Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Ігрова культура в системі духовної культури українського народу

Ігрова культура в системі духовної культури українського народу

Назва:
Ігрова культура в системі духовної культури українського народу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
48,23 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Міністерство освіти і науки України
Рівненський державний гуманітарний університет

Кафедра культурологіїКурсова робота
З української культури
на тему:
„Ігрова культура в системі духовної культури українського народу”
Рівне - 2005 План
Вступ.............................................................................................................................. 3
Розділ І. Гра - як специфічний вид людської діяльності...... 6
1.1. Аналіз ігрового феномену в людській культурі...... 6
1.2. Класифікація українських народних ігор.. 11
Розділ ІІ. Соціально-духовний потенціал українських народних
ігор.. 13
2.1. Безкорислива і вільна гра як явище культури і засіб виховання.. 13
2.2. Сюжетно-рольові ігри... 18
Розділ ІІІ. Гра – важливий засіб організації культурно-дозвіллевої діяльності 23
3.1. “Абеткова істина дитинства”.... 23
3.2. Традиційні іграшки українських дітей 28
Висновок... 32
Додатки. 34
Список використаної літератури. 42Вступ
Гра за своїм змістом детермінується з життям соціального середовища. Соціальні умови, що зумовлюють зміст ігрової діяльності, безмежно різноманітні. Визначальними факторами, з якими пов’язана специфіка соціального оточення дитини, є історичні та географічні умови її помешкання, історичний відрізок існування нації, певний рівень соціально-економічного розвитку держави. Станом господарської діяльності, її результативністю зумовлюється людське матеріальне побутове оточення, серед якого чільне місце посідають іграшки та матеріали, які використовують для своїх ігор.
Підвищений інтерес до нашої теми обумовлюється тим, що з виникненням народних ігор склався своєрідний культурно-мистецький процес, який заслуговує на увагу і вивчення. Тому тема нашої роботи становить певний інтерес для її висвітлення. В роботі висвітлені аналізи ігрового феномену, соціально-духовний потенціал дитячої ігрової культури, класифікація, різноманітність народних ігор, іграшок, забавлянок.
У теперішній час, коли так бурхливо розвивається наука і різного роду техніка, на зміну рухливим дитячим іграм приходять інтелектуальні нерухливі(комп’ютери, приставки), які розвивають дитину односторонньо. А це на даний час є досить актуальною проблемою, яку необхідно вирішити, поєднавши способи фізичного, морального, естетичного розвитку дитини у минулі часи і способи розумового розвитку, які існують сьогодні.
Мета роботи:
висвітлити духовно-рекреаційне значення ігрової культури в житті українських дітей; виявити та прослідкувати, яким чином у народних іграх відбувався виховний педагогічний процес.
Завдання :
розкрити систему традиційних народних ігор, їх соціально-духовний та рекреаційний потенціал;
показати, як дитячі народні ігри впливають на розвиток і формування особистих якостей дитини і розкрити їхнє значення.
Довести, наскільки корисно було б використання українських народних ігор у виховному педагогічному процесі.
При виконанні роботи було опрацьовано низку наукових робіт різних дослідників ігрового феномену. Зокрема , у своїй книзі “Homo ludens” Й.Хейзінга [30] розглядає головний зміст історичного процесу, що складає розвиток культури, в основі якої лежить гра, що є вищим проявом людської сутності. Гра у Хейзінги – це скоріше жарт, розваги, які в інших випадках можуть досягти великих розмірів.
Д.Б. Ельконін в роботі “Психологія гри” [11] звертав свою увагу на психологію дитячої гри як специфічного першоначала людської життєдіяльності.
Ісупов К.Г. і Устиненко В.І. у своїх дослідженнях “Друге народження проблеми “гра і мистецтво” і “Місце і роль ігрового феномену в культурі” відповідно намагались проаналізувати природу ігрового феномену і його місце в людській діяльності.
Г.Клаус у праці “Філософські аспекти теорії ігор” вважає, що самі по собі ігри – це боротьба того чи іншого роду, хоча подібна характеристика їх і не завжди виступає в явній формі. Він виділяє три основні типи гри: випадкові ігри, детерміновані ігри та ігри на розум.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Ігрова культура в системі духовної культури українського народу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок