Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Традиційний костюм гуцулів. Його особливості та семантика

Традиційний костюм гуцулів. Його особливості та семантика

Назва:
Традиційний костюм гуцулів. Його особливості та семантика
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,99 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота
Традиційний костюм гуцулів. Його особливості та семантика


ЗМІСТ
ВСТУП.......................................................................................................................
Матеріал та його участь у формування одягу..........................................................
Компоненти гуцульського костюма.......................................................................
Семантика..................................................................................................................
ВИСНОВКИ.............................................................................................................
БІБЛІОГРАФІЧНІ ПОСИЛАННЯ..........................................................................
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.........................................................
ДОДАТКИ .........................…..................................................................................
Словник народних термінів..................................................................................
Уснопоетичні джерела...........................................................................................
Ілюстрований додаток...........................................................................................


ВСТУП
Серед багатого і різноманітного за жанрами мистецтва українського народу своєрідністю та оригінальністю вирізняється мистецтво Гуцульщини.-історико-етнографічного регіону, що охоплює східну частину Українських Карпат: Верховинський район, Косівський (без північної смуги), південна частина Наддніпрянського та Богородчанського районів Івано-Франківської області, суміжні Путилівський та південна частина Вижницького і Сторожинецького районів Чернівецької області та Рахівський район Закарпатської області. Тут, на споконвічній східнослов’янській території що входила до складу Київської Русі, здавна мешкали гуцули – етнографічна група українців. Про походження етноніма “гуцул” існує декілька гіпотез. Деякі дослідники пов’язують цю назву зі словом “кочул” – кочівник, патух, інші – з молдавським словом “гоц”, “гуц” – розбійник, яким називали опришків.
За антропологічною типологією гуцули відносяться до арпатського або карпато-альпійського типу – нащадків куштановицької культури УІ- ІІ ст. до н.е. Ареол їх поширення збігається з ареолом культури підкарпатських курганів, носіями якої були карпи. Тематологічні ознаки, зокрема – резус- від’ємність, вказують на їх генетичний зв’язок з народами Балканського півострова, Кавказу, Північної Індії. 1
Традиційна культура населення цього надзвичайно самобутнього регіону розвивалася у загальноукраїнському руслі, незважаючи на те, що його територія протягом довгого часу переходила з рук в руки загарбників.
Тривале побутування в Карпатах традиційних народних промислів забезпечило величезну різноманітність неповтоного етнографічного матеріалу, вивчення якого є надзвичайно актуальним. Цікавим поєднанням багатьох видів художньої творчості, в якій злились мистецтво вишивки, ткацтва, плетіння, обробки шкіри, мосяжництва є народний одяг, який наче ввідбрав у себе найдавніші традиції не лише України, а й попередніх цивілізацій.
В цілому традиційний костюм можна назвати цілою скарбницею духовної культури народу, що притаманними їй специфічними способами відображує його національний характер.
Костюм, як і інші галузі традиціійної культури давно вже став об’єктом досліджень. Проте існують певні моменти, що потребують більш ретельного вивчення. Це стосується зокрема питань про походження окремих елементів костюму та їх символіку. Дана рообота є намаганням хоча б певною мірою висвітлити ці проблеми. Адже знання з історії народного костюма є необхідною базою для багатьох освітніх та культурних закладів і загалом є важливою спадщинною нашого народу, яка потребує збереження та детального вивчення.
Безцінну джерелознавчу основу дослідження гуцульського костюма складають сьогодні колекції народного одягу при етнографічних музеїв України та приватних зібрань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Традиційний костюм гуцулів. Його особливості та семантика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок