Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Іван Франко і світова культура

Іван Франко і світова культура

Назва:
Іван Франко і світова культура
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,65 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
1.ВСТУП

а) Коротка біографія Івана Франка.

- дитинство

“Вітцівська хата”

Дитячі роки письменника минули поблизу Дрогобича і Борислава, перших промислових центрів Галичини. З околиці Гора села Нагуєвичі (нині Івана Франка), де 27 серпня 1856 року народився майбутній письменник, розкривалася широка панорама гір, що півколом оточували зелене Підгір'я.

Селянська хата письменника, про яку розповідає він у нарисі «Моя вітцівська хата», була «пошита китицями житньої соломи”.

Тут жили Франкові батьки — Яків Іванович Франко — відомий на всю округу досвідчений коваль і мати — Марія Миколаївна Кульчицька. Важкою працею добували вони шматок хліба і з раннього дитинства привчали до праці свого сина Івася. Батько письменника, що його селяни прозвали Яцемковалем, відіграв велику роль у формуванні характеру хлопця та поглядів на життя. Він був чесною роботящою людиною, правдолюбом, непримиренним до всякої сваволі.

- у Дрогобицькій “нормальній” школі

По закінченню сільської школи в Ясениці Сільній батьки віддали Івася до так званої нормальної школи при базеліанському монастирі ордена василіян у Дрогобичі. Всі викладачі, крім учителя «красного писання», були монахи і попи-єзуїти. В оповіданні «Отець гуморист» зображений один з викладачів-єзуїтів— Телесницький, який жорстоко поводився з учнями.

- перші творчі поривання

Юнацькі роки Франка позначені пробудженням творчих поривань і першими спробами пера. Гідна подиву обізнаність у ці роки із світовою літературою, осяяна ясним народним поглядом на життя, взятим із творів Шевченка, а до того ж саме життя народу стали підвалиною перших Франкових творів.

Поруч з віршами, які не дійшли до нас, Франко писав шкільні «задачі», тобто твори на теми, визначені викладачами гімназії. Перебуваючи уже в IV класі гімназії, він виконував шкільні завдання прозою та віршем. їх і слід вважати першими кроками до самостійної творчості. Ці роботи, або, як їх називали в Дрогобицькій гімназії, «задачі», свідчили про неабияке обдарування хлопця.

- серед студентської молоді

До Львова Франко приїхав в кінці вересня 1875 року. Місто справило на юнака велике враження. Порівняно з Дрогобичем це був справжній центр культурного й літературного життя. У Львові видавалися українські газети, журнали та інші видання. На їх сторінках друкувалися твори українських письменників, які жили не тільки в Галичині, а й на Східній Україні. Приїхавши до Львова, юнак наполегливо готувався до вступу в університет, а після його закінчення сподівався стати вчителем гімназії. В жовтні 1875 року Франка зарахували студентом філософського факультету Львівського університету. В уяві Франка Львівський університет завжди був світочем науки і прогресу, центром літературного життя краю.

- до вершин критичного реалізму

Етапним твором на шляху до вершин критичного реалізму було Франкове оповідання “Муляр”, написане в кінці 1878 чи на початку 1879 року для “Славянского альманаха”. Гостро викривальний зміст твору був причиною того, що редакція альманаху не надрукувала його.

б) Розквіт творчого генія

Видання журналу “Товариш” не вичерпувались зв’язки Івана Франка з демократичною студентською молоддю. Це була лише частина великої роботи. Письменник брав участь у діяльності студентських гуртків, читав лекції, доповіді, свої твори, подорожував по Галичині тощо.

в) Картка любові

У вирі літературної та громадсько-політичної діяльності Франко тамував біль особистої трагедії, яку пережив наприкінці 1879 року. Він назавжди втратив Ольгу Рошкевич, що не витримала хатнього арешту і наруги батька, їй заборонено зустрічатись і листуватися з Франком, виходити з дому і виїздити з села. Коли батько виявив, що вона продовжує листування за допомогою книжок з шифрованими позначками літер, він заборонив будь-кому, крім нього, давати їй книжки. Все це вплинуло на дівчину, підірвало її сили і надії, і вона поступилась батькові, вийшла заміж за молодого попа Озаркевича. Щоправда, повідомляючи про своє рішення Франка, вона доводила, що це буде лише формальний шлюб, що Озаркевич з великою повагою ставиться до нього і пішов на цей крок лише для того, щоб врятувати її від хатнього ув'язнення і дати змогу бачитися з Франком.

ІІ. МОЄ МІСТО І ІВАН ФРАНКО

а) Часті відвідини поета міста Коломиї

До міста Коломиї Іван Франко приїздив неодноразово. Коломия дуже подобалась поету. Франко навіть видав декілька творів в цьому мальовничому місті. Перед мені дуже пощастило тому що доводиться часто перебувати у приміщенні, де перебував поет. Іван Франко був ув’язаний у стінах, теперішнього медичного коледжу, який раніше був в’язницею. У нашому коледжі існує музей, де дуже багато знаходиться речей, які тісно зв’язані з Франком, наприклад, крісло в якому сидів поет, горнятко з якого пив каву, шафа Леонтія Кузьми, в якого Іван Франко часто перебував у гостях... Також вулиця медичного коледжу носить ім’я Великого поета.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Іван Франко і світова культура

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок