Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Культура -> Художня обробка металів на території Гуцульщини кін. ХІХ – поч. ХХ ст. на основі збірки Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини.

Художня обробка металів на території Гуцульщини кін. ХІХ – поч. ХХ ст. на основі збірки Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини.

Назва:
Художня обробка металів на території Гуцульщини кін. ХІХ – поч. ХХ ст. на основі збірки Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,68 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота
Художня обробка металів на території Гуцульщини кін. ХІХ – поч. ХХ ст. на основі збірки Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини.
(Огляд літератури, основні техніки, виготовлення, прийоми декору, типологія виробів).


Вступ
Художня обробка металу була здавна одним з найбільш розгалужених видів художнього промислу на території сучасної України. Вироби, що виходили з-під рук народних майстрів, з дивовижною гармонією поєднують природні властивості матеріалу з професійною вправністю та естетичною свідомістю творця, що надає, здавалося б, чисто ужитковим предметам значення та цінності справжнього твору мистецтва. Протягом багатьох віків цей вид декоративно-ужиткового мистецтва розквітав майже по всій Україні і становить собою велику наукову і художню цінність в історії народних промислів і всієї культури взагалі.
Як і інші види прикладного мистецтва, художній метал на території України взагалі, і на Гуцульщині зокрема, зростав на мистецьких традиціях прадавніх племен, а згодом на творчому доробку Київської Русі. Художній метал Гуцульщини в силу своєрідних умов має свої особливості. Питання вивчення цього виду мистецтва вимагає всебічної і грунтовної розробки. Мета цієї роботи – детально розібратися в усіх тонкощах роботи майстів-мосяжників, дослідити витоки їхньої творчості. Ця курсова робота також призначена розкрити в майбутньому такі питання, як висвітлення теми гуцульського художнього металу в літературі, типологію виробів і взаємозв’язок утилітарного начала з декоративним, дослідження орнаментальних мотивів і їх семантики, розповідь про визначних майстрів даної галузі і основні центри виробництва.
Багатим джерелом для дослідження є збірки Львівського державного музею українського мистецтва, Івано-Франківського історико-краєзнавчого музею, Чернівецького краєзнавчого музею.
В Коломийському державному музеї народного мистецтва Гуцульщини також можна ознайомитись з більш ніж 450 експонатами-виробами з металу. Це чепраги, персні, згарди, тобівки, колти, порохівниці, зброя. Найстаріший експонат музею – топірець, знайдений І.М.Матясяк Матясяк І.М. Гуцульські художні металеві вироби. Вип.VІ. – К.: Вид-во АН УРСР. 1954, с.6 в с.Снідавка. Його обушок прикрашений простим орнаметом, є дата – 1698 рік. На другому боці – стертий підпис майстра (латинськими літерами). Коли б навіть на топірці не було дати, сама форма вказує на його старовинне походження: грубий обушок майже рівний, не розширений до вістря.
Серед експонатів музею привертає увагу модель з надписом “Гетьман Зиновій Богдан”, виконана у двохсоті роковини визвольної боротьби українського народу під керівництвом Б.Хмельницкого проти польської шляхти Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини. Фотоальбом. – К.: Мистецтво. 1978. – 90 с.: іл. С.17.
Більшість виробів у збірці Коломийського музею прекрасно виконані, але, на жаль, вони не підписані – майстри, які робили їх переважно були неписьменні, або ж не надавали підпису значення Там же.


Огляд літератури.
Перші нечисленні і малозмістовні публукації щодо гуцульських художніх металевих виробів зустрічаються за Л.М.Сухою Суха Л.М. Художні металеві вироби українців Східних Карпат. – К.: Вид-во АН УРСР. 1959. – с.4 з 1793 року. Це стаття австрійського геолога Гакке, який за дорученням свого уряду вивчав природні багатства на території Східних Карпат. Про орнаментований топірець пише у 1838 році І.Вагілевич Там же, а в 1861 р. була надрукована стаття “Гуцульщина” за підписом “М.К.”, у якій йшлося про деякі побутові мосяжні предмети Там же, кількість яких була розширена у праці С.Витвицького 1863 р. Там же
У 1867 р. і другим виданням 1877 р. виходить праця Я.Головацького про народний одяг українців у Галичині на Північно-Східній Угорщині. Автор надає докладний перелік художніх металевих виробів, що становлять невід’ємну частину одягу Там же. Дуже скупі відомості про художні вироби з металу українців Прикарпаття ХІХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Художня обробка металів на території Гуцульщини кін. ХІХ – поч. ХХ ст. на основі збірки Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок