Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Рельєфні рами для дзеркал

Рельєфні рами для дзеркал

Назва:
Рельєфні рами для дзеркал
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
6,29 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Рельєфні рами для дзеркал
/ Рельєфна різьба /
Розділ І
Вступ
Немаловажливе місце в сучасному житті займає декоративно-ужиткове мистецтво, одна з форм творчої діяльності, яка безпосередньо звязана з життям народу. Предметне середовище, часткою якого є твори декоративно-ужиткового мистецтва, відображає риси суспільства, якому воно служить. Предметний світ, сформований художником, являється відображенням естетичних ідеалів суспільства.
Декоративно-ужиткове мистецтво найбільш масове, через те його виховне значення особливо велике. Предмети щоденного вжитку, речі, які нас оточують і з якими ми зустрічаємося на кожному кроці, мають постійний і тривалий вплив на наше естетичне вихованя, на формування нашої свідомості і ставлення до життя.
Старанно і естетично виконані предмети щоденного вжитку, добре оформлений інтерєр приміщення формують не тільки гарний смак, але також дбайливість, точність, дисциплінованість. Рівень загальної матеріальної і духовної культури, якість предметів широкого вжитку впливає на формування загальної культури цілого суспільства.
Органічна єдність мистецтва з життям і побутом людей - одна з головних заканомірностей сучасного декоративного мистецтва. В наш час ми повинні брати до уваги нові мистецькі явища, розвиток цивілізації, процеси суспільного життя. Спосіб життя сучасної людини вимагає від художника-прикладника синтезу нових форм і символів з формами і символами традиційними, споконвічними, що прийшли до нас від діда-прадіда, і які ми не повинні забувати, втрачати.
Художня промисловість, масове тиражування витісняють індивідуальність, цікавість, унікальність з процесу творчості. Не дають змоги кожній людині відкрити в собі цілий світ, що захований, закодований нашими предками, зображений на виробах стародавніх майстрів.
Кожна людина, яка прагне знати історію свого народу, повинна вміти читати системи знаків та символів, що називаються орнаментом.
Кожен майстер, художник повинен прагнути створити унікальні індивідуальні речі, донести до людей надбання минувшини і разом з тим через призму своєї уяви творити нове в мистецтві.
Розділ ІІ
Історія розвитку різьби по дереву
Декоративно-прикладне мистецтво західних областей України і сьогодні є багатогранною і значною за художнім рівнем мистецькою галуззю.
Період формування нових стильових тенденцій у декоративно-прикладному мистецтві краю, які видозмінюються і взаємозбагачуються, розвивається й нині. Наша країна ще здавна славилась лісовими скарбами, дерево було одним з найкращих матеріалів. Розуміння його пластичних якостей, краси текстури і кольору розвивалось у творчому досвіді багатьох поколінь народних майстрів.
Серед художніх робіт найпоширенішою і найулюбленішою в народі була різьба по дереву. Різьбою оздоблювали житло та кораблі, меблі, посуд, знаряддя праці, народні деревяні іграшки. Багатовікова культура художньої різьби по дереву має національні традиції, які передаються з покоління в покоління під час створення побутових, декоративних виробів, в архітектурному оформленні житла.
Дерево в наші дні залишається найулюбленішим матеріалом художників. З нього створюються скульптури, різні декоративні та утилітарно-декоративні предмети. Усе це багатство видів різьби по дереву. Культура різьби живе століттями і продовжує вдосконалюватись та розвиватися. Все розмаїття видів різьби по дереву можна розділити на такі групи:
рельєфна;
прорізна або ажурна;
скульптурна або обємна.
Кожна з цих груп у свою чергу поділяється на відмінні за малюнком та технікою виконання різновидності.
озділ ІІІ
Технологія виготовлення рельєфної різьби
В якості матеріалу для виконання різьби по дереву застосовують різні породи дерев. Вибір тої чи іншої породи залежить від призначення і форми оздоблюваного виробу та виду різьби. З листяних порід для різьби найчастіше використовують липу. Це дерево легко і чисто ріжеться. Особливо легко на ній виконується плосковиємчата різьба. Через слабку твердість липу не застосовують для виготовлення меблів, тому її призначення обмежується дрібними побутовими виробами - шкатулками, рамками, поличками, а також різними іграшками, посудом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Курсова робота на тему: Рельєфні рами для дзеркал

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок