Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Рогатин – місто древнє

Рогатин – місто древнє

Назва:
Рогатин – місто древнє
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
12,79 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Курсова робота
з історії мистецтв
на тему:
“ Рогатин – місто древнє”


Зміст
Вступ
Розділ 1. Історичний екскурс міста Рогатина
Розділ 2. Мистецтво Опілля
2.1 Архітектурні пам’ятки
2.2 Декоративно-прикладне мистецтво
2.3 Народний костюм
Розділ 3. Шляхи збереження мистецьких надбань
Висновки
Список використаної літератури
Додатки
Вступ
Запитайте будь-кого з освічених людей про давні міста, котрі свого часу зазнавали нищівної руйнації і знову поставали з руїн та згарищ, немов міфічний птах фенікс, і вони як Oтченаш назвуть і Рим, і Варшаву, і, звісно нашу столицю. А що ж до міст невеликих, але не менш відомих, без яких тьмяною і неповною була б вітчизняна історія і географія, то тут наші знання далебі скромніші. А дарма, бо звертання до рідних джерел, заглиблення в минувшину, то такі красномовні уроки державності і духовності, без яких не зрозуміти ні сьогодення, ні тим паче, прийдешню днину.
З часів галицького князя Ярослава Осмомисла (XІІ ст.) поблизу славного Галича виникло не менш славне місто Рогатин. Історична хроніка свідчить, що в давнину місто-фортеця було оточене щільними мурами з розвідними мостами і двома брамами, які існували ще до XVІІ століття. Та міцні мури все ж не вберігали його від знищення, але не од забуття.З 1415 року тут знову вирувало життя, ремесла, торгівля. Процвітало самоврядування, Магдебурзьким правом. Давні історики пишуть: багатим і пишним був Рогатин, через що не бракувало охочих заволодіти містом.
У Середньовіччя він славився велелюдними ярмарками, виробами своїх мечників і ковалів, майстрів іконопису та музичних інструментів. Чимало горя і страждань завдали рогатинським міщанам набіги турецько-татарських орд. Та на згарищах виростали нові споруди і невтомні городяни знову мостили вулиці, ремонтували брами і бралися до ремесла.
Найбільше заслуговує на повагу саме той історичний факт, що рогатинське міщанство з давніх-давен сповідувало як наріжні камені свого буття духовність, освіту і культуру. Саме воно свого часу взяло на себе роль оборонця національних інтересів після Брестської унії, згуртувалося проти примусового окатоличення українства.
На кошти городян тут будували храми і пам'ятники. З 1591 року тут вже працювала братська школа з великою бібліотекою. З 1602 року у Стратині поблизу Рогатина діяла одна з найдавніших українських друкарень. З початку минулого століття в місті започатковано гімназію імені Володимира Великого.
Язик не повертається назвати Рогатин провінцією. Немов магніт він у всі часи притягував художників, письменників, композиторів, журналістів.
Ще не раз по тому зазнавало місто лиха - у Північну, Першу і Другу світові війни, за сталінського лихоліття. Але вічні істини - вони нетлінні. І ступивши нині на цю одвічну українську землю, відчуваєш подих віків і неповторну духовно-культурну ауру.
В чистоті міських площ і вулиць, у ставленні до пам'яток старовини, які місцева громада берегла і збагачувала впродовж майже восьми століть.
Згадаймо про столітню гімназію, нині колегіум національного університету "Києво-Могилянська академія". Про церкву Різдва Пресвятої Богородиці, родовід якої тягнеться з XІІ-XІV століть, про унікальну пам'ятку української дерев'яної архітектури - церкву Святого Духа, котрій щонайменше півтисячі літ, іконостас якої - то високохудожній витвір, і по праву вважається одним з кращих в Європі.
Розповідь немовби розширює межі невеликого міста, адже вони не лише у просторі, а й у часі. Хитросплетіння історії поєднали тут пам'ятники польським стрільцям і полеглим воїнам УГА, пам'ятний знак на місці розстрілу євреїв у 1942 році і монумент Адаму Міцкевичу.
Міжнаціональна і міжконфесійна злагода - то теж яскрава прикмета духовного здоров'я тутешніх громадян.
Тут варто побувати хоча б для того, щоб вочевидь пізнати вічні істини нашого великого народу.
 
Розділ 1.
Прикарпатське місто Рогатин мальовничо розкинулося серед пологих пагорбів галицького Опілля, на перетині гомінких шляхів між Івано-Франківськом, Львовом, Тернополем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Курсова робота на тему: Рогатин – місто древнє

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок