Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Мистецька школа Олекси Новаківського у 20-30 рр. ХХ ст.

Мистецька школа Олекси Новаківського у 20-30 рр. ХХ ст.

Назва:
Мистецька школа Олекси Новаківського у 20-30 рр. ХХ ст.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,13 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Мистецька школа Олекси Новаківського
у 20-30 рр. ХХ ст.


План
І. Вступ.
І. Мистецька освіта в Україні на поч. ХХ. ст.
ІІ. Мистецька школа Олекси Новаківського 20-30 рр. ХХ ст.
О.Новаківвський, творчий силует мистця у феноменології українського Духа.
Заснування школи та роль А. Шептицького у її створенні.
Завдання школи.
ІІІ. Новаківці–коломияни.
Ярослав Лукавецький.
Михайло Мороз.
Іван Кейван.
ІV. Додатки.


1.1. Мистецька освіта в Україні на поч. ХХ ст.
Так, на Буковині, у Чернівцях, діяла в 1899-1909 роках приватна художня школа М. Івасюка, в якій він реалізував пе-дагогічні засади, почерпнуті ним у його Alma mater — Віденській академії мистецтв, а пізніше — у Мюнхені, де мистець стажувався впродовж десяти років.
На півдні України, в Одесі, була заснована ще в 1895 році Одеська рисувальна школа, де довгі роки викладав талановитий мистець і педагог — К. Костанді. В 1899 р. ця школа була підпорядкована Петербурзькій академії мистецтв.
На Слобожанській Україні, у Харкові, в 1869-1896 роках дуже успішно функціонувала приватна рисувальна школа М.Раєвської-Іванової, яка згодом, в 1912 p., та-кож була перетворена у державний навчальний заклад — Харківське художнє училище, навчальні програми і плани якого були під контролем Петербурзької академії мистецтв.
На Наддніпрянській Україні, у Києві, заданими В.Павловського, перед першою світовою війною налічувалось понад півтора десятка приватних малярських шкіл, керова-них, переважно, мистцями петербурзького "академічного" вишколу. Найбільш національно виражене обличчя серед них мала Київська рисувальна школа М.Мурашка, що діяла в 1875-1901 роках на кошти українського мецената Івана Терещенка. Симптоматично, що М.Мурашко всіляко опирався перетворенню своєї школи у державну установу та підпорядкуванню її Петербурзькій академії мистецтв, справедливо вважаючи, що нав’язувана Петербургом бю-рократична регламентація навчального процесу вбила б у школі живий творчий дух. З рештою, так і сталось — по смерті І.Терещенка в 1901 році школа була реор-ганізована у Київське художнє училище, далеке від на-вчальних методів М.Мурашка повністю підпоряд-коване, як підвідомча установа, вимогам і приписам Петербурзької академії мистецтв.
Бачимо, таким чином, що на сході України доля регіональних приватних осередків художньої освіти, керована невидимою диригентською паличкою панросійської імперської політики, розгорталась за більш-менш однаковою схемою —22 з бігом часу більш значні з-поміж них перетворювались у державні навчальні заклади — т.зв. "Художественные учили-ща", — втрачаючи при тому у значній мірі свою регіональну і національну своєрідність, та перетворюючись поступово у провінційні осередки петербурзької академічної школи. Лише в 1917 році заснована у Києві Українська Академія мистецтв стала по-справжньому національним вищим навчальним закладом.
На Галичині починаючи середини минулого сто-ліття, теж існувало немало приватних художніх шкіл, студій та рисувальних курсів. Історія більшості з них відома нині лише в загальних рисах і чекає свого дослідника. Досить згадати, що за часів Олекси Новаківського, пара-лельно з його школою, діяли ще два навчальні мистецькі заклади. Була це, передусім, Львівська художньо-промис-лова державна школа, одна із старіших в Україні, з солідною навчальною базою, де ще в 1892 році був засно-ваний відділ декоративного малярства, діяли вечірні рису-вальні класи. Тут у 20-х роках викладав популярний у (Львові польський художник К.Сіхульський, один із останніх епігонів сецесійного малярства.
Паралельно у Львові, по вул. Пісковій, 11, діяла в 1912-1924 роках заснована архітектором А.Підгорецьким т.зв. Вільна академія мистецтв, що функціонувала як приватний заклад за зразком численних тогочасних паризьких "студій" і була відома у Львові добрими, досвідченими пе-дагогами, такими як Ф.Вигживальський, З.Розвадовський, Е.Піч, Ст.Батовський.
Обидва згадані вище учбові заклади були польськомовними, в них одверто культивувалась і пропагувалась панівна тоді польська культура.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Мистецька школа Олекси Новаківського у 20-30 рр. ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок