Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Українською мовою курсова робота: Керамічні кашпо

Загрузка...

Керамічні кашпо / сторінка 14

Назва:
Керамічні кашпо
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,90 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Люди експериментували, додаючи до глини то пісок, І о жорству, то щебінь чи полову. Такий глинопліт виходив ще міцніший. «А якщо спробувати виготовити з такої суміші — глини, соломи (або ж — очерету, гною, піску, кінського волосу, костриці) — будівельний камінь?» — міркував стародавній будівничий — і винайшов цеглу. Такі цеглини сушили па осонні й виходив тривкий будівельний матеріал -глинобетон. Під назвою саман він і досі служить людям.
Цегла-саман у вжитку в сільському будівництві. Селяни самі її виготовляють. Для нього масу з глини, січеної соломи, іноді й інших домішок добре переминають, потім у дерев'яних ящиках формують цеглини й сушать їх. Солома чи інші домішки до глини армують матеріал, збільшують його ударну в'язкість і таким чином запобігають розтріскуванню цегли на сонці та збільшують стійкість її до навантажень. З готового саману будують повітки, хліви і навіть житла, які є досить довговічними. [3, с.81]
Пізніше люди навчилися виготовляти цеглу цілковито з глини, без домішок. Але це вже історія цегли-сирцю, вона веде свій родовід з південних країн.
Служать нам такі давні зразки архітектурної кераміки, як черепиця, кахля (найчастіше вже трансформована в обличкувальну плитку). Усе це засвідчує універсальність сировини, а також універсальність технологічного процесу виготовлення керамічних виробів. Що ж, сьогодні поступилися — гончарський круг — гіпсовій прес-формі, горно — муфельній печі, мальовання ангобом-деколю, а сама глина — своєму розчину (шлікеру). Бо ж і глинотворців уже називають не гончарями, а керамістами, їхні «горщарні» — заводами, давній промисел — промисловістю. Але й тепер у таїнстві народження керамічних виробів не розривається ланцюг: глина — людські руки — вогонь.
Розділ ІІІ
Мотивація вибору і послідовність виконання керамічного кашпо
3.1. Творчий пошук і вибір теми
а) втілення ідейного змісту
Приступаючи до вибору моєї кваліфікаційної роботи, я думала над тим, яку роль будуть відігравати мої вироби в інтер’єрі, як вони будуть використовуватись. Мені захотілося, щоб ці керамічні твори мали як декоративне, так і утилітарне призначення. Тому я вирішила обрати темою своєї кваліфікаційної роботи «Декоративні кашпо».
б) опис елементів, мотивів орнаменту
Сильним засобом в народному образотворчому мистецтві є орнамент, який посилює художню виразність твору, підкреслює красу його окремих частин, облагороджує його матеріал.
У створенні композиції, я використовувала в основному стилізовані рослинні мотиви, завитки в манері рокайль, яка притаманна стилю бароко й рококо. Рокайль має форму декоративної стилізованої черепашки.
При виконанні декоративних рослинних мотивів я користувалася стимуляцією й пластичністю для досягнення бажаних декоративних ефектів. Композиція створена на злагодженому співвідношенні великих і дрібних елементів. В оздобленні використовувала пропорційні співвідношення в розстановці основних мас у кожному фрагменті, зокрема, і в цілому виробі.
Використовуючи пластичні властивості глини, я намагалася створити насичений перехід форм, яким притаманна виразність, не обмежуватись певним обрамленням, так, ніби пластичні хода проростають з самого тіла посудини.
в) колір в композиції
Сучасна декоративна кераміка володіє багатою палітрою різноманітних барвників. Пошук шляхів ефективного та оригінального застосування в оздобленні декоративно-живописних засобів почала з поєднання кольористики з інтер’єром. Так, як в інтер’єрі притаманна градація кольорів від пастельного до темно-коричневого, я, відповідно, використала саме таку палітру в декоруванні кашпо в декорі. За допомогою зіставлення теплих темно-коричневих плям на вгинах і холодних сіруватих на виступах, так що поверхні виробів ніби променяться сіро-золотистими переливами, що дозволяє відтворити все багатство декору в кераміці.
3.2. Технологічна частина
а) технологічний опис і послідовність виконання
Глина – дуже поширений, легкодоступний природний матеріал.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота на тему: Керамічні кашпо

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок