Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Іконостас, іконографія

Іконостас, іконографія

Назва:
Іконостас, іконографія
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,30 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ПЛАН
Вступ
Розділ I. Іконостас та канони іконопису.
Коротка історія розвитку іконостасу.
Канони розміщення ікон в сучасному іконостасі.
Розділ II. Символіка в іконографії.
Зображення Христа.
Зображення Богородиці.
Ангели : загальна характеристика.
Зображення святих.
Тіло в іконографії: символіка, звичаї і традиції.
Символіка кольорів в іконографії.
Сутність зображень ікон.
Розділ III.
Особливості техніки виконання живопису на склі.
Народний живопис Гуцульщини.
Розділ IV. Виготовлення складня.
1.Сутність зображення .
2. Технологія виготовлення складня.
Висновки
Використана література.
Додатки
Вступ
 
Я хочу відтворювати на склі
фарбами всю красу нашої
неповторної природи, нашу
культуру з її давніми традиціями.
Хочу змалювати життя наших
людей, згадати нашу славну
українську минувшину.
І. Сколоздра
Живописна техніка малювання на склі має давні традиції як у професійному, так і в народному мистецтві, сягаючи корінням часів Візантії та Риму. У центральній Європі розвиток цього виду живопису припадає на ХVII – XVIII ст.
В Україні живопис на склі поширився в ХІХ ст. переважно в Західних регіонах, зокрема, на Буковині, Галичині, Гуцульщині, Закарпатті. Живопис українських майстрів адаптувався і набув самобутніх рис. Ікони на склі, написані без дотримання церковних приписів, пов’язувалися не тільки з релігією, а й з народним побутом та естетичними уподобаннями і призначалися для інтер’єрів сільських хат. Нерідко такі ікони називають народною картиною на склі.
Дивовижний талант творців із народу на повну силу виявився у відчутті кольорів та умінні скупою палітрою надати образові мажорного звучання. Прозоре скло завжди зберегло легкість і дзвінкість барв, ставало ще яскравішим у поєднанні з посрібленою чи позолоченою фольгою.
Майстри розписів на склі володіли магічною мовою декору та образу, тому робота з-під їхніх рук народжувалася швидко , задум втілювався в ту чи іншу форму природно і легко, по-мистецьки переконливо і правдиво. Особливість такої техніки полягала в тому, що картина малювалася з одного боку, а сприйняття йшло з іншого боку, тому художнику треба було володіти специфічним «кінематографічним» відчуттям.
Від руки майстра, знання ним усіх «секретів» приготування скла та барвників залежала якість живописної роботи. Народні картинки виконувалися в основному на тонкому гутному склі.
Народні майстри часто використовували «кліше», найчастіше це були паперові образи-дереворити, що друкувались у ХVII – XVIII ст. друкарнями Києво-Печерської лаври, Львівського, Успенського, Ставропольського братств. Крім дереворитів доступною була і книжкова гравюра, однак це не слугувало зразками для наслідування, а лише схемою майбутньої композиції.
Живопис на склі виступає яскравою сторінкою образотворчого фольклору, що живиться багатими мистецькими традиціями минулих віків. У малюванні на склі відбилися естетичні смаки народу, реалії побуту, соціальні мотиви, розуміння явищ навколишнього світу. Тут органічно поєдналися казка і правда, фантазія і реальність.
Зараз в Україні, на жаль, у техніці розпису на склі працює небагато митців, але головне, що вона не забута.
 
Темою дипломної роботи я обрала сакральне мистецтво. Виникло бажання нагадати людям про призабуту техніку живопису на склі. І зображені ікони я обрала не навгад---------------------Благовіщення та Вознесіння-одні з найрадісніших зображувальних ікон. Таїнство Благовіщення має велике значення, бо від нього починається Новий Заповіт, починається наше спасіння. Вознесіння-Христос возноситься на небо своєю власною силою. Адже Він — «Той, що є», Сущий, Божий Син, — вертається до Своєї відвічної небесної слави з Богом Отцем (Йо. 17, 24). Сам же Христос запевнював, що Він відходить приготувати місце для нас (Йо. 14, 2) та що в таїнственний спосіб Він буде з нами до кінця ві-ку (Мт, 28, 20).
Для того щоб моя робота була цікавішою я вирішила виконати ікони у формі складня. До речі, складень має дуже давню історію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Іконостас, іконографія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок