Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Бойківська вишивка. Рушник

Бойківська вишивка. Рушник

Назва:
Бойківська вишивка. Рушник
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
10,80 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Курсова робота
на тему:
«Бойківська вишивка. Рушник »Зміст
Вступ……………………………………………………………………………….……3
1. Історія розвитку вишивки…………………………………………………………...4
2. Орнаментація у вишивці. ……………………….…………………………………..5
3. Функції рушника в обрядовій символіці…………………………………………...7
4. Бойківська вишивка…………………………………………………………….…...9
Висновок……………………………………………………………………………....12
Список використаних джерел………………………………………………………..13
Додаток
Вступ
Вишивка – класичний вид українського народного мистецтва, що розкриває багатство творчих сил народу, вершини його мистецького хисту.
Дивовижне багатство художньо-емоційних рішень української народної вишивки зумовлено тим, що вона широко виступає в різноманітних варіантах – як прикраса тканин одягового побутового, інтер’єрно-обрядового призначення.
Наявні фактологічні матеріали допомагають зазирнути в далеке минуле вишивального мистецтва. Вишивки на тканинах і шкірі не могли довго зберігатися. Зношувались вишиті речі, але узори з них повторювались, перефразовувались, видозмінювались. До узорів, вишитих матерями, бабусями, прабабусями, дівчата додавали нові мотиви, кольорові акценти, і кожна робила це по-своєму. А всі разом вони створювали співзвучні своєму часові складні орнаментальні композиції, в яких виявляються нашарування тем, образів і сюжетів різного історичного походження.
Кольорова вишивка дає сміливий порівняльний виклик народному розпису і в багатьох варіантах перемагає його своєю специфікою мелодійної гармонійності кольорових зіставлень.
У вишивці найглибше відображене орнаментальне багатство народного мистецтва, воно дає численні зразки геніальних композицій, неперевершених за рівнем художнього трактування в інших видах народного мистецтва.
Вишивка – це орнаментальна скарбниця колективного генія. В ній втілено чудеса народної вигадки, фантазії – геометризований метод зображення краси землі, природи, сонця, людини.
Численні повтори різноманітних композицій геометричного, рослинного, оргітоморфного, зооморфного орнаментів приведені до їх особливої вишуканості, лаконічності, художньої виразності.
Історія розвитку вишивки
Історія народної вишивки на Україні сягає своїм корінням у глибину віків.Дані археологічних розкопок та свідчення мандрівників і літописців доводять, що вишивання як вид мистецтва на Україні існує з незапам`ятних часів. Вишивкою, за свідченням Геродота, був прикрашений одяг скіфів. Знайдені на Черкащині срібні бляшки з фігурками чоловіків ,які датуються Viст., при дослідженні показали ідентичність не лише одягу ,а й вишивки українського народного костюма XVIII-XIXст. Арабський мандрівник Хст.н.е. у своїх розповідях про русів зазначає, що вони носили вишитий одяг .На жаль, пам`ятки української вишивки збереглись лише за останні кілька століть, але й цього достатньо, щоб виявити, що елементи символіки орнаментів української вишивки співпадають з орнаментами, які прикрашали посуд давніх мешканців території України доби неоліту, трипільської культури .
Вишиванням споконвіку займались жінки, які з покоління в покоління передавали найтиповіші, найяскравіші зразки орнаменту, кольору, вишивальну техніку. Вишивки, передаючи характерні ознаки місцевості, різняться між собою орнаментом, технікою виконання та гамою барв.
В середині 19ст. вишивки виконувались прямими стібками, подібними до перебору, порбком нитки основи при тканні. Застосування чорних вовняних ниток давало можливість утворювати стрічкові гладкі рельєфні смуги. В цьому плані бойківські вишивальниці розробили безліч варіантів перебирання основи полотна по прямій нитці поробку однаковими стібками. Утворювалися одно-, дволінійні стрічки, які розміщувались поперечними смугами на різній відстані одна від одної на уставках, комірах, манжетах сорочок, подолі спідниць.
Для вишивання використовувались фарбовані у вільховій або дубовій корі міцно прядені лляні чи конопляні нитки. Ними перебирали дрібні рубчики тканини і стягали один до одного. Між рубчиками мерехтливо виділялися кольорові рівні стібки перебірної вишивальної техніки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Курсова робота на тему: Бойківська вишивка. Рушник

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок