Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Керамічні кашпо

Керамічні кашпо

Назва:
Керамічні кашпо
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,90 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
« Керамічні кашпо »


Зміст
Вступ
І. Історична частина
1.1 Історія зародження кераміки в Україні
1.2 Розвиток керамічного мистецтва в Україні
ІІ. Мистецтво кераміки
2.1 Характерні особливості кераміки
2.2 Технологія виготовлення керамічних виробів
ІІІ. Мотивація вибору і послідовність виконання керамічного кашпо
3.1 Творчий пошук і вибір теми
а) втілення ідейного змісту
б) опис елементів і мотивів орнаменту
в) колір у композиції
3.2 Технологічна частина
а) технологічний опис і послідовність виконання
Література
Додатки
ВСТУП
Глина - цей унікальний матеріал знають всі народи. В історії людства не було жодної цивілізації, що не залишила б по собі керамічних пам’яток. Багатьом давнім культурам учені дали назви за формами керамічного посуду і типами орнаментів в ньому.
Керамічна справа виховує зосередженість, працелюбність і терпіння.
Вона робить руки вмілішими й слухнянішими, очі - спостережливішими, уяву - розвинутішою. Вона одночасно формує навички скульптора (добре володіти матеріалом, мислити пластичною мовою), графіка (вдало обирати малюнок декору, його масштаб і розміщення), живописця (правильно визначати колірне вирішення твору, малювати). Отже, ти стаєш причетним до мистецтва, прилучаєшся до його таїни. І чи не найголовніше - вона дарує відчуття радості від можливості самовираження, плекає художній смак, прищеплює віру у свої здібності й насолоду від творення краси.
В глині людина відкрила для себе процес творчості. Не метал, не золото чи срібло, і навіть не дерево, а саме глина зробила людину мистцем, що виявив себе у перших творах скульптури, малярства й декоративного мистецтва. Глина була поблизу людських поселень, її легко було набрати й принести легко обробити й надати їй будь-якої форми. В руках людини глиняна грудка перевтілювалась у посудину, в скульптурку родового божка-заступника, у свищик-відляк. І перші зразки орнаменту — примітивні дірочки, рисочки, хвильки — з'явилися саме на глиняних творіннях.
У складному ланцюзі взаємин з глиною гончар є одночасне і робітником (добуває глину й готує її до роботи), і скульптором (ліпить і формує вироби), і технологом (готує фарби), і художником (розмальовує), і пічником (викладає горно), і теплотехніком (випалює вироби). У цій прадавній професії сплелися воєдино мистецтво і ремесло, натхненна праця мистця і виснажлива праця робітника. Звідси – два крила кераміки: краса і міць, що дарують їй вічність.
Розділ І
Історична частина
Історія зародження кераміки в Україні.
Гончарство одне з найстаріших ремесел людини. Зародилось гончарство ще в кам’яному віці. Можна твердити що ще до оволодіння людини вогнем вона почала формувати з глини предмети потрібні для вжитку.
Під палючим сонцем ці предмети набирали певну міцність і мали певну цінність. Такими предметами могли бути ємкості для пожитків та амулети. А вже з освоєнням людиною вогню на великій кількості стоянок вчені виявили сліди гончарного посуду та подобу людської фігурки.
На території України сліди гончарства археологи датують 7-6 тисячоліття до н.е.
Трипільська культура V-III тисячоліття до н.е., що охоплює лісостепову територію України від Дніпра до Карпат дуже багата на гончарні вироби ручної роботи без застосування гончарного круга. Гончарні вироби трипільців були витворами мистецтва. Кераміка тут орнаментована з проявом філософії спостереження навколишнього середовища, природних стихій (можливо містики). Трипільці розмальовували поверхні, але і робили рельєфний рисунок. При розписі вживали білий колір по сірому, чорний, червоний та коричневий. [5, с. 67]
З використанням гончарного круга гончарство стає потаємничим промислом, уже накопичуються кращі навики і уміння, створюються родові таємниці. Твори гончарів мають прикладне та художнє примінення. Посуд в інтер’єрі приміщення та сервіровці столу відіграє важливу роль.
Українська кераміка, незважаючи на довголітнє розчленування народу різними окупантами, має характерну спільну всім школам національну самобутність.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота на тему: Керамічні кашпо

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок