Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Використання фольклору у морально-естетичному вихованні школярів

Використання фольклору у морально-естетичному вихованні школярів

Назва:
Використання фольклору у морально-естетичному вихованні школярів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,99 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота з педагогіки
Використання фольклору у морально-естетичному вихованні школярів


ЗМІСТ
Вступ
І. Теоретичні основи морально-естетичного виховання школярів.
Моральне виховання.
Естетичне виховання.
ІІ. Фольклор – джерело формування моральної поведінки та естетичних вражень школярів.
2.1. Дитячий фольклор та його жанри.
2.2. Фольклор у вихованні культури поведінки школярів.
Виховання усвідомлення краси слова засобами усної народної
творчості.
ІІІ. Можливості використання фольклору як могутнього засобу морально-естетичного виховання з точки зору педагогічного та наукового досвіду.
3.1. Історична роль фольклору у морально-естетичному вихованні школярів.
Висновки.
Список використаних джерел.
Додатки.


ВСТУП
Процеси перебудови у сучасній школі, утвердження нової гуманістичної парадигми освіти ведуть до посилення культуро-логічної спрямованості, переорієнтації на формуван-ня духовності, ціннісних орієнтацій особистості, її творчий розвиток. Реалізація культуротворчої функ-ції освіти передбачає цілеспрямоване використання надбань національної культури у навчанні і вихо-ванні молодого покоління, а також у професійній підготовці вчителя до цієї діяльності.
Оптимізувати даний процес, на нашу думку, можливо за умови вирішення завдань:
- педагогічно обґрунтованого добору фольклори-стичного матеріалу (теоретичного й народнопісенно-го) на основі критеріїв науковості, професійної зна-чущості та методичної доцільності;
- систематичного використання його як основи для навчальних вправ, інформативного та ілюстративного дидактичного матеріалу у навчально-пізнавальній, практичній, пошуково-дослідницькій та художньо-творчій діяльності з ме-тою формування їхніх художньо-соціальних і про-фесійних установок, спрямованості на педагогічну діяльність на основі пісенного фольклору, а також здобуття необхідних знань, умінь і навичок;
- методично доцільного добору організаційних форм і методів підготовки, які б відповідали її меті й змісту, ґрунтувались на матеріалі народнопісенної творчості.
З цією метою доцільно визначити комплекс навчальних дисциплін, викладання яких на міжпред-метній основі сприятиме формуванню готовності вчителів та учнів до навчально-виховної роботи народ-нопісенними засобами і досягти координації й послідовності їх викладання. Можливість збагачення навчального процесу фольклористичною інформацією, раціонально дібраним і узгодженим теоретичним та ілюстративним дидактичним матеріалом фольклори-стичної спрямованості.


РОЗДІЛ І
Теоретичні основи морально-естетичного виховання школярів
Моральне виховання
Роль морального виховання в розвитку і формуванні особистості усвідомлювалася з давніх-давен. Багато хто з видатних педагогів минулого підкреслювали, що підготовка доброзичливої людини не може зводитися тільки до її освіти і розумового розвитку. І на перший план у вихованні висували моральне формування особистості. Відомий давньоримський філософ Сенека радив: “Навчи спершу добрим правилам моралі, а потім – мудрості, бо без перших важко навчитися останній”.
Важливо забезпечити єдність моральності і знань, духовної культури і освіченості. Мораль є найдавнішою формою людської свідомості, яка становить сукупність норм, правил, принципів, що визначають поведінку людей, їх обов’язки один до одного перед суспільством, державою.
Наука про суть і зміст моралі, закони її виникнення. Розвитку та функціонування називається етикою. Етика є науковою про правильну поведінку людини або про добро і його здійснення як окрема наука вона вперше розроблена Аристотелем. Питання етики охоплюють поняття добра, етичних норм та ідеалів, мотивів етичних вчинків. З питаннями моралі тісно пов’язані поняття моральності та духовності.
Моральність – це відповідність поведінки людини нормам моралі. Духовність, або вища моральність, це те, що зв’язане з внутрішнім світом людини, її настроями, переживаннями, почуттями.
Зміст морального виховання складається з окремих напрямів морального виховання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Використання фольклору у морально-естетичному вихованні школярів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок