Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Технологічний процес виготовлення ДЕКОРАТИВНОЇ СКРИНІ

Технологічний процес виготовлення ДЕКОРАТИВНОЇ СКРИНІ

Назва:
Технологічний процес виготовлення ДЕКОРАТИВНОЇ СКРИНІ
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,18 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Дипломна робота
Технологічний процес виготовлення
ДЕКОРАТИВНОЇ СКРИНІ
 


Зміст
1. Вступ. Короткі історичні відомості про декоративно-прикладне мистецтво України………………………………………………………………………………..__

2. Збір матеріалу…………………………………………………………………….__

3. Ескізне і композиційне вирішення……………………………………………..__

4. Розробка робочого креслення…………………………………………………__

5. Характеристика сировини і матеріалів……………………………………….__

6. Опис технологічного процесу виготовлення декоративної скрині…__

7. Техніка безпеки при роботі на ящикових шипорізних верстатах...__

8. Список використаної літератури………………………………………………__

9. Фотографія дипломної роботи…………………………………………………__
1.


Вступ. Короткі історичні відомості про декоративно-прикладне мистецтво України
Народна творчість існує як сукупність численних видів, жанрів, родів мистецтв. Усі її види об'єднує основне - пізнання та відображення трудової діяльності людства, його історії, побуту тощо. Хоча кожен із них має певні особливості функціонального призначення, матеріалу, засобів вираження. Творчість включає в себе різні види художньої діяльності народу, однією із яких є різьбярство - художня обробка деревини.
Виникнувши внаслідок трудової діяльності, різьбярське мистецтво, нерозривно пов'язане з життям народу. До найдавніших технік художнього декорування виробів із дерева належить різьблення. Воно поділяється на плоске, плоскорельєфне, контррельєфне, ажурне та об'ємне. Найпоширеніше - плоске різьблення - буває контурним, виїмчастим, трьохгранновиїмчастим та ін. Його роблять одним ножем або кількома різцями (долотами). Наприклад, контурною різьбою у XVIII-XIX ст. в Карпатах прикрашали скрині та інші вироби. Виїмчасте виконували півкруглим долотом. Значно складніше, трьохгранновиїмчасте різьблення поширилося на значній території України у XVIII- XIX ст. Його виконували прямим, скісним, кутнім та півкруглим долотами.
Найбільшу кількість доліт (близько 50) використовували гуцульські майстри плоского різьблення наприкінці XIX ст. Майже кожний мотив вони вирізували іншим долотом.
Плоскорельєфне різьблення, що має кілька висотних рівнів від фону, також виконували великою кількістю доліт та інших допоміжних інструментів.
Контррельєфне різьблення застосовували, виготовляючи різноманітні дерев'яні форми для кахель, печива, сиру, вибійки тощо. Виконувалось майже аналогічно, як і трьохгранновиїмчасте, однак набагато глибше, з використанням доліт із закругленими фасками для вибирання деревини.
Ажурне різьблення нагадує плоскорельєфне, має наскрізь прорізане тло. Найскладніше за технікою виконання (з рельєфним і ажурним характером мотивів) так зване "сніцарське різьблення" при виготовленні іконостасів, культивоване у XVII-XIX ст. цеховими різьбярами.
Кругле різьблення інколи застосовується у виготовленні й оздобленні святкового посуду, музичних інструментів, палиць, дитячих іграшок тощо, його технічні прийоми грунтуються на засадах народної скульптури.
Крім різців використовуються допоміжні інструменти: пилочки, свердла, молотки, кліщі, рашлиль, напилки, а також інструменти для розмітки та контролю (лінійка, кутник, малка, рейсмус, циркуль, шило тощо).
Інкрустація - техніка орнаментального оздоблення виробів шматочками твердих матеріалів (дерева, металу, рогу, слонової кістки, перламутру, бісеру і под.), які вирізають і вкладають у поверхню. Декоративний ефект інкрустованого візерунка грунтується на контрастному зіставленні тональних і колірних різнохарактерних матеріалів. Інтарсія (з італ. іпіагзіо - інкрустація) - вид інкрустації, мозаїки на дереві. Цією технікою виконують зображення або візерунки зі шматочків кольорового дерева (шпону), які врізають врівень з поверхнею виробу або суцільно Вкривають його поверхню (маркетрі). Таким чином найчастіше оздоблюють меблі, виготовляють декоративні панно тощо. Дендромозаїка належить до ювелірних технік декорування. Орнамент складають із крупинок дерева ледь завбільшки з макове зернятко.
Випалювання здавна роблять на світлих породах дерева: ялині, смереці, сосні, клені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Технологічний процес виготовлення ДЕКОРАТИВНОЇ СКРИНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок