво України було широко розвинуте уже в часи Трипільської культури (ІІІ-ІІ ст. до н.е.). Про це свідчать численні археологічні знахідки, зокрема кам'яні або глиняні пряслиця, а також глиняні посудини з відбитками тканини. Все це дає змогу дізнатися з якого матеріалу і якого типу тканини тоді виробляли.
Про ткацтво трипільців ми згадали для того, щоб відчути яке глибоке коріння воно має на наших землях, скільки мільйонів ткачів вклало праці, хисту, художнього смаку в складання та розвиток традицій цього диву народного мистецтва.
Клімат і землі України ніби спеціально створені природою для вирощування льону. Майже у кожній сільській хаті зимовими вечорами збиралися жінки й дівчата прясти нитки, щоб пізніше виробити рушники, скатертини, полотно.
Ткачами були тільки чоловіки, який на селі було один або два. Вони могли робити тканини з найскладнішими плетіннями, різноманітними візерунками. Адже в жодному іншому виді народного мистецтва художній речі не залежить так від технічних прийомів її виготовлення, як у ткацькому виробництві.
Техніка виготовлення визначає фактуру тканини та її характер. У розпорядженні ткача, щоб він не захотів зробити – виткати просте полотно, чи найскладнішого малюнка узористу тканину, завжди є лише повздовжні нитки основи і поперечні нитки піткання. Вся краса, все розмаїття тканини, їхня фактура і орнаментика залежить від того, у якому порядку нитки цих головних груп будуть перетинатися, накладатися одна на одну, від способу їх переплетіння.
Однак незважаючи на такі досить жорсткі для художньої творчості вимоги, протягом віків народ виробив безмежне розмаїтті тканини, які задовольняли не лише всі практичні потреби, а й відповідали естетичним уподобанням населення різних областей України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Курсова робота на тему: Декоративне мистецтво

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок