Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Художні особливості тобівок на Гуцульщині кінця ХІХ – початку ХХІ ст

Художні особливості тобівок на Гуцульщині кінця ХІХ – початку ХХІ ст

Назва:
Художні особливості тобівок на Гуцульщині кінця ХІХ – початку ХХІ ст
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,54 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Художні особливості тобівок на Гуцульщині кінця
ХІХ – початку ХХІ ст.


Зміст
Вступ
 
Розділ 1. Гуцульська тобівка – традиційний атрибут чоловічого строю………5
Розділ 2. Художньо – стильові особливості тобівок на Гуцульщині…………..9
2.1 Типи та форми тобівок………………………………………………10
2.2 Орнаментальні мотиви та сюжетні композиції…………………….11
Розділ 3. Типологія шкіряних виробів………………………………...13
3.1 Різновиди шкір……………………………………………………….15
3.2 Способи декорування………………………………………………..17
Висновок.................................................................................................................20
Список використаної літератури………………………………………….…..21
Додатки…………………………………………………………………………...22
 
Вступ
В наш час значно зріс інтерес до витоків національної куль-тури, до проблем вітчизняної історії, до непересічних досягнень минулого. Знання свого родоводу, історичних та культурних надбань предків не-обхідні не лише для піднесення національної гідності, а й для використання кращих традицій у практиці сього-дення.
У справі оптимізації міжнаціональних відносин, пошуку шляхів задоволення соціально-культурних запитів людей важливого значення набуває вивчення національної культури і побуту народу. [1] Ці дослідження зосереджені переважно у сфері тра-диційно-побутової культури, яка створювалася протягом століть народом, розвивалася й удосконалювалася.
Досягнення українського народу на ниві мистецької культури неоціненні. Разом із тим якщо розглядати національну культуру як цілісну систему, слід брати до уваги надбання різних місцевостей України протягом тривалого історичного шляху.
Актуальність теми полягає в тому, щоб зберегти зникаючу самобутність та унікальність гуцульських тобівок, творчо інтерпретувати знання та вміння нашого народу в сучасний світ та моду.
Мета даної роботи – обґрунтувати, що художні особливості декорування тобівок на Гуцульщині є унікальним етнокультурним явищем, складовою частиною національної мистецької спадщини гуцульського краю.
Основним завданням є висвітлення, на основі зібраного матеріалу, сучасних позитивних та негативних змін в культурі гуцулів, їх одягу та шкіряних доповнень. Основна тема роботи “Художні особливості тобівок на Гуцульщині”, але неможливо говорити тільки про тобівки не зачепивши одяг.
Об’єктом дослідження роботи став лише один, проте вельми яскравий вид народної обробки шкіри - гуцульські тобівки.
Географічні рамки Дослідження етнорегіону Гуцульщина, який охоплює східну частину українських Карпат: Верховинський, Косівський (без північної смуги), південна частина Надвірнянського та Богородчанського районів Івано-Франківської області, суміжні Путильський, Сторожинецький і південна частина Вижницького районів Чернівецької області та Рахівський район Закарпатської області.
Хронологічні рамки. На підставі етнографічних відомостей, усних розповідей та власних досліджень і спостережень, фотографій та експонатів музеїв, даних літературних джерел підтверджують побутування тобівок на Гуцульщині ще здавна. Сучасні уявлення про шкіряні гуцульські тобівки базуються переважно на матеріалах ХІХ - початку ХХ ст. Саме в цей період зафіксовано найбільше фактологічного матеріалу внаслідок широкого зацікавлення учених етнографів етнорегіону Гуцульщина. У даній роботі вивчені зразки середини ХІХ – початку ХХ ст.
Структура наукової роботи складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатку ілюстрацій.
Стан дослідження. Щоб висвітлити тему і виконати поставлену мету, в першу чергу потрібно мати в своєму розпорядженні відповідні першоджерела, на які можна було б опиратися.
Багато фактологічного матеріалу як про техніки виконання та художні особливості тобівок на Гуцульщині міститься в працях науковців-етнографів середини ХІХ – початку ХХ ст. Адже тільки з другої половини ХІХ століття формується розуміння необхідності детального вивчення народних технологій, промислів, ремесел. По вивченню даного питання великий внесок зробив В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Художні особливості тобівок на Гуцульщині кінця ХІХ – початку ХХІ ст

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок