Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Скачати курсова робота: Керамічні кашпо

Керамічні кашпо / сторінка 4

Назва:
Керамічні кашпо
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,90 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
[3, с.55]
Кераміка цих центрів розписувалась білим рослинним, лінійками, зубчатим або спіральним орнаментом і покривалась коричневою поливою.
Промислове виробництво посуду значно затримало розвиток гончарства.
Гончарство в Карпатах збереглось в ХХ столітті і перейшло в третє тисячоліття завдяки праці народних майстрів Павліни Цвілик, Марії Толяк, Анни і Михайла Рощибюків, Василя Аронця.
1.2. Розвиток керамічного мистецтва в Україні
Українська кераміка XVI — XVIII ст. як культурно-мистецьке явище давно привертала увагу етнографів та мистецтвознавців [9, с.67]. Але в розпорядженні вчених було обмаль матеріалу, оскільки при археологічних розкопках культурні нашарування, починаючи з пізньосередньовічних, досить часто ігнорувалися. Ті окремі фрагменти кераміки, які потрапляли до музейних збірок та фондів Інституту археології, не могли дати повної картини розвитку керамічного виробництва після XVI ст. Ця прогалина стала поступово заповнюватись У 70-х рр. були проведені дослідження козацьких січей, і один з їх дослідників Р. Юра збирав матеріали до книги «Матеріальна культура періоду формування української народності». На жаль, ця робота залишилась незавершеною, її окремі глави, зокерма «Кераміка», зберігаються в науковому архіві Інституту археології ( ф. 22). Кераміку XVI — XVIII ст. з Новгород-Сіверського вивчала Л. Віногродська. Див.: Віногродська Л. До питання про хронологію середньовічної кераміки з Новгород-Сіверського // Археологія. 1988. № 61. С. 47-57. Дослідження культурних шарів цього часу зараз провадяться в Полтаві, Чернігові, Білій Церкві, в замках Поділля, та в багатьох містах Західної України.. І, мабуть, найінтенсивніше (за кількістю досліджених об’єктів та масивом здобутого матеріалу) вивчення пізньосередньовічних шарів ведеться у Центральній Україні: приблизно з середини 1980-х років — Подільською археологічною експедицією; а згодом — Архітектурно-археологічною та Старокиївською експедиціями, відділом археології Києво-Печерської лаври тощо.
За територіальним розподілом досить числену колекцію становить посуд, зібраний в урочищі Гончарі-Кожум’яки на Подолі. Тут протягом 1987 — 1993 рр. досліджувалась гончарна слобода Києва. Було виявлено 15 гончарних горнів, ями з бракованою керамікою, виробничі споруди. Слобода функціонувала в кінці XVII — XVIII ст. Найчисленнішу колекцію з Верхнього міста зібрано під час дослідження території Михайлівського Золотоверхого монастиря в 1998 — 1999 рр. Колекції кераміки зібрані також під час розкопок в Києво-Печерській лаврі [11, с.122-133], на Видубичах [11, с. 129-133], на Печерську.
З документів гончарного цеху [10, с. 56-58] 1782 року відомо, що гончарі в кінці XVIII ст. проживали кількома компактними групами на Печерському форштадті. Гончарні горни цієї доби виявлені на Гончарах-Кожум’яках, на Видубичах, в районі Аскольдової могили [7, с. 34], на Подолі біля будинку Петра I. Архівні матеріали свідчать, що вже в кінці XVIII ст. виробництво посуду у київських гончарів не відігравало головної ролі — вони спеціалізувались на спорудженні печей і груб, а також перепродавали продукцію гончарів з околиць — згадуються обухівські гончари та гончари з с. Петрівці. Можливо, саме з цим пов’язана масова поява в київських шарах XVIII — початку XIX ст. червоноглиняних мисок, прикрашених фляндрівкою, нехарактерних для київських ремісників. В документах є також згадки про те, що в гончарний цех приймали іноземних (голандських, німецьких) майстрів [2, с. 323].
Отже, накопичений матеріал дає можливість визначити основні етапи розвитку київської кераміки протягом XVI — XVIII ст. Якщо нові риси в її виробництві з’являються ще в XV ст., то в кінці XVI ст. вони значно зростають: з’являються нові форми посуду, нова техніка його орнаментації. Інтенсивний розвиток керамічного виробництва продовжується протягом усього XVII і XVIII ст., і тільки в кінці XVIII ст. ми бачимо ознаки його занепаду, що виявилось в погіршенні якості виробів та спрощенні їх декорування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота на тему: Керамічні кашпо

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок