Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Духовне виховання і самовиховання цілісної людини

Духовне виховання і самовиховання цілісної людини

Назва:
Духовне виховання і самовиховання цілісної людини
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,94 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
План
Вступ………………………… ……………………………………………..3
І. Загальні проблеми формування духовності.............................................5
§ 1.1. Поняття про духовну цінність і формування її в особистості........5
§ 1.2. "Духовне виховання і самовиховання цілісної людини.".................8
ІІ. Шляхи формування духовності...............................................................12
§ 2.1. Мистецтво у контексті розвитку духовної культури особистості..12
§ 2.2. "Ідеал духовності."..............................................................................14
§ 2.3. Духовність і виховання її у школярів................................................20
ІІІ. "Через пісню – у світ духовності"..........................................................26
Висновки........................................................................................................32
Основна використана література.................................................................34
Вступ
На даному етапі розвитку нашого суспільства однією з найважливіших засад теоретичної концепції та практичної діяльності школи є орієнтація на формування високоморальної особистості, виховання духовності майбутнього нашого суспільства.
Як зазначається в Державній національній програмі "Освіта" (Україна ХХІ століття), сьогодні перед школою стоїть завдання "забезпечення можливостей постійного духовного самовдосконалення особистості, формування інтелектуального та культурного потенціалу як найвищої цінності нації."11 Державна національна програма "Освіта" Україна ХХІ століття . – К., 1994. – с. 6
Протягом століть українське національне виховання вбирало в себе кращі здобутки світової матеріальної і духовної культури, які утверджують добро, любов, красу, милосердя, справедливість у всіх сферах життя.
Аналізуючи причини, що привели систему освіти до кризового стану, переважна більшість педагогів акцентують увагу на питання освітньої політики, передусім на так званому залишковому принципі її фінансування, реалізація якого поставила школу та вчителів у незавидне матеріальне становище. Між тим, криза сучасної школи проявляється не тільки в її чисельних економічних проблемах, але і у проблемах духовно-морального та культурного характеру.
Україна впевнено наближається до ХХІ століття як новопостала національна держава, що потребує адекватного та національного виховання дітей та молоді.
Адже в національно свідомих, гарно вихованих українських дітях – наша надія, майбутнє нації, самостійної Української держави.
Під українським національним вихованням розуміємо цілеспрямований, систематичний, регульований педагогічний вплив, розрахований на прищеплення вихованцям любові до України, рідної мови й культури, утвердження в їхній свідомості відчуття етнічно-національної, духовної і мовної єдності, національну неповторність і вагомість.
Справжнім вихованням стає те, що послідовно викликає у діяльності власні сили, задатки й здібності дитини, підготовляє її до такої стадії самовсебічного розвитку, коли виховання здійснюється головним чином зусиллями самої особистості, переростає у самовиховання.
Відірваність виховання від національних культурно-історичних традицій породжувала відчуженість підростаючих поколінь від родини, народної культури, рідної мови, моралі, духовності.
Головна мета національного виховання – набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування у молоді незалежно від національної належності особистих рис громадян Української держави, розвиненої духовності, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, правової, трудової, екологічної культури.
Процес національного виховання – формування особистості і національної свідомості, підготовки її до життя, місця у суспільстві, де вона може принести максимум користі Україні й відчути власне задоволення.


І. Загальні проблеми формування духовності
§ 1.1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Духовне виховання і самовиховання цілісної людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок